Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οι κόντρα δόσεις έχουν ελαφρώς αυξημένες πιέσεις και τίποτα το τραγικό απλα πρέπει να γνωρίζεις τι καψυλι θα χρησιμοποιησεις για την ανάλογη ποσότητα μπαρουτης εκτιμώντας το φορτίο σκαγιων για να έχεις σωστή και πλήρη καύση χωρίς απομειναρια που Μπορεί να αναφλεχθουν σε δεύτερο χρόνο δε μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα γιατί αν εχεις αναφλεξεις σε δετερο χρόνο βλέπεις φλογες από το κλειστρο με ότι αυτό Μπορεί να συνεπάγεται οι κόντρα δόσεις έχουν αρκετά αυξημένος ταχύτητες χωρίς να κάνουν σε κατανομές και ελαφρώς αυξημένες πιέσεις σου δίνουν τη δυνατότητα να φτιάξεις φυσιγγι λίγων γρ πολύ ισχυρό και ταχύ που ανταπεξερχεται στα ΠΟΛΥ δύσκολα τερεν εγώ όταν γεμίζα έφτιαχνα με ς4 .
Οι κόντρα δόσεις αυξημένες πιεσεις ;;;;;;;;;;
 
Ανέπτυξε αν θελεις την σκεψη σου, τι ακριβώς εννοείς ;
Εννοώ πως οταν παρεις μια υπερπροοδευτική πυρίτιδα και την κατεβάσεις κάτω απο το range της, αν δεν καει σωστα και μετατοπιστει η καύση της προς το στόμιο , αυτό είναι επικίνδυνο.
Ενα φορτωμενο φυσιγγι που βγαζει 1100 bar πιστευω πως δε θα ειναι τοσο επικίνδυνο όπως μια λάθος φτιαγμενη κόντρα δόση.
 
Εννοώ πως οταν παρεις μια υπερπροοδευτική πυρίτιδα και την κατεβάσεις κάτω απο το range της, αν δεν καει σωστα και μετατοπιστει η καύση της προς το στόμιο , αυτό είναι επικίνδυνο.
Ενα φορτωμενο φυσιγγι που βγαζει 1100 bar πιστευω πως δε θα ειναι τοσο επικίνδυνο όπως μια λάθος φτιαγμενη κόντρα δόση.
Τότε αφου πιστευεις αυτό πραξε ανάλογα
 
Όλοι οι παλιοι άνοιγαν το αστέρι κ έβγαζαν σκάγια το πρωι στην λίμνη, οι νέοι μαστοροι φίλε είναι του ιντερνετ κ οχι της πιστας , ολοι δίκιο έχουν, αυτός που πατάει την σκσνδαλη ξέρει παντα πιο καλά
Μα άμα ανοίξεις αστέρι...το χαλάς το φυσίγγι...
 
Το σημαντικό οπως και να γεμίσεις ειναι να έχεις την κατάλληλη. Ογκομετρια μέσα προσωπικά εγώ ποτέ δεν έκοβα καλυκα και ποτε δεν εκλεινα χωρις να εχω 12 χιλ ελευθερο χώρο και ποτε δεν κατεβασα φυσγγι τελειωμένο κατω απο 57.8 χιλ μέσα σε αυτά τα στάνταρ πάντα επαιζα μπάλα και ποτέ δεν ειχα κανένα θεμα ούτε εμπλοκής ουτε πολύ δυνατού φυσιγγιου και σας πληροφορώ έχω φτιάξει πολλές κόντρα δόσεις καθως εχω γεμίσει μέχρι πριν δύο χρόνια που σταμάτησα πανω απο 80000 φυσίγγια μεσα σε 10 χρόνια.
 
Αρι παλια ήταν καλό φυσιγγι(παντα μιλάω για του Ναυπλιωτη)..τωρα δεν ξέρω...
Και εννοείται πως θα πάρεις διαφορετικές γνώμες...

Για αυτο....Και αφου είμαστε στις 'γνώμες φυσιγγιων"
ας ξαναπω κ εγώ την γνώμη μου....

Αυτές οι ερωτήσεις είναι άκυρες(χωρίς να θέλω να προσβαλλω τον φίλο Αρι... )
Όπως κ οι άλλες ερωτήσεις του στυλ προτεινεται μου ένα καλό φυσιγγι για τσίχλα, φασσα κλπ για να..τρεξω να το αγοράσω. ....
Μαγκιτες μου αν δεν δοκιμάσετε εσείς οι ίδιοι τα φυσιγγια που βάλατε στο "ματι" μην βασίζεστε σε λόγια άλλων.....
Οχι ότι θα σας πουν ψέματα.....
Αλλά σκοπευτές κ όπλα είναι αδυνατον να έχουν τα ίδια γουστα.........
 
