Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έκανα μία παραγγελία από Καλκαντζακο με προϊόντα περιποίησης για δερμάτινα αρβύλα (μία κρέμα και ένα κερί της Granger's) κι είπα να βάλω και κάνα δύο κουτάκια φυσίγγια για την περιέργεια.
Ένα Remington Heavy Dove Loads No8 και ένα NSI Clasica No7.5
Απογοήτευση από την γέμιση της Νόμπελ, τα ποτηράκια των συγκεντρωτηρων στραβοβαλμενα....
Μακάρι όλα τα μακάρι σε αυτήν την εταιρεία Baschieri Pellagri μόνο εγγύηση και Λάμπρος Ελλαδαρα
Γενικα η Nobel ....δεν βαδιζει καλα....
 
Άσχετα αν δε ρίχνω φυσιγγια εμπορίου, θεωρώ ότι στα στραβοπατημενα αμορτισέρ,με την έκρηξη,όλα ευθυγραμμίζονται.Νομιζω ότι δεν είναι μετρήσιμη κάποια τιμή.Πιεσεις,διατρηση,κατανομή,αρχικές κλπ.Αισθητικο είναι περισσότερο.Δεν το λέω με βεβαιότητα.Η άποψή μου είναι...
 
Γενικα η Nobel ....δεν βαδιζει καλα....
Οι περισσότεροι δεν βαδίζουν καλά, όσον αφορά την ποιότητα πλέον... Ίσως οι αλλαγές στις πυρίτιδες, ίσως το κόστος ίσως, ίσως... Λίγες εταιρίες κρατούν σταθερά τα προϊόντα τους σε ποιότητα τουλάχιστον.
 
Άσχετα αν δε ρίχνω φυσιγγια εμπορίου, θεωρώ ότι στα στραβοπατημενα αμορτισέρ,με την έκρηξη,όλα ευθυγραμμίζονται.Νομιζω ότι δεν είναι μετρήσιμη κάποια τιμή.Πιεσεις,διατρηση,κατανομή,αρχικές κλπ.Αισθητικο είναι περισσότερο.Δεν το λέω με βεβαιότητα.Η άποψή μου είναι...

Λαθος κανεις Παρη μου !!! Το στραβοπατημενο βυσμα θα στειλει την τουφεκια μονοπατα...και οπου
αυτο γουσταρει !!!
Δεν θα ξεχασω ποτέ.....τοτε που εκλεινα σε 2 σταδια....ηταν αδυνατον να καταφερω να πατησουν
ομορφα και ισια οι Ζ2Μ...ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...Τουφεκιες αλλοπροσαλλες σε σημειο να μουρλενομαι και να
μην ξερω τι φταιει.....
Οταν το καταλαβα....τους εκανα τον ''γαμο'' τους !!!! ;) :)

ΥΓ. Παρα λιγο να τους κανω ''φελαρια'' για το παραγαδι...Στο τσακ την γλυτωσαν...γιατι καταλαβα τι
εφταιγε !!:)
 
Οι περισσότεροι δεν βαδίζουν καλά, όσον αφορά την ποιότητα πλέον... Ίσως οι αλλαγές στις πυρίτιδες, ίσως το κόστος ίσως, ίσως... Λίγες εταιρίες κρατούν σταθερά τα προϊόντα τους σε ποιότητα τουλάχιστον.
Εχεις δικιο....απλα η συγκεκριμενη εχει μποσικαρει πολυ...ταπεινη μου αποψη
 
Εχεις δικιο....απλα η συγκεκριμενη εχει μποσικαρει πολυ...ταπεινη μου αποψη
Τι ταπεινή σου αποψη ρε Αλέξη...
Πάλι τα ίδια θα (ξανα)λέμε, δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα....
Αν συνεχίσει ετσι είναι σίγουρο πως καποια στιγμη θα ακουσουμε τα μαντάτα της...
Απο ενα σημείο κ μετα λες κ την αγόρασε κάποιος που δεν γνωριζε το αντικείμενο....
Το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να ανανεώνει κάθε λίγο τα προιοντα της...
όλα τα υπόλοιπα είναι στον αυτοματο.....

Αχ ρε maxam που στο διάολο βρηκες να πεσεις...........
 
Last edited:
Λαθος κανεις Παρη μου !!! Το στραβοπατημενο βυσμα θα στειλει την τουφεκια μονοπατα...και οπου
αυτο γουσταρει !!!
Δεν θα ξεχασω ποτέ.....τοτε που εκλεινα σε 2 σταδια....ηταν αδυνατον να καταφερω να πατησουν
ομορφα και ισια οι Ζ2Μ...ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...Τουφεκιες αλλοπροσαλλες σε σημειο να μουρλενομαι και να
μην ξερω τι φταιει.....
Οταν το καταλαβα....τους εκανα τον ''γαμο'' τους !!!! ;) :)

ΥΓ. Παρα λιγο να τους κανω ''φελαρια'' για το παραγαδι...Στο τσακ την γλυτωσαν...γιατι καταλαβα τι
εφταιγε !!:)
Δεν το γνωρίζω κυρ Νίκο.Σου έχω εμπιστοσύνη...
 
Τι ταπεινή σου αποψη ρε Αλέξη...
Πάλι τα ίδια θα (ξανα)λέμε, δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα....
Αν συνεχίσει ετσι είναι σίγουρο πως καποια στιγμη θα ακουσουμε τα μαντάτα της...
Απο ενα σημείο κ μετα λες κ την αγόρασε κάποιος που δεν γνωριζε το αντικείμενο....
Το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να ανανεώνει κάθε λίγο τα προιοντα της...
όλα τα υπόλοιπα είναι στον αυτοματο.....

Αχ ρε maxam που στο διάολο βρηκες να πεσεις...........
Γενικά παιδιά εμπορικά με c7 δεν είναι και ότι καλύτερο για πολύ ζέστη και έναρξη

Μονό πρωί πρωί μετά θέλει σπανιολες
Όταν ήρθαν μετά από χρόνια (ξανά το 2019) τα eley, πήρα τα eley alphamax 34gr #7. Τι φυσιγγαρα ήταν αυτή!! Με ζέστη και καλό καιρό απλά θερίζει! Στο κρύο και στην υγρασία πάει επίσης καλά! Θα μου πείτε, γιατί τα γράφω όλα αυτά... Είναι το πάντρεμα maxam (πυρίτιδα, καψουλι και κάλυκας), b&p(βύσμα) και νομίζω αγγλικά σκάγια. Γενικά μου άρεσαν τα φυσίγγια της maxam καθώς και τα μπαρούτια της. Θέλουν όμως ψαγμενο στήσιμο και θα αποδώσουν τα μέγιστα!!
 
Όταν ήρθαν μετά από χρόνια (ξανά το 2019) τα eley, πήρα τα eley alphamax 34gr #7. Τι φυσιγγαρα ήταν αυτή!! Με ζέστη και καλό καιρό απλά θερίζει! Στο κρύο και στην υγρασία πάει επίσης καλά! Θα μου πείτε, γιατί τα γράφω όλα αυτά... Είναι το πάντρεμα maxam (πυρίτιδα, καψουλι και κάλυκας), b&p(βύσμα) και νομίζω αγγλικά σκάγια. Γενικά μου άρεσαν τα φυσίγγια της maxam καθώς και τα μπαρούτια της. Θέλουν όμως ψαγμενο στήσιμο και θα αποδώσουν τα μέγιστα!!
Τα φέρνουν αυτά ακόμα, δεν τα φέρνουν?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top