Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τίποτα φίλε Κώστα, απλά σαν ιδιογωμοτης μου αρέσει να περιεργω διάφορα σημεία και περίεργα στα φυσίγγια, τίποτα άλλο, απλά περιέργεια
Δεν με καταλαβεs το φυσιγγι ειναι πολυ καλο εγω προσωπικα το εχω ανωτερο και απο τα Αμερικανικα
 
Δεν με καταλαβεs το φυσιγγι ειναι πολυ καλο εγω προσωπικα το εχω ανωτερο και απο τα Αμερικανικα
Το δούλεψα πρώτη φορά φέτος,από περιέργεια το αγόρασα και μου άρεσε,δεν το κατηγόρησα, απλά θα ήθελα να μάθω το στροφείο ρελιασματος,
 
Το δούλεψα πρώτη φορά φέτος,από περιέργεια το αγόρασα και μου άρεσε,δεν το κατηγόρησα, απλά θα ήθελα να μάθω το στροφείο ρελιασματος,
Ναι δεν το ειπα για σενα δεν ηξερα οτι το εριξεs παντωs απο τα εμπορικα ειναι εγγυηση και Ελληνικο
 
Ήταν και θα είναι πιστεύω καλά τα φυσίγγια του Δορκάς
Στα χρόνια που το ρίχνω αυτό όλα τα αλλα εχουν αλλαγεs που συνηθωs τα χαλουσαν αυτο μονο καποιεs αυξομειωσειs στη αισθηση τηs ανακρουσηs κατα τα αλλα παντα γρηγορο και φονικο δεν ξερω πωs το καταφερνει αυτοs
 
Στα χρόνια που το ρίχνω αυτό όλα τα αλλα εχουν αλλαγεs που συνηθωs τα χαλουσαν αυτο μονο καποιεs αυξομειωσειs στη αισθηση τηs ανακρουσηs κατα τα αλλα παντα γρηγορο και φονικο δεν ξερω πωs το καταφερνει αυτοs
Ίσως αγαπά αυτό που κάνει, αλλιώς δεν θα έκανε μια επιχείρηση Α.Ε. έτσι θα είναι ;)
 
Τη να το κάνεις το στροφείο του ρε....Τράβα πάρε έτοιμα από τν Καρδαρά Falccoci 36gr στα 6.50€..... .sarcastic. .yelling.

Το πολύ πολύ να σε
φιλοδωρίσει / φορτώσει με κανένα κουβά
CSB 1....έτσι να την έχεις....sarcastic..sarcastic..yel.
Φιλαράκι! Για λέγε για τα falcocci τα 36 άρια να μάθουμε και εμείς? .sarcastic.
 
Φιλαράκι! Για λέγε για τα falcocci τα 36 άρια να μάθουμε και εμείς? .sarcastic.
Φαλκοτσι 36 γραμμάρια με csb2 φίλε μου,σε κάλυκα μαχαμ και την έχει 1,85χ36, ωραίο φυσιγγακι και παρά πολύ καλή τιμή,τα έχει ο Καρδαράς στον πύργο Ηλείας που έχει και τα ιμπεριαλ 32 και 36, επίσης έχει και τα σταρ Ελλάς με csb1 και αυτά,
 
Κωστή!!
Ότι σου είπε και ο Άρης ισχύει.
Τσάμπα πράμα λέμε... .sarcastic.
Και αν πας για παπιά με αυτά.....πάρε κοντά κ 1 απόχη.....για τα κοτσόφτερα... .sarcastic. .yel.
Μην τον ακούς το Μ.......α φίλε,αν έχεις όπλο καλό σαν το όνομα του άβαταρ σου, τότε με κλειστά μάτια να τα δοκιμάσετε,αν έχεις σαν του Κώστα,άσε κλαίνε οι ρέγγες .yelling.
 
Μην τον ακούς το Μ.......α φίλε,αν έχεις όπλο καλό σαν το όνομα του άβαταρ σου, τότε με κλειστά μάτια να τα δοκιμάσετε,αν έχεις σαν του Κώστα,άσε κλαίνε οι ρέγγες .yelling.
Κρίμα που δν έχουμε αυτοκόλλητα με άσεμνες χειρονομίες......Αλλιώς θα γέλαγε όλο το Η.L. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
μια και το συζηταμε εγω απο ιδιογομωση και κλεισιματα δεν ξερω , αλλα η Dorkas θεωρω οτι ειναι η καλυτερη ελληνικη εταιρια , με την εννοια οτι θα ικανοποιησει οχι μονο το μεσο ορο (ή το μεσο κυνηγο), αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο κυνηγων σε σχεση με αλλες εταιριες . και μαλιστα με πολυ μικρη γκαμα προιοντων. Τα περι ποιοτητας και σταθεροτητας ειναι χιλιοειπωμενα και σιγουρα για καθε προιον της θα βρεθει τουλαχιστον ενα αλλο ελληνικο "καλυτερο",αλλα η συνολικη εικονα μετραει και το ποιοτικο και διαχρονικο αποτυπωμα στην αγορα.
Τετοια εικονα μου δινει και ο Ζωτος δεκαετιες τωρα , αν και ενα στα δεκα κουτια αγοραζω απο κει
 
Χαιρετίζω την ομάδα, ειμαι νέος κυνηγός απο Κύπρο. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε μερικα φυσίγγια για να ξεκινήσω σιγά σιγά να μαθαίνω. Τα φυσίγγια αυτή την περίοδο θα προορίζονται για τσίχλες. Το οπλο μου είναι ενα PALLAS 12 gauge με 18/4 αυλους τσοκ δεν έχω αποφασίσει ακόμη επειδή τα κυνηγια μου είναι λιγα. ευχαριστώ
 
Ξεκινά με 28-30 γρ σε ν9 και τσοκ 3-4 για καρτέρι και 4_5 για περπατητο.απο εκεί και πέρα μέσα από την εμπειρία που θα αποκομίζεις θα μπορείς να αλλάζεις και να κρίνεις μόνος σου κάποια πράγματα ανάλογα και τον τόπο και τον καιρό.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top