Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σε όλους, τα έχει δοκιμάσει κανενας; View attachment 25956
Την χρονιά που τα εβγαλε ειχα παρει. Δεν μου άρεσαν καθολου δυστυχως ούτε εμένα ούτε των άλλων δύο που τα είχαμε πάρει μαζι. Στο χαρτί έδινε πολύ καλή συγκεντωση , ελαχιστα κατώτερη από το csb32 του Ρουμελιώτη άλλα στο κυνήγι δεν τα βρηκα. Αντιθέτως τα black diamond και τα double mix του ίδιου κατασκευαστή μου άρεσαν παρα πολυ.
 
Την χρονιά που τα εβγαλε ειχα παρει. Δεν μου άρεσαν καθολου δυστυχως ούτε εμένα ούτε των άλλων δύο που τα είχαμε πάρει μαζι. Στο χαρτί έδινε πολύ καλή συγκεντωση , ελαχιστα κατώτερη από το csb32 του Ρουμελιώτη άλλα στο κυνήγι δεν τα βρηκα. Αντιθέτως τα black diamond και τα double mix του ίδιου κατασκευαστή μου άρεσαν παρα πολυ.
Συμφωνώ απόλυτα, μου φάνηκαν και σκληρά, τα Black diamond είναι ωραίο φυσίγγι, φοβερό είναι και το κόκκινο του αλλά με κρύο.
 
Καλησπέρα σε όλους, τα έχει δοκιμάσει κανενας; View attachment 25956

Την χρονιά που τα εβγαλε ειχα παρει. Δεν μου άρεσαν καθολου δυστυχως ούτε εμένα ούτε των άλλων δύο που τα είχαμε πάρει μαζι. Στο χαρτί έδινε πολύ καλή συγκεντωση , ελαχιστα κατώτερη από το csb32 του Ρουμελιώτη άλλα στο κυνήγι δεν τα βρηκα. Αντιθέτως τα black diamond και τα double mix του ίδιου κατασκευαστή μου άρεσαν παρα πολυ.
Ο πινακας δεν λεει ποτε ψεματα ετσι δεν λενε οι περισσοτεροι .think. η μηπως λεει
 
Το προβλημα με τα φυσιγγια ειναι αν τη μια χρονια ειναι ιδια με την αλλη εχω απογοητευθεί πολλες φορες δυστυχως σε σημειο να αφησω σχεδον δυο κουτια στο καρτερι απο φυσιγγια που ειχα ριξει μπορει και 5000 .Και πηγα να παρω δυο κουτια συμπληρωμα γιατι εφευγα μακρια και οταν χρειαστηκε να τα ριξω ηταν για γαμους και βαφτησια .Οταν πηρα τηλ μου λεει ειχα μεινει και εβαλα αλλη μπαρουτι το ιδιο ειναι γνωστος κατασκευαστης κιολας δεν εχω ακούσει παραπονο εισαι ο πρωτος που μου το λεει .Εντάξει φιλε απάντησα μαλλον αυτοι που τα πηραν πηγαν σε γαμους .
 
Και οσον αφορά την g3000 αν κσαι εχω σταματησει να γεμιζω αρκετο καιρό .Την εχω δουλέψει πάρα πολυ και πιστευω ότι την ξερω εδω και μια 5ετη πιστευω πως και σε αυτη αλλά και στην mb 32 κατι εχει αλλάξει δεν ηταν οπως παλιότερα. Και τα τελευταια μου γεμισματα τα εκανα με s4 kai d20
 
Και οσον αφορά την g3000 αν κσαι εχω σταματησει να γεμιζω αρκετο καιρό .Την εχω δουλέψει πάρα πολυ και πιστευω ότι την ξερω εδω και μια 5ετη πιστευω πως και σε αυτη αλλά και στην mb 32 κατι εχει αλλάξει δεν ηταν οπως παλιότερα. Και τα τελευταια μου γεμισματα τα εκανα με s4 kai d20
D20 είναι ίσως η πιό διαδεδομένη πυρίτιδα εδώ .
Με πούλησε μια μέρα με υγρασία στα τρυγόνια και την παράτησα .
 
Ποιό cheditte είναι αυτό Άλεξ ;
Στο 1.55 Χ32 Ν.10 diamante 22 τάπα ,είναι το bestseller τσιχλοφύσιγγο εδώ victory
Τα cheditte tordo που στέλνουν οι Ιταλοί για οργανωμένα κυνήγια υδρόβιων στην Βουλγαρία.Ειναι λίγο τσιμπημενα σε πυρίτιδα,τίποτα άλλο από το απλό.
 
D20 είναι ίσως η πιό διαδεδομένη πυρίτιδα εδώ .
Με πούλησε μια μέρα με υγρασία στα τρυγόνια και την παράτησα .
Δεν μπορει να φτασει την g3000 ευκολα μπαρουτι μονο διβασικη αν την ξερεις δουλεύει παντου απο 28 εως και 34'γρ και απορω πως οσο περναει ο καιρος την βλεπω ολο και σε λιγοτερα φυσιγγια μας εφαγε η φτηνια της ισπανιας και σιγα σιγα η ελειψη καλών κατασκευαστων φυσιγγιων ευτυχως ακομη υπάρχουν λίγοι ακόμη.Εγώ στα γεμισματα μου ποτέ δεν αντιμετωπισα θεμα ουτε ψυχους ουτε υγρασίας αλλα δεν τη γέμισα και πότε βάση προδιαγραφών και τσελεμεντε.
 
Γράφω κάποια με επιφύλαξη μήπως έχουν αλλάξει:
Κένταυρος silver
Κουτουμανος Alfa 34
Oscar super nitro (Αυτό θέλω να το δοκιμάσω και εγώ με το καλό φέτος)
Alectoris Offer και duck shot
Gorilla Μπλε
Wolf 30 και 32 γρ.
Superkill tsihla και kill 32γρ
32 gr τα κοκκινα εννοεις?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top