Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα. Εχει δοκιμασει καποιος τα συγκεκριμενα διασπορας να μου πει μια γνωμη; Και αν τα εχει δοκιμασει σε μπεκατσα. Αν μπορουμε να εχουμε ως μετρο συγκρισεις τα Club 32gr του Κυργια που δουλευω εγω και ο συγκυνηγος.

1. Wolf Summer Dispersion 30gr
2. Oscar Διασπορας 33gr
 
Καλησπερα. Εχει δοκιμασει καποιος τα συγκεκριμενα διασπορας να μου πει μια γνωμη; Και αν τα εχει δοκιμασει σε μπεκατσα. Αν μπορουμε να εχουμε ως μετρο συγκρισεις τα Club 32gr του Κυργια που δουλευω εγω και ο συγκυνηγος.

1. Wolf Summer Dispersion 30gr
2. Oscar Διασπορας 33gr
Τα Όσκαρ είναι με ελικοειδή διασπορεα, γρήγορο άνοιγμα, πολύ καλό για μπεκατσα. Είναι στα 33 γρ βγαζει και στα 35γρ πάλι με ελικοειδή.
 
Τα Όσκαρ είναι με ελικοειδή διασπορεα, γρήγορο άνοιγμα, πολύ καλό για μπεκατσα. Είναι στα 33 γρ βγαζει και στα 35γρ πάλι με ελικοειδή.
Με ενδιαφερουν περισσοτερο να μπορω να τα χρησιμοποιω και στο ορτυκι. Με 33gr πιστευω δεν ειναι υπερβολικα σε σχεση με τα 32gr που ριχνω εγω. Ευχαριστω για την ενημερωση !!
 
Ένας φίλος έριξε τα 33 διασποράς του Όσκαρ στα ορτύκια φέτος στη Μάνη κ του άρεσαν πάρα πολύ πάντως... εγώ δεν τα έχω ρίξει ακόμα...
Μαλλον θα τα δοκιμασω και εγω με τον φιλο γιατι σε πολυ πυκνο με Gualandi που εχουν τα Club δεν ξερω κατα ποσο θα εχουμε αποτελεσμα.
 
Φιλοι καλοι μηπως γνωριζεται τα cheddite tordo 32gr με τι πυριτιδα γεμιζουν?Ευχαριστω εκ των προτερων και εαν εχει καποιος συγκριτικο με του Lambro tordo.
Drago πυρίτιδα σίγουρα (νομίζω στο 1.55) και η "έκδοση" στα 32γρ, βύσμα Aquila 22
 
Πηρα περυσι δυο Οσκαρ για δοκιμη, 33 και 36γρ νο5 και τα δυο, το 33 δεν μου εκατσε καλα αλλα με το 36 φετος ειδα ωραια εργα.

Ειχα παρει δυο μακρινα περιστερια με το συγκεκριμενο και σημερα μια κουρουνα επεσε στουπι σε τρελη αποσταση, τραβερσα ηταν η τουφεκια και μετρησα την αποσταση με το αποστασιομετρο.
Ξερει κανεις λεπτομερειες για το φυσιγγι? Θα σφαξω ενα καποια στιγμη να δω τι εχει μεσα.
 
Έχει σφάξει κανείς το 32γρ με σιπε του Κενταύρου να μου πει τι είχε μέσα. Ευχαριστώ.
Ειχα σφάξει παλιά πολύ και ήταν σε κάλυκα 67αρι 686 1,55x32 βύσμα δεν θυμάμαι καλά,με επιφύλαξη μάλλον του Καρδαρά......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top