Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
το c7 perfecta δεν το έχω ρίξει ποτέ, δεν το έχω βρει στο Ηράκλειο, αλλά δε θα το αγοράσω κιόλας γιατί είναι ακριβότερο από τα αντίστοιχα ιταλικά
μου έχουν πει φίλοι ότι είναι καλό φυσίγγι
τα άλλα δύο τα έχω ρίξει
το classica σε Νο7,5 στα τρυγόνια και το speed σε Νο6 σε πέρδικα με καλές εντυπώσεις
αλλά δεν είναι για κοντινές τουφεκιές, λόγω συγκεντρωτήρα
 
το c7 perfecta δεν το έχω ρίξει ποτέ, δεν το έχω βρει στο Ηράκλειο, αλλά δε θα το αγοράσω κιόλας γιατί είναι ακριβότερο από τα αντίστοιχα ιταλικά
μου έχουν πει φίλοι ότι είναι καλό φυσίγγι
τα άλλα δύο τα έχω ρίξει
το classica σε Νο7,5 στα τρυγόνια και το speed σε Νο6 σε πέρδικα με καλές εντυπώσεις
αλλά δεν είναι για κοντινές τουφεκιές, λόγω συγκεντρωτήρα
Κωστή όταν γεμιζοταν με c7 ήταν από τα κορυφαία 34αρια για μένα! Το classica είναι το φυσιγγι μου για τα τρυγόνια και τις φασσες του Οκτώβρη!
 
Κωστή όταν γεμιζοταν με c7 ήταν από τα κορυφαία 34αρια για μένα! Το classica είναι το φυσιγγι μου για τα τρυγόνια και τις φασσες του Οκτώβρη!
τώρα με τι τα γεμίζουν δηλαδή? who knows?
ένας θεός ξέρει δηλαδη
η c7 δεν είναι jk6 που σταμάτησε η παραγωγή της και υπάρχουν ακόμα Έλληνες κατασκευαστές που λένε ότι γεμίζουν με jk6
δε μιλάω για το όνομα του φυσιγγίου μιλαω για την πυρίτιδα που λένε ότι το γεμίζουν
 
τώρα με τι τα γεμίζουν δηλαδή? who knows?
ένας θεός ξέρει δηλαδη
η c7 δεν είναι jk6 που σταμάτησε η παραγωγή της και υπάρχουν ακόμα Έλληνες κατασκευαστές που λένε ότι γεμίζουν με jk6
δε μιλάω για το όνομα του φυσιγγίου μιλαω για την πυρίτιδα που λένε ότι το γεμίζουν
Εχω ακουσει για ισπανική, δεν παίρνω και όρκο βέβαια! Ειναι πονεμένη ιστορία τα φυσίγγια και οι πυριτιδες στην Ελλάδα!
 
Τα classica και speed ειναι πολυ καλα φυσιγγια,απο τις σταθερες αξιες.Δυσκολα θα σε προδωσουν,αλλα θελει προσοχη στο τσοκαρισμα,λογω του οτι ειναι πολυ συγκεντρωτικα.Κατα τη γνωμη μου,οχι λιγοτερο απο 3*.Εμενα καλες εντυπωσεις για φυσιγγι με C7,μου εχει αφησει και το Lambro Καφε,τουλαχιστον σε Νο 7 που το χρησιμοποιω στ' αγριοπεριστερα.Ειναι κι αυτο αρκετα συγκεντρωτικο κι ο,τι πρεπει για μακρινες βολες
 
Τα classica και speed ειναι πολυ καλα φυσιγγια,απο τις σταθερες αξιες.Δυσκολα θα σε προδωσουν,αλλα θελει προσοχη στο τσοκαρισμα,λογω του οτι ειναι πολυ συγκεντρωτικα.Κατα τη γνωμη μου,οχι λιγοτερο απο 3*.Εμενα καλες εντυπωσεις για φυσιγγι με C7,μου εχει αφησει και το Lambro Καφε,τουλαχιστον σε Νο 7 που το χρησιμοποιω στ' αγριοπεριστερα.Ειναι κι αυτο αρκετα συγκεντρωτικο κι ο,τι πρεπει για μακρινες βολες
Μεταξύ classica και speed βρίσκω το classica πολύ καλύτερο.....όσο για το lampro καφέ δεν το έχω δοκιμάσει σε ψιλά νούμερα αλλά έχω ακούσει θετικά σχόλια.......απλά όμως είναι υπερτιμημένο!!!
 
Βαγγελη,οταν λες υπερτιμημενο,εννοεις ως προς την αποδοση,την τιμη η και τα δυο?Ως προς την αποδοση,το σημερινο Καφε απεχει παρασαγγας απο το παλιο,που ηταν πολυ καλυτερο κατα την αποψη μου
Εννοώ ως προς την τιμή το καφέ σε νούμερο 7-8-9 είναι ένα απλό φυσιγγι με c7 και 33 γραμμάρια σκάγια και θα έπρεπε η τιμή του να είναι αρκετά πιο χαμηλή.......
 
Καλημερα σε όλους.
Έχει κάποιος συνάδελφος ολοκληρωμένη άποψη για τα φυσίγγια clever mirage.?? Έχουν καλή τιμή και σκέφτομαι να παρω σε t1 28 gr, 30,5 lite και 32 t2 expert. Θέλω γνώμες σε ταχυτητα κτλ. Πχ τα t1 αναφέρουν ταχυτητα 1200 ft/sec δηλ 367m/ sec. Είναι v0, v1 . Είναι αργά,γρηγορα... Ευχαριστώ πολυ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top