Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παναγιώτη θα σου απαντήσω με όλη την ειλικρίνεια βάζοντας στην άκρη τις προτιμήσεις μου,

πριν φτιάξω την κάννη της Α5 δεν είχε καμία απολύτως τύχη απέναντι στην κάννη της 930,όταν έφτιαξα τον κώνο οι δύο κάννες έγιναν εφάμιλλες,έχω ρίξει και στα δύο όπλα μέχρι 34γρ βγάζουν σχεδόν ίδια τουφεκιά στα ίδια μέτρα με ίδιο φυσίγγι και τσοκ όλα αυτά στον πίνακα,,,,ελαφρώς καλύτερη η 930

στο κυνήγι έχω δει και από τα δύο καλές τουφεκιές μακρυνές αλλά σαν πιο "δυνατή" τουφεκιά μου φαίνεται το browning και αυτό το διαπίστωσα με το 1ο φυσίγγι που έριξα όταν το πήρα μετά την βελτίωση που έγινε,άλλαξε τελείως το όπλο

"επίσης κάνω μια σκέψη πώς μετά τα 40γρ φυσίγγια, θα υπάρξει προβάδισμα στην A5 λόγω κώνου+αυλού, είναι απλά μια σκέψη όμως και κάτι που δεν έχω δει ούτε στον πίνακα ούτε στο κυνήγι,όταν κάνω τις απαραίτητες δοκιμές θα έχω άποψη όπως επίσης θέλω να δω και διάτρηση στο κάθε όπλο που και εκεί η Α5 μπορεί να ξεφύγει λίγο" ή μπορεί να αποδειχθεί και το αντίθετο
 
περασα και πηρα ενα πακέτο ειχε μονο νο7 για δοκιμη πιο πολυ πηρα κςι και ενα ρολο χαρτόνι.shoot.
ρε παιδια ποσο τα παιρνετε?9ε μου φανηκαν πολλά.what.
 
περασα και πηρα ενα πακέτο ειχε μονο νο7 για δοκιμη πιο πολυ πηρα κςι και ενα ρολο χαρτόνι.shoot.
ρε παιδια ποσο τα παιρνετε?9ε μου φανηκαν πολλά.what.

Γυρω στο 7αρι παιζει η τιμη τους. Τελευταια φορα τα πηρα 7.40
 
F2 classic No8 στα 35μ τσοκ *** με θεμροκρασίες αν θυμάμαι καλά κοντά στους 26c

το χαρτόνι είναι 100Χ70



και το ίδιο φυσίγγι στα 50μ με διαφορετικό όπλο και τσοκ πάλι ***


αν και δεν εχω κανει τισ δοκιμες μου ΣΕ ΧΑΡΤΙ με αυτο που βλεπω και απο τα πουλια που εχω παρει με το F2 classic No8 με τσοκ ν3 και σκεετ τισ βερετα Α400 ,στα μετρα που τα εχω παρει πολλα εκ αυτων μολισ καταλάβα γιατι χανω μερικα κοντα..... με το 3 εχει τρομερη κατανομη μετα απο τα 10-15 μετρα
 
Παναγιώτη θα σου απαντήσω με όλη την ειλικρίνεια βάζοντας στην άκρη τις προτιμήσεις μου,

πριν φτιάξω την κάννη της Α5 δεν είχε καμία απολύτως τύχη απέναντι στην κάννη της 930,όταν έφτιαξα τον κώνο οι δύο κάννες έγιναν εφάμιλλες,έχω ρίξει και στα δύο όπλα μέχρι 34γρ βγάζουν σχεδόν ίδια τουφεκιά στα ίδια μέτρα με ίδιο φυσίγγι και τσοκ όλα αυτά στον πίνακα,,,,ελαφρώς καλύτερη η 930

στο κυνήγι έχω δει και από τα δύο καλές τουφεκιές μακρυνές αλλά σαν πιο "δυνατή" τουφεκιά μου φαίνεται το browning και αυτό το διαπίστωσα με το 1ο φυσίγγι που έριξα όταν το πήρα μετά την βελτίωση που έγινε,άλλαξε τελείως το όπλο

"επίσης κάνω μια σκέψη πώς μετά τα 40γρ φυσίγγια, θα υπάρξει προβάδισμα στην A5 λόγω κώνου+αυλού, είναι απλά μια σκέψη όμως και κάτι που δεν έχω δει ούτε στον πίνακα ούτε στο κυνήγι,όταν κάνω τις απαραίτητες δοκιμές θα έχω άποψη όπως επίσης θέλω να δω και διάτρηση στο κάθε όπλο που και εκεί η Α5 μπορεί να ξεφύγει λίγο" ή μπορεί να αποδειχθεί και το αντίθετο
Ενας γνωστος μας μου ειπε πως θεωρει οτι η browning ειναι ανωτερη απο τη breda.....
 
Απο τα καλυτερα εμπορικα.
Γενικα να εχουμε στο μυαλο μας οτι η αμερικανικη κλιμακα μέτρησης του μεγεθους των σκαγιων διαφερει απο την ιταλικη και τη γερμανικη. Το αμερικανικο 4αρι ειναι ιταλικο 3αρι σκαγι.
Στο λαγο ριχνω φανατικα το express long range σε νο 4. Τσακίζει κοκκαλα κυριολεκτικα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top