Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
σκετο Α1 μου ειπε...
Και το Lambro με την απλή A1 είναι, όπως επίσης και το 34 γρ. Το λέει κιόλας καθαρά: SPECIAL LOAD WITH POWDER A1 VECTAN ...
Το "SPECIALΕ" στην ονομασία πάει μάλλον στο ότι είναι ...και καλά ... SPECIAL LOAD !!! (ειδική γόμωση) ...yel. Τώρα, τι "SPECIAL LOAD" μπορεί να είναι μια ... κλασική συνταγή, με την οποία ξεκίνησαν οι περισσότεροι αρχάριοι ιδιογομωτές ... αυτό το ξέρουν μόνο οι αρμόδιοι του μάρκετινγ της εταιρείας... ;)
Φαντάζομαι μια δόση 1,65 - 1,75 γρ. ανάλογα με ποιο καψούλι του βάζουν, 688 ή 686 ... και συγκεντρωτήρα Giovanni (δε νομίζω να έχει κάτι άλλο).
Να μην παρεξηγηθώ ... δε λέω ότι δεν είναι καλό φυσίγγι ... Κάθε άλλο !!! Απλά δε μ'αρέσουν οι "υπερβολές" ...
 
Και το Lambro με την απλή A1 είναι, όπως επίσης και το 34 γρ. Το λέει κιόλας καθαρά: SPECIAL LOAD WITH POWDER A1 VECTAN ...
Το "SPECIALΕ" στην ονομασία πάει μάλλον στο ότι είναι ...και καλά ... SPECIAL LOAD !!! (ειδική γόμωση) ...yel. Τώρα, τι "SPECIAL LOAD" μπορεί να είναι μια ... κλασική συνταγή, με την οποία ξεκίνησαν οι περισσότεροι αρχάριοι ιδιογομωτές ... αυτό το ξέρουν μόνο οι αρμόδιοι του μάρκετινγ της εταιρείας... ;)
Φαντάζομαι μια δόση 1,65 - 1,75 γρ. ανάλογα με ποιο καψούλι του βάζουν, 688 ή 686 ... και συγκεντρωτήρα Giovanni (δε νομίζω να έχει κάτι άλλο).
Να μην παρεξηγηθώ ... δε λέω ότι δεν είναι καλό φυσίγγι ... Κάθε άλλο !!! Απλά δε μ'αρέσουν οι "υπερβολές" ...
Μα οι "υπερβολές" πουλάνε πάντα καλά στην αρχή...;)
 
.sarcastic. .sarcastic.
Και το Lambro με την απλή A1 είναι, όπως επίσης και το 34 γρ. Το λέει κιόλας καθαρά: SPECIAL LOAD WITH POWDER A1 VECTAN ...
Το "SPECIALΕ" στην ονομασία πάει μάλλον στο ότι είναι ...και καλά ... SPECIAL LOAD !!! (ειδική γόμωση) ...yel. Τώρα, τι "SPECIAL LOAD" μπορεί να είναι μια ... κλασική συνταγή, με την οποία ξεκίνησαν οι περισσότεροι αρχάριοι ιδιογομωτές ... αυτό το ξέρουν μόνο οι αρμόδιοι του μάρκετινγ της εταιρείας... ;)
Φαντάζομαι μια δόση 1,65 - 1,75 γρ. ανάλογα με ποιο καψούλι του βάζουν, 688 ή 686 ... και συγκεντρωτήρα Giovanni (δε νομίζω να έχει κάτι άλλο).
Να μην παρεξηγηθώ ... δε λέω ότι δεν είναι καλό φυσίγγι ... Κάθε άλλο !!! Απλά δε μ'αρέσουν οι "υπερβολές" ...
Κρηβε λογια θα βρεις μπελα.sarcastic..sarcastic.
 
Και το Lambro με την απλή A1 είναι, όπως επίσης και το 34 γρ. Το λέει κιόλας καθαρά: SPECIAL LOAD WITH POWDER A1 VECTAN ...
Το "SPECIALΕ" στην ονομασία πάει μάλλον στο ότι είναι ...και καλά ... SPECIAL LOAD !!! (ειδική γόμωση) ...yel. Τώρα, τι "SPECIAL LOAD" μπορεί να είναι μια ... κλασική συνταγή, με την οποία ξεκίνησαν οι περισσότεροι αρχάριοι ιδιογομωτές ... αυτό το ξέρουν μόνο οι αρμόδιοι του μάρκετινγ της εταιρείας... ;)
Φαντάζομαι μια δόση 1,65 - 1,75 γρ. ανάλογα με ποιο καψούλι του βάζουν, 688 ή 686 ... και συγκεντρωτήρα Giovanni (δε νομίζω να έχει κάτι άλλο).
Να μην παρεξηγηθώ ... δε λέω ότι δεν είναι καλό φυσίγγι ... Κάθε άλλο !!! Απλά δε μ'αρέσουν οι "υπερβολές" ...
όπως λέει στην ιστοσελίδα τα 32 και τα 34 γρ είναι με Α1 ενώ τα 36 με A1 SPECIALE
 
ΤοLambro Α1 στα 34 γραμμαρια μαζι με R12 του δορκα ειναι τα σιγουρακια μου, ειδα και εγω καπου οτι τα Α1 θα το βγαλουν και στα 32 οποτε σιγουρα θα το δοκιμασω. Εχω την εντυπωση οτι τα παλια rottweil στα 34 γραμμαρια ηταν ακομα καλυτερα παντως.
 
