Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα παίδες ........ Θα ήθελα να καταθέσω τη γνώμη μου!!! Αγόρασα πέρυσι αυτά για φασα σε Νο 6 και 32 γραμμάρια σκάγια επινικελωμενα ,όπως και αυτά για μπεκάτσα......... Ξεκινώ από το μάλλινοταπο της μπεκατσας! Μου φάνηκε αδύναμο είχα ζωντανα πουλιά! Αυτό δε της φασας είναι ένα απλό φυσιγγι γεμισμένο με f2 1,65x32 που ούτε καν έχει επινικελωμενα σκάγια όπως αναφέρει και μάλιστα τα σκάγια του κακής ποιότητας!!! Δηλαδή δεν δικαιολογούν με τίποτε την τιμή τους !!!!!Προσωπικά τα θεωρώ κοροϊδία,δεν θα τα ξανα αγόραζα!!!!!
Με 15 ε το κουτί φτιάχνεις πυραυλο αέρος εδάφους φίλε
 
συνάδεφε η rottweil έχει και ειδική σειρά για φάσα (που το έχω δοκιμάσει και μου φάνηκαν πολύ πολύ καλά) και υδρόβια (δεν έχω ιδέα τι λένε αυτά)... έχει και για πολλά άλλα σε διαμετρημα 12 και 20. Δεν νομίζω μεν πως και αυτή η σειρά που έχεις δεν θα κάνει δουλειά για αυτά που θες...

View attachment 16642

View attachment 16643

View attachment 16641
Μια ερώτηση αυτό με τη φάσσα κάνει τώρα για μπασιματα για θερμοκρασία 20-24??
 
Μια ερώτηση αυτό με τη φάσσα κάνει τώρα για μπασιματα για θερμοκρασία 20-24??

Συνάδελφε εμένα μου έδωσε την αίσθηση ενός πολύ μαλακού και φονικού φυσιγγίου. Μεν επειδή είναι σε νούμερο 6 και τα γραμμάρια λιγα δεν είναι και για βολές στη στρατόσφαιρα...
 
Όσον αφορά τα rotweill που αναφερθήκαμε παραπάνω.... Σίγουρα υπάρχουν ανταγωνιστικά ελληνικά....εγώ το πιστεύω απλά μια δοκιμουλα δεν βλάπτει....όσο καλά και να ναι....αν θες να ρίξεις ποσότητα τσούζει πολύ η τιμή και δεν ξέρω αν αξίζει κιόλας.
 
Όσον αφορά τα rotweill που αναφερθήκαμε παραπάνω.... Σίγουρα υπάρχουν ανταγωνιστικά ελληνικά....εγώ το πιστεύω απλά μια δοκιμουλα δεν βλάπτει....όσο καλά και να ναι....αν θες να ρίξεις ποσότητα τσούζει πολύ η τιμή και δεν ξέρω αν αξίζει κιόλας.
Σωστος....Θα μπορουσαμε να τα συγκρινουμε αν ειχαμε την ευχερεια και "σφαζαμε" ενα να δουμε τι σωθικα εχει.....
 
Μπραβο φιλε! Πολυ ωραια! Για να τα αξιολογησουνε τα εμπειρα μελη του φορουμ....


Αλεξ το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν εταιρειες που σας πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες...Το ποιο
σωστο....παντα κατα την γνωμη μου....οτι φυσιγγιο αγοραζει ο καθε συναδελφος και φιλος....και πριν
αγορασει ποσοτητα...μια δοκιμη σε στοχο στα μετρα και τσοκ που κυνηγαει...σφαξιμο σε ενα φυσιγγιο μετρημα...για
να ξερει τι εχει στην θαλαμη του οπλου του....αλλιως ρισκαρει να τον παρουν τα ''κλαματα'' στον
κυνηγοτοπο.
Ειδα βιντεο με επωνυμα φυσιγγια Ν3 να τα δοκιμαζουν στα 30 μετρα με 3*** αστρα και στα 35 με φουλ τσοκ!!!
Ημαρτον Κυριε.....και οι συναδελφοι και φιλοι ψαχνουν τα 60 μετρα!!!! ;)
 
Αλεξ το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν εταιρειες που σας πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες...Το ποιο
σωστο....παντα κατα την γνωμη μου....οτι φυσιγγιο αγοραζει ο καθε συναδελφος και φιλος....και πριν
αγορασει ποσοτητα...μια δοκιμη σε στοχο στα μετρα και τσοκ που κυνηγαει...σφαξιμο σε ενα φυσιγγιο μετρημα...για
να ξερει τι εχει στην θαλαμη του οπλου του....αλλιως ρισκαρει να τον παρουν τα ''κλαματα'' στον
κυνηγοτοπο.
Ειδα βιντεο με επωνυμα φυσιγγια Ν3 να τα δοκιμαζουν στα 30 μετρα με 3*** αστρα και στα 35 με φουλ τσοκ!!!
Ημαρτον Κυριε.....και οι συναδελφοι και φιλοι ψαχνουν τα 60 μετρα!!!! ;)
Ετσι ειναι.....θελει δοκιμες και "μαχαιρι"...
 
Να ενημερωσω τους φιλους που αγαπουν το cheddite torto οτι ο καλκατζακος εριξε την τιμη κατω απο 7ευρω!!!!
Μάλλον θα είδε τον καιρό και τις κούτες που θα έχει φορτώσει και τρέχει να σωθεί.Απο τα καλύτερα φυσίγγια για τσίχλα και εισερχόμενες κουφαλες από το πουθενα πάντως...
 
Μάλλον θα είδε τον καιρό και τις κούτες που θα έχει φορτώσει και τρέχει να σωθεί.Απο τα καλύτερα φυσίγγια για τσίχλα και εισερχόμενες κουφαλες από το πουθενα πάντως...
Μπα είναι παλιά καραβάνα αυτός δεν πέφτει εύκολα σε λούμπες... Μου είπαν πως δεν έχει πολλά φρέσκα, θα κάνει μια μικρή παραλαβή στα μέσα του μήνα και πως θα κάνει τη μεγαλύτερη παραγγελία για παραλαβή αργότερα...
 
Μπα είναι παλιά καραβάνα αυτός δεν πέφτει εύκολα σε λούμπες... Μου είπαν πως δεν έχει πολλά φρέσκα, θα κάνει μια μικρή παραλαβή στα μέσα του μήνα και πως θα κάνει τη μεγαλύτερη παραγγελία για παραλαβή αργότερα...
Την χρονιά που πέρασε,έβαλε κάτι ντανες 206 στην φορμολη...
 
Μάλλον θα είδε τον καιρό και τις κούτες που θα έχει φορτώσει και τρέχει να σωθεί.Απο τα καλύτερα φυσίγγια για τσίχλα και εισερχόμενες κουφαλες από το πουθενα πάντως...
Πρέπει να είναι γενικευμένη η προσφορά γιατα tordo όπως και τα rc32. Και σε άλλα καταστηματα τα βλέπω στην ίδια τιμή
 
Πρέπει να είναι γενικευμένη η προσφορά γιατα tordo όπως και τα rc32. Και σε άλλα καταστηματα τα βλέπω στην ίδια τιμή
Καλό αυτό αλλά να μην ξεχνάμε ποιός το προκάλεσε...Οι μικρές και τίμιες βιοτεχνίες.Που κατάφεραν να μπουν στο μάτι του κάθε εισαγωγέα.Δεν υπάρχουν προσφορές στα καλά καθούμενα παίδες.Απο 6,80 πήγε 7,40 την στιγμή που οι μικροί έδιναν φυσιγγαρες με 5,80.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top