Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για "παντώς καιρού " τσιχλοφυσιγγο στρεψε την προσοχή σου σε sporting φυσιγγι νούμερο 9. Τόλμησέ το Αργύρη! Θα με θυμηθείς. Η μάρκα δεν με νοιάζει, είναι μπαλαντερ το 28άρι. Σύμμαχος σου, το όπλο σου και ο τρόπος που ρίχνεις.
Γιώργο έχω για το τοπικό καρτερακι μου Κένταυρος 9αρακι ..αλλά φέτος δεν είχε καθόλου πουλιά.. :) .shake hands.
 
Aλεχ τα εριξα περυσι σε μερα με παρα πολυ κρυο σε φασσια,εντυπωσεις 100% θετικοτατες:)
Θα δοκιμαστουν Νικο σιγουρα, αν κρινω απο τα λεγομενα σας ειναι πολυ καλο φυσιγγι και οπως ειναι γνωστο πλεον...τα λιγα γραμμαρια σκοτωνουν!
 
Θα δοκιμαστουν Νικο σιγουρα, αν κρινω απο τα λεγομενα σας ειναι πολυ καλο φυσιγγι και οπως ειναι γνωστο πλεον...τα λιγα γραμμαρια σκοτωνουν!
Αλεξ ριχνω συνηθως μεχρι 33γρ παλια αστο....
Και απο τιμη τα ειχα παρει 7,60 αν θυμαμαι καλα.
 
Γιατι Αλεξ μεχρι 34? τι δεν σου αρεσε στα 36 γραμμαρια που θεωρουνται τα πιο ιδανικα για φασσα?
Εχω καλυτερες συγκεντρωσεις φιλε με τα 32 33 και 34 κι ας εχουν λιγοτερα σκαγια σε σχεση με τα 36.
Το classica πχ σε νο6 μου εδωσε 125 σκαγια στον κυκλο στα 51 μετρα και του Ρουμελιωτη το 34 νο6 που το κυνηγησα πολυ περυσι μου εβαζε σταθερα στα 41 μετρα 220+ σκαγια στον κυκλο, αρα δεν εχω λογο να ριχνω 36 και 38 γραμ.
 
Γιατί μόνο για το τοπικό καρτεράκι σου και όχι και παραέξω; .my man. Το υποβαθμίζεις το 28άρι ή κάνω λάθος;
Χαχα.... δεν θα το κρύψω δεν έχω αποκτήσει το απαιτούμενο θάρρος μαζί του, ψυχολογια δηλαδη...αλλά που θα παει ,εύχομαι να μου δωθεί η ευκαιρία φέτος, δεν είμαι των πολλών γραμμαρίων ,μου αρέσουν οι γλυκές κ στρωτες ντουφεκιες...sarcastic.
 
Χαχα.... δεν θα το κρύψω δεν έχω αποκτήσει το απαιτούμενο θάρρος μαζί του, ψυχολογια δηλαδη...αλλά που θα παει ,εύχομαι να μου δωθεί η ευκαιρία φέτος, δεν είμαι των πολλών γραμμαρίων ,μου αρέσουν οι γλυκές κ στρωτες ντουφεκιες...sarcastic.
Σε έχω δει να ρίχνεις και είσαι αόρατο τοίχος....! Μην αδικείς τον εαυτό σου, πάρε 28αρια νούμερο 9 στα "δυνατά" απογευματινά που πας και θα με θυμηθείς!
 
Συμφωνώ με τον Γιώργο τολμήστε να ρίξετε 28άρια και θα αναθεωρήσετε πολλά!
Ειδικά με δικαννάκια δεν μπορώ να διανοηθώ ότι στο τρυγόνι και την τσίχλα θα βάλω κάτι άλλο!
Πλέον και γω το ίδιο!
 
Συμφωνώ με τον Γιώργο τολμήστε να ρίξετε 28άρια και θα αναθεωρήσετε πολλά!
Ειδικά με δικαννάκια δεν μπορώ να διανοηθώ ότι στο τρυγόνι και την τσίχλα θα βάλω κάτι άλλο!
Και με τα καραμπινακια 3600 βαρος δινουν ρεστα τα 28αρια νο9, περυσι τις πιο μακρινες τσιχλες στα μπασιματα με τα ταπεινα 28αρια τις πηρα.
 
Όντως τα 28αρια είναι πργματικός θυσαυρός....εγω εδω κ δύο χρόνια τα χρησιμοποιώ σχεδόν όλοκληρη την χρονια σε όλεσ τισ καιρικές συνθήκες. Και έπεισα και γηραιότερους κυνηγούς να το κάνουν και δεν πιστεύαν σ αυτα που βλέπανε!!
 
Εγώ πάλι παιδιά τα τελευταία 2 χρόνια ρίχνω 30gr (από 32gr) που έριχνα πριν 4-5 χρόνια....Φέτος αφού φορτώσω 30gr θα κάνω το βήμα να πάρω για 1η φορά 1-2 κούτες sporting 28gr να δω τη γλύκα τους.....και μετά η θα τα λατρέψω ή που δε θα πάρω ούτε φτερό.... .sarcastic. .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top