Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ίσως σκεπτόμενος ότι η αγορά του τσιχοφύσιγγου αποδίδει κέρδη λόγω μεγάλης κατανάλωσης και το "βαστάει" για να πουλά...

Είναι μια άποψη...
Το Jordan κόκκινο 32γρ είναι καλό.
Το κυνηγάω πολλά χρόνια.

Δεν το έχω κυνηγήσει σε παγετό.
 
Last edited:
Παιδιά βλέπω τελευταία να διαφημίζονται πολύ τα ΦΥΣΊΓΓΙΑ MARY ARM
Υπάρχουν για όλα τα γούστα και φαίνονται με καλές προδιαγραφές.
Τα έχει χρησιμοποιήσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

https://www.outdoorlife.gr/mary-arm-fysiggia
https://www.hunterclub.eu/kinigetik...arm-m292/sort=p.sort_order/order=ASC/limit=15
Ανάλογα για τι κυνήγι τα θες
 
έχεις συγκεκριμένη άποψη
ας πούμε για τα βασικά θηράματα λαγό και πέρδικα
Το λέω γιατί αν θες για υδρόβια είναι λίγο ακριβά ιδικά αυτά που είναι σε δεκάδες θα φεύγουν γρήγορα και δεν θα δεις μεγάλη διαφορά στο βάλτο για τα θηράματα που αναφέρθηκες αξίζουν, τα puma36 δεν μου άρεσαν προσωπικά καθόλου
 
Το λέω γιατί αν θες για υδρόβια είναι λίγο ακριβά ιδικά αυτά που είναι σε δεκάδες θα φεύγουν γρήγορα και δεν θα δεις μεγάλη διαφορά στο βάλτο για τα θηράματα που αναφέρθηκες αξίζουν, τα puma36 δεν μου άρεσαν προσωπικά καθόλου
Αυτά με τη μάλλινη τάπα με ενδιαφέρουν περισσότερο MARY ARM REGENCE 34g
και τα βλέπω και σε 10αδα και σε 20αδα
ξέρουμε τι πυρίδες έχουν μέσα?
 
Αυτά με τη μάλλινη τάπα με ενδιαφέρουν περισσότερο MARY ARM REGENCE 34g
και τα βλέπω και σε 10αδα και σε 20αδα
ξέρουμε τι πυρίδες έχουν μέσα?
Εε τόσο πολύ δεν το έχω ψάξεις με συγχωρείς με διασποράς για τις μάλλινες τάπες ιδικά δεν έχω ιδέα μόνο αυτά εχω ρίξει καλοκαιράκι ήταν καλα
 

Attachments

  • xlarge_20190225170928_lambro_feltro_34gr_25tmch.jpeg
    xlarge_20190225170928_lambro_feltro_34gr_25tmch.jpeg
    49,5 KB · Προβολές: 6
Εε τόσο πολύ δεν το έχω ψάξεις με συγχωρείς με διασποράς για τις μάλλινες τάπες ιδικά δεν έχω ιδέα μόνο αυτά εχω ρίξει καλοκαιράκι ήταν καλα
Βρε καλα υλικα εχει μεσα αλλα δε μπωρω να καταλαβω γτ ειναι μαλωμενα ματαξυ τους αχαχαχαχαχαχχαχχααχα
 
Οχι Γιώργο, εδώ κ 9 χρόνια περιπου.....
Γενικά ήταν πολυ καλα φυσίγγια, αλλά σε κάποιες παρτιδες κ ιδιαίτερα στις τελευταίες είχαν ακουστεί κάποια παράπονα..
Θέμα ασφάλειας σαφώς κ δεν τιθεται, όποτε θα σου έλεγα να παρεις κ να δοκιμάσεις, μόνο έτσι θα ξέρεις......
 
Οχι Γιώργο, εδώ κ 9 χρόνια περιπου.....
Γενικά ήταν πολυ καλα φυσίγγια, αλλά σε κάποιες παρτιδες κ ιδιαίτερα στις τελευταίες είχαν ακουστεί κάποια παράπονα..
Θέμα ασφάλειας σαφώς κ δεν τιθεται, όποτε θα σου έλεγα να παρεις κ να δοκιμάσεις, μόνο έτσι θα ξέρεις......
Ευχαριστώ να είσαι καλά!!!
 
Κάποτε ένας ξάδερφος μου είχε δώσει κάτι κόκκινα σταρ hellas....μεγάλος παφυλας...σε νούμερο 7 ,αυτό το φυσιγγι ήταν λες κ τα σκάγια κυνηγούσαν από μόνα τους το θήραμα ‼️τα έριξα όλα σε μπεκατσινια σε αποστάσεις που οι άλλοι κατέβαζαν τα όπλα ‼️‼️‼️δεν τα ξαναβρήκα ποτέ....
 
Γνώμες για τα Eley alphamax 32γραμ;
Φυσιγγαρα και το 32 και το 34 ακόμη ποιο πολύ ,τα πηγαίνει η Beretta , μαρούλι.Μου είχε πάρει ένα φίλος από το Big- hunter στο Περιστέρι πέρυσι και μου μείναν λόγω απαγόρευσης ,και τα ρίχνω στη φάσσα μέχρι Δεκέμβριο μέχρι που έμεινα, τωρα αν θα ξαναπάει θα του πω να πάρει γιατί δεν έχει η επαρχια.Και για παπί κάνουν που εριξα
 
Μας εχει καρφωθεί στο μυαλό ότι όλα τα φυσίγγια είναι μάπα, οπότε αυτόματα ψάχνουμε τα περισσότερα γραμμάρια.
Ο άνθρωπος από τη φύση του, πάντα προσπαθεί να βρει δικαιολογία για το κάθε τι που δεν το συμφέρει, φταίει το κοντάκι,φταίει το φυσίγγι,φταίει η γειτόνισσα που με είδε το πρωί, φταίει η γλωσσοφαγιά ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΊΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top