Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο πινακας δεν λεει ποτε ψεματα ετσι δεν λενε οι περισσοτεροι η μηπως λεει
Ποτέ δεν λέει ψέματα φίλε Ηλία ... 1. αν ξέρεις να τον στήσεις (+διάτρηση), 2. να τον διαβάσεις και 3. έχεις εμπειρία.
Στα προηγούμενα 3 πρόσθεσε και το πιο σημαντικό !!!! Τα φυσίγγια δοκιμάζονται στις συνθήκες και στις αποστάσεις που θα χρησιμοποιηθούν.
Τώρα τι λέτε ... Λέει ψέματα ή όχι ;;;; ;) ;)

Ή νομίζετε ότι οι εταιρίες μοιράζουν φυσίγγια σε κυνηγούς για πραγματικές δοκιμές σε θηράματα ώστε να τα αξιολογήσουν ;;;
 
Last edited:
32 gr τα κοκκινα εννοεις?
Τα super kill με την granular πέρυσι που τα έριξα ήταν χάλια, ευτυχώς είχα μαζί και τα black diamond του oscar με ίδια πυρίτιδα και σώθηκε η μέρα, κλασεις ανώτερο του oscar, τα έσφαξα και τα δύο και άλλαζε στα gr πυρίτιδας πολύ κάτω τα super kill δεν θυμάμαι τιμές αλλά θυμάμαι ότι ήταν πολύ κάτω τα super kill και μόνο super kill δεν ήταν.
 
Καλησπέρα σε όλους, τα έχει δοκιμάσει κανενας; View attachment 25956
καλο φυσιγγι αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο ,καλυτερο το 32 αρι του ρουμελιωτη ,στα 30 γρ το μιx ειναι πολυ καλυτερο φυσιγγι με καθαρα σκοτωματα και δουλευει και στα τρυγονια.[συμφωνω και με το black diamond πολυ καλυτερο.]
 
Το 32αρι του ρουμελιωτη με καψουλι 616, 1,70 csb-1, ειναι καταπληκτικο για ολες τις εποχες, και δεν κολωνει στα κρυα και τις υγρασιες του χειμωνα. Καρατσεκαρισμενο χρονια τωρα. Για τιμη δεν το συζηταμε...
CSB 1 1.66χ32 σταθερά με G-1000 maxam καψούλι!!
 
Ποτέ δεν λέει ψέματα φίλε Ηλία ... 1. αν ξέρεις να τον στήσεις (+διάτρηση), 2. να τον διαβάσεις και 3. έχεις εμπειρία.
Στα προηγούμενα 3 πρόσθεσε και το πιο σημαντικό !!!! Τα φυσίγγια δοκιμάζονται στις συνθήκες και στις αποστάσεις που θα χρησιμοποιηθούν.
Τώρα τι λέτε ... Λέει ψέματα ή όχι ;;;; ;) ;)

Ή νομίζετε ότι οι εταιρίες μοιράζουν φυσίγγια σε κυνηγούς για πραγματικές δοκιμές σε θηράματα ώστε να τα αξιολογήσουν ;;;
Φυσικά κ μοιράζουν σε κυνηγούς χρόνια πριν τα πουλησουν, αλλά ο πινακας δεν λέει ποτε ψέμματα
 
Φυσικά κ μοιράζουν σε κυνηγούς χρόνια πριν τα πουλησουν, αλλά ο πινακας δεν λέει ποτε ψέμματα
Για τα παλια lambro το ειχα ακουσει οτι τα εδιναν σε κυνηγους απο Κρητη μεχρι Εβρο.....οπως και η nsi συγκεκριμενα για τα 10βολα....οταν τα πρωτοεβγαλε τα εδωσε σε επιλεγμενα καταστηματα να τα μοιρασουνε.......το θεμα ειναι οτι υπηρχαν καταστηματα που οταν οι αλλοι τα μοιραζανε για δοκιμη αλλοι τα πουλαγανε.....δυστυχως
 
Μια πληροφορία μου έδωσε ενας φίλος το πρωί που έφτασε στα αυτιά του .Ότι εδώ και μια εβδομάδα εχει σταματήσει η εισαγωγή μολύβδου στην Ελλάδα.Τώρα ράδιο αρβύλα για να πουλήσουν φυσίγγια η θα ψάχνουμε φυσίγγια από Αύγουστο θα δείξει.
 
Μια πληροφορία μου έδωσε ενας φίλος το πρωί που έφτασε στα αυτιά του .Ότι εδώ και μια εβδομάδα εχει σταματήσει η εισαγωγή μολύβδου στην Ελλάδα.Τώρα ράδιο αρβύλα για να πουλήσουν φυσίγγια η θα ψάχνουμε φυσίγγια από Αύγουστο θα δείξει.
Για φέτος Γιάννη μου μην σκας. Έχουν απόθεμα από πέρισυ. Πουλια δεν είχε στις αρχές και μετά είχε απαγόρευση. Οπότε θα έχουν στοκ!
 
Μια πληροφορία μου έδωσε ενας φίλος το πρωί που έφτασε στα αυτιά του .Ότι εδώ και μια εβδομάδα εχει σταματήσει η εισαγωγή μολύβδου στην Ελλάδα.Τώρα ράδιο αρβύλα για να πουλήσουν φυσίγγια η θα ψάχνουμε φυσίγγια από Αύγουστο θα δείξει.
Πολυ πιθανον να μας πιασει ταρακουλο και να τρεξουμε να αγορασουμε σκαγια και δραμια.....και ας εχουμε ετοιμα φυσιγγια για 10χρονια.big smile.
 
Μια πληροφορία μου έδωσε ενας φίλος το πρωί που έφτασε στα αυτιά του .Ότι εδώ και μια εβδομάδα εχει σταματήσει η εισαγωγή μολύβδου στην Ελλάδα.Τώρα ράδιο αρβύλα για να πουλήσουν φυσίγγια η θα ψάχνουμε φυσίγγια από Αύγουστο θα δείξει.
οπως πολλες εισαγωγες φιλε που εχουν καθυστερήσει λογο πανδημίας... οχι οτι δεν θα μπορουσε να αξιοποιηθει η κατασταση για γυρισμα σε ατσαλινα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top