Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
konstantine,diana ισπανικα και imperial iσπανικα και rio ισπανικα πουλανε αμερικη και αν ναι σε τι τιμες?
Συνήθως εδώ μόνο τα rio βρίσκεις γιατί φτιάχνονται εδώ σε δικό τους εργοστάσιο και όχι παντο,συνήθως στο cabelas και στο dicks .

http://www.cabelas.com/product/shooting/ammunition/shotgun-ammunition|/pc/104792580/c/104691780/sc/104567580/rio-super-game-loads-per-case/735153.uts

https://m.dickssportinggoods.com/p/...ion-15rauargl12g1125zamo/15rauargl12g1125zamo

Το δεύτερο μαγαζί δεν ειναι καθαρά κυνηγετικό αλλά εκεί τα rio τα βάζει συχνά σε έκπτωση και μπορεί να τα πετύχεις και με $4,50 το κουτί μέχρι $5.
 
Λοιπόν το κίτρινο το έχει με G3000 και το μαύρο με Aquila τώρα το μπελ μπορεί φέτος να το έχει και με S4 μετά από κάποιες δοκιμές που έκανε πέρυσι στο τέλος του κυνηγιού. Με το μαύρο κανω έχω σχεδόν όλα τα κυνηγια από τρυγονι στα περάσματα μέχρι και παπιά,έχω ρίξει ούτε και εγώ ξέρω ποσσες κούτες από αυτό το φυσυγγι και είμαι ευχαριστημένος....
 
Λοιπόν το κίτρινο το έχει με G3000 και το μαύρο με Aquila τώρα το μπελ μπορεί φέτος να το έχει και με S4 μετά από κάποιες δοκιμές που έκανε πέρυσι στο τέλος του κυνηγιού. Με το μαύρο κανω έχω σχεδόν όλα τα κυνηγια από τρυγονι στα περάσματα μέχρι και παπιά,έχω ρίξει ούτε και εγώ ξέρω ποσσες κούτες από αυτό το φυσυγγι και είμαι ευχαριστημένος....
Περυσι ξερουμε με τι ηταν γεμισμενο το μπλε?
 
Περυσι ξερουμε με τι ηταν γεμισμενο το μπλε?
Δημήτρη επειδή πέρυσι το μπλε δεν το έριξα καθόλου και από τι θυμάμαι με mb32 το είχε αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος αλλά άμα Θέλεις μπορώ να μαθω;
 
Δημήτρη επειδή πέρυσι το μπλε δεν το έριξα καθόλου και από τι θυμάμαι με mb32 το είχε αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος αλλά άμα Θέλεις μπορώ να μαθω;
Αν ειναι ευκολο ναι..διοτι περυσι που τα κυνηγησε ενας φιλος μου ειπε οτι ηταν παρα πολυ καλο...και σε σχεση τα περσινα με τα φετινα μονο απο το καλυκα που βλεπω εχουν διαφορετικο συγκεντρωτηρα το μονο που μπορω να δω χωρις να εχω σκισει καποιο φυσιγγι
 
Το μπλε μου το έδωσε πέρσι στον Αμβρακικό ένας ντόπιος φίλος μου να τα δοκιμάσω. Παρά πολύ καλή Τουφεκιά ότι πράσινο τουφέκισα έπεσε σα χαρτοσακούλα δυστυχώς δεν μου δωθηκε η ευκαιρία για μακρινές βολές. Η εντύπωση μου ήταν από φυσίγγι φορτωμένο σε μπαρουτι. Φήμες λένε ότι το μπλε του Καραμανίδη είναι ίδιο με το παλιό θρυλικό μπλε του Βόσσου που ήταν γεμισμένο με ΜΒ. Χρειάζεται επαλήθευση το τελευταίο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top