Αρι παλια ήταν καλό φυσιγγι(παντα μιλάω για του Ναυπλιωτη)..τωρα δεν ξέρω...
Και εννοείται πως θα πάρεις διαφορετικές γνώμες...

Για αυτο....Και αφου είμαστε στις 'γνώμες φυσιγγιων"
ας ξαναπω κ εγώ την γνώμη μου....

Αυτές οι ερωτήσεις είναι άκυρες(χωρίς να θέλω να προσβαλλω τον φίλο Αρι... )
Όπως κ οι άλλες ερωτήσεις του στυλ προτεινεται μου ένα καλό φυσιγγι για τσίχλα, φασσα κλπ για να..τρεξω να το αγοράσω. ....
Μαγκιτες μου αν δεν δοκιμάσετε εσείς οι ίδιοι τα φυσιγγια που βάλατε στο "ματι" μην βασίζεστε σε λόγια άλλων.....
Οχι ότι θα σας πουν ψέματα.....
Αλλά σκοπευτές κ όπλα είναι αδυνατον να έχουν τα ίδια γουστα.........
Ακριβώς όπως τα λες είναι και το ξέρω από πρώτο χέρι, αλλά γιατί το συγκεκριμένο έχει ψιλό χαθεί και μίας και τα βρήκα αυτά τα δύο, είπα να ρωτήσω, όλο και κάποιος θα τα έχει δοκιμάσει
 
Λογικό να χαθει αφου περνάει τα 10€ το κουτι εχω πολλα χρονια να ριξω τετοιο και γεμιζεται απο 6 νουμ και πανω με c7εχω ακουσει και απο κει και κατω με ς4 παντως ειναι φυσιγγι που εχει γραψει την δική του ιστορία
 
Καλησπέρα σε όλους. Ποιός τα έχει δοκιμάσει να μας πει καμία γνώμη;;;
Τα ρίχνω χρόνια στη φάσσα στα χοντρά νούμερα με s4 με browning διευρυμένους αυλουςκαι είναι φαρμάκι, τώρα στα ψιλά κρατώ μια επιφύλαξη.
 
Φέτος μετά από χρόνια πήρα ένα κουτί σε τριάρι για λαγό σαν εφεδρεία και ομολογώ ότι μέχρι τα σαράντα μέτρα πού έριξα με 2 όπλα σε κανονικές συνθήκες οι λαγοί έπεσαν.το κίτρινο το 36αρι είναι πιο δυνατό νομιζω
 
Φέτος μετά από χρόνια πήρα ένα κουτί σε τριάρι για λαγό σαν εφεδρεία και ομολογώ ότι μέχρι τα σαράντα μέτρα πού έριξα με 2 όπλα σε κανονικές συνθήκες οι λαγοί έπεσαν.το κίτρινο το 36αρι είναι πιο δυνατό νομιζω
Το καφέ σε 3αρι για λαγό το έριχναν αρκετοί από την εποχη των Λάμπρου...
Οχι πως δεν αποδιδει αλλά θέλει λίγα κότσια για να επιλέξει κανεις αυτό το νουμερο σε αυτά τα γραμμάρια....
 
Το καφέ σε 3αρι για λαγό το έριχναν αρκετοί από την εποχη των Λάμπρου...
Οχι πως δεν αποδιδει αλλά θέλει λίγα κότσια για να επιλέξει κανεις αυτό το νουμερο σε αυτά τα γραμμάρια....
Συνήθως για πρώτο βάζω rotwail watmahail και τα άλλα 2 νιτρο Ρεμί 42γρ. νούμερο 2 .για πρώτο δοκιμάζω καμία φορά αλλά φυσίγγια τα άλλα 2 ποτέ .οταν βγήκαν τα overmax gorilla πήρα 4αρι για πρώτο αλλά κάτι παίχτηκε και φευγαν όλοι τραυματίες.τα άλλαξα κ όλα καλά
 
Συνήθως για πρώτο βάζω rotwail watmahail και τα άλλα 2 νιτρο Ρεμί 42γρ. νούμερο 2 .για πρώτο δοκιμάζω καμία φορά αλλά φυσίγγια τα άλλα 2 ποτέ .οταν βγήκαν τα overmax gorilla πήρα 4αρι για πρώτο αλλά κάτι παίχτηκε και φευγαν όλοι τραυματίες.τα άλλαξα κ όλα καλά
Δεν λέει να τους στέλνουμε στο ΚΑΤ αντί για την κατσαρόλα.....
Μέχρι κ οι λαγοί remington ζητανε.........
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top