Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο free θελει να πει οτι το νεο 206 δεν εχει αποσπωμενο πατο αλλα απλο συγκ που βγαζει πιο ανοιχτη τουφεκια, μαλλον το ιδιο καταλαβες κι εσυ απλα το γραφω παλι να ειμαστε σουρ...
Το φρενο ναι οπως ειπες το αναιρει αρκετα αυτο το φαινομενο, αν θυαμαι καλα στα 51 μετρα το νο6 μου εβαζε καπου 130 νο6 στον κυκλο, αρκετα καλη τουφεκια δηλαδη, για μενα ειναι ωραιο φυσιγγι Γιαννη.
ακριβώς αυτό εννοώ, ότι επειδή έχει απλό συγκεντρωτήρα και όχι 2 τεμαχίων(αποσπώμενου πάτου) βγάζει πιο ανοιχτή τουφεκιά και ενδείκνυται για μεσαίες αποστάσεις
σε κύκλο πόσης διαμέτρου είχες 130 σκάγια νο6 στα 51 μέτρα?
 
ακριβώς αυτό εννοώ, ότι επειδή έχει απλό συγκεντρωτήρα και όχι 2 τεμαχίων(αποσπώμενου πάτου) βγάζει πιο ανοιχτή τουφεκιά και ενδείκνυται για μεσαίες αποστάσεις
σε κύκλο πόσης διαμέτρου είχες 130 σκάγια νο6 στα 51 μέτρα?
Σε 76 εκ μετραω παντα Κωστη εκτος απο μερικες φορες που θα εχω χαρτονι 75×75 που παλι ειναι σωστη η μετρηση αν δεν σου φυγει η τουφεκια.
 
κυκλοφορεί εδώ και χρόνια αλλά σε λίγα μαγαζιά
δεν είναι πολύ διαδεδομένο αλλά υπάρχει, αν και είναι λίγο δυσεύρετο
αν το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος ας μας πει εντυπώσεις
https://www.ehunter.gr/product/regina-dispersante-cheddite/
Εδώ στην πόλη μου τα φέρνει ένα κυνηγομάγαζο.
Ένα φιλαράκι μου το ρίχνει σε Νο9 και δν το αλλάζει με κανένα άλλο στη μπεκάτσα....του κάνει όλα τα κέφια....παλιότερα πριν ασχοληθώ με ζυγαριές κτλ είχα κόψει 1 κ είχα βρει αν θυμάμαι καλά πυρίτιδα Drago ×32 κ σίγουρα το διασπορέα Gualanti με πτερύγια....κατά τη γνώμη μου είναι ένα "ξεχασμένο" μπεκατσοφύσιγγο γιατί αρκετοί είναι αυτοί που ρίχνουν στη μπεκάτσα,ότι ρίχνει κ ο άλλος κ ο παράλλος κυνηγός νομίζοντας πως θα έχουν κ αυτοί τις ίδιες επιτυχίες....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top