Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ήξερα από διαφημίσεις πως η Alfa Game έβγαζε στα 33gr με 5% και νομίζω και τα Rio Pigeon 36gr.....

http://alfagame.gr/ΦΥΣΙΓΓΙΑ-kinigi/alfa-game-adimoniou-JK6

Δεν ξέρω αν βγαίνει ακόμη.
Αν ξέρει κάποιος σίγουρα ας μας πει.
Δεωτα βρίσκω εδώ και δε μ αρέσει ν παραγγελνω φυσίγγια πρώσοπικο κομπλέξη απλα
 
Δεωτα βρίσκω εδώ και δε μ αρέσει ν παραγγελνω φυσίγγια πρώσοπικο κομπλέξη απλα
Οκ. Δεκτό.
Αλλά δν είπαμε να παραγγήλεις ένα κουτί.....Αν τα χρειάζεσαι συχνά π.χ. για υδρόβια που λίγο πολύ ρίχνουμε 3άρες και σπαταλάμε φυσίγγια.....πιστεύω θα σε συμφέρει καλύτερα η ποσότητα ρε συ.....;)
 
παιδια παρακαλω πεστε μου ένα κυνιγετικο φυσιγγι με σκαγια αντιμονιου 5-6%
Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο κυνηγετικό με 5% αντιμόνιο.Με επινικελωμενα σκάγια είναι το b&p f2 long range .
Τόλη από εμπορικά φυσίγγια έχεις ξεχωρίσει κάποιο στο κυνήγι ;
 
Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο κυνηγετικό με 5% αντιμόνιο.Με επινικελωμενα σκάγια είναι το b&p f2 long range .
Τόλη από εμπορικά φυσίγγια έχεις ξεχωρίσει κάποιο στο κυνήγι ;
Καπια τοπικα δουλευω με τα οπια εχω μεγαλωσει και δεν τα αλλαζω αλλά δεν θέλω ν πω όνομα! το f2 long εξερετικο αλλά δεν μπωρεσα να το βρω( δε μου έχει κατσει )οπως και το f2 το κλασικό όσο κι αν επεμένα
 
βασικά κανένα εμπορικο πλην τα τοπικα που δουλευω δεν με έχει ικανόποιησει κ τα έχω δοκιμάσει όλα ος αναφορά μεγάλους ελληνες κ ξένους κατασκευαστές το μονο που δεν έχω βρει για δοκημη είναι fob τελεικα θ αναγκαστω να παραγγειλω και ξέρεις τι με πειάνει μέχρι να ερθουνε αστο αρωστενωωωω αιωνας
 
Οκ. Δεκτό.
Αλλά δν είπαμε να παραγγήλεις ένα κουτί.....Αν τα χρειάζεσαι συχνά π.χ. για υδρόβια που λίγο πολύ ρίχνουμε 3άρες και σπαταλάμε φυσίγγια.....πιστεύω θα σε συμφέρει καλύτερα η ποσότητα ρε συ.....;)
Η πισότητα θέλει και ρευστότητα !
 
Οκ. Δεκτό.
Αλλά δν είπαμε να παραγγήλεις ένα κουτί.....Αν τα χρειάζεσαι συχνά π.χ. για υδρόβια που λίγο πολύ ρίχνουμε 3άρες και σπαταλάμε φυσίγγια.....πιστεύω θα σε συμφέρει καλύτερα η ποσότητα ρε συ.....;)
Ασε που εδω στα μέρει μου παππια πέζουν μονο σε γκιολες στο σουρουπο και η βολές δε ξεπερνουν τα 25 μέτρα και όταν έχει ζεστό καιρό και ένα 30g 7αρι την κανει τη δουλειά