ΤοLambro Α1 στα 34 γραμμαρια μαζι με R12 του δορκα ειναι τα σιγουρακια μου, ειδα και εγω καπου οτι τα Α1 θα το βγαλουν και στα 32 οποτε σιγουρα θα το δοκιμασω. Εχω την εντυπωση οτι τα παλια rottweil στα 34 γραμμαρια ηταν ακομα καλυτερα παντως.
Οντως πολυ δυνατα ηταν
 
Φρέσκα νέα!!!! Μιλησα πριν λιγο με τον Ρουμελιωτη, και μου ειπε οτι θα βγαλει ενα φυσσιγγι(νομιζω με συγκεντρωτηρα μου ειπε) στα 32γρ με Α1. σε περιορισμενη παραγωγη, για τα 60 χρονια της επιχείρησης του, σε πολυ καλη τιμη!
Βεβαια, μιλησαμε αρκετα, και περι οπλων ;)
Πολυ καλο παιδι ο Ανδρεας και ξηγημένο....:)

Το περίεργο θα ηταν να μιλήσετε λίγο με τον Ανδρέα .sarcastic.. Και εγώ φέτος στο Σκοπευτηριο τα εχω βολευτεί πάρα πολύ τα 28αρια του. Εριξα και το 24 με πολύ καλα αποτελέσματα αλλα επειδή θέλω να μείνω όσο πιο κοντά γίνεται σε κυνηγετικες γομωσεις θα επιμείνω στο 28αρι με συγκεντρωτηρα Καρδαρά.
 
Έχουμε καλούς επαγγελματίες παραγωγής φυσσιγιων..
Ένας από αυτούς είναι και ο Ανδρέας...Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα αρκετές φορες( μου εχεί τύχη και εμενα) να αλλαζουν 2 μεταφορικες για να παρω τα φυσσιγια, αλλα ειναι ξηγημενο παιδι...
 
Έχω πληροφορηθεί πως η πυρίτιδα Α1 είναι μια και ότι το Speciale που μπαίνει στις γομωσεις της στα 34-36γρ είναι εμπορικό τρικ.
Οι έμπειροι ιδιογομωτες ας με επιβεβαιώσουν ή διαψεύσουν.


Ντοκτορ η Α1 υπαρχει στο εμποριο σαν Α1 ΑΠΛΗ ....και σαν Α1 ΣΠΕΣΙΑΛ.
Την Α1 ΑΠΛΗ την γεμιζουμε μεχρι 34 γραμμαρια και το σεταπ της στα 34 γραμμαρια ειναι
CX2000 - 686 - 1,75X34 -N5.....Noυμερο σκαγιων απο Ν9,5 εως Ν5.
Την Α1 ΣΠΕΣΙΑΛ την γεμιζουμε μεχρι 36 γραμμαρια με νουμερο σκαγιων Ν7 εως Ν3- Το σεταπ σε Ν3 ειναι
CX2000 - 1,90X36-N3.
Δεν ξερω αν και τι ''κολπα'' κανουν οι εταιρειες.....αυτο κανω εγω σαν ιδιογομωτης.
 
Έχουμε καλούς επαγγελματίες παραγωγής φυσσιγιων..
Ένας από αυτούς είναι και ο Ανδρέας...Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα αρκετές φορες( μου εχεί τύχη και εμενα) να αλλαζουν 2 μεταφορικες για να παρω τα φυσσιγια, αλλα ειναι ξηγημενο παιδι...
2 μεταφορικές λίγες είναι. Εμένα μέχρι να μου τα φέρουν στην Σαμοθράκη τον Νοέμβριο που μας πέρασε άλλαξαν 3! .sarcastic.
Αλλά η προσμονή ήταν γλυκιά......terror.
 
εχει δοκιμασει κανεις το vedeta του lambro και αν ναι τι εντυπωσεις του εδωσε? Γραφει οτι ειναι γεμισμενο με c7 perfecta
Καλό 34 Άρι όχι πολύ δυνατό για φάσσα μπορείς να το δουλέψεις από 15 Σεπτέμβρι και μετά.δουλεψαν και στο κρύο καλά.στα τσοκ το συνιστώ από 3 και κάτω γιατί δεν είναι τόσο συγκεντρωτικο.σε τσίχλα στο πάγο δούλεψαν άψογα σε ν8 και 7 .
 
Δεν έχω και τις καλύτερες των εντυπώσεων!
Αντίθετα το άλλο 34άρι με την Α1 είναι φωτιά!
όντως καλό φυσεκι, είχα ξεμείνει από 3α μια Κυριακή και ένα φίλος μου έδωσε ένα πακέτο και το έριξα στις τσίχλες.το βρήκα αρκετά καλό, δούλεψε καλά
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top