Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τασοοοοοοοο, όχι ρε παιδιά 34 γρ είναι και τά 2 και το νέο βελοξ 33 γρ, χρόνια τώρα.
Α ειναι κ χρονια..Ωχ παναγια μου βοηθα....yelling.
Ω ρε θα με παλαβωσεις???Ειναι δυνατον να κανεις εσυ τετοιες ερωτησεις??? .sarcastic.
3Α και velox 33γρ,R12 34γρ...
 
Συνάδελφοι θέλω τη γνώμη σας για αυτό το φυσιγγι.

Θέλω να μου πουν μόνο όσοι γνωρίζουν και όχι όσοι νομίζουν.....

Έχει ένδειξη 1050 bar.

Μπορεί να το ρίξει η καραμπινα του πατέρα μου που είναι μια Luigi franchi black magic;;;

Είναι περίπου 25 χρονών τουφέκι και δεν ξέρω σε τι πιέσεις έχει περάσει δοκιμή.
20200914_141844.jpg
 
λιγο περδικα στην αρχη μετα 2..3 ο στη μπεκατσα και κανα περπατητο τσιχλαςστα λιγα που κανο
στη λογικη ενα φυσιγγι για ολα ,,και ελληνικο.
Ναι, ανάλογα το νούμερο μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου.
 
Συνάδελφοι θέλω τη γνώμη σας για αυτό το φυσιγγι.

Θέλω να μου πουν μόνο όσοι γνωρίζουν και όχι όσοι νομίζουν.....

Έχει ένδειξη 1050 bar.

Μπορεί να το ρίξει η καραμπινα του πατέρα μου που είναι μια Luigi franchi black magic;;;

Είναι περίπου 25 χρονών τουφέκι και δεν ξέρω σε τι πιέσεις έχει περάσει δοκιμή.
View attachment 16044
Στελιο οποιοδηποτε φυσιγγι παραγει πιεσεις πανω απο 740bar υποχρεουται να αναγραφει το 1050bar, χωρις να σημαινει οτι παραγει 1050bar! Η καραμπινα σου θα πρεπει να δεις αν ειναι μαγκνουμ ή απλη, καθως και τι σφραγιδες δοκιμης φερει! Αν αναζητησεις στο google σφραγιδες δοκιμης θα σου βγαλει ενα pdf του κ. ΚΥΠΡΙΔΗΜΟΥ το οποιο αναλυει τις σφραγιδες και τις πιεσεις!
 
Συνάδελφοι θέλω τη γνώμη σας για αυτό το φυσιγγι.

Θέλω να μου πουν μόνο όσοι γνωρίζουν και όχι όσοι νομίζουν.....

Έχει ένδειξη 1050 bar.

Μπορεί να το ρίξει η καραμπινα του πατέρα μου που είναι μια Luigi franchi black magic;;;

Είναι περίπου 25 χρονών τουφέκι και δεν ξέρω σε τι πιέσεις έχει περάσει δοκιμή.
View attachment 16044
Όχι δεν μπορείς να το ρίξεις γιατί πριν 25 χρόνια δοκίμαζαν στις 1200 πιέσεις, άρα το μέγιστο που επιτρέπεται να ρίξεις είναι φυσίγγια των 900μπαρ.
Μπορείς να το ρίξεις με τη Μοντεφελτρο κάλιστα όμως
 
Όχι δεν μπορείς να το ρίξεις γιατί πριν 25 χρόνια δοκίμαζαν στις 1200 πιέσεις, άρα το μέγιστο που επιτρέπεται να ρίξεις είναι φυσίγγια των 900μπαρ.
Μπορείς να το ρίξεις με τη Μοντεφελτρο κάλιστα όμως
Σωστά φίλε.

Δεν θα τα ρίξω ούτε με το δικαννο που έχει θαλαμη μαγκνουμ αλλά δεν έχει δοκιμή πιέσεων.

Αν ποτέ τύχει να τα ρίξω θα είναι με το μοντεφελτρο που έχει δοκιμή στα 1370 bar.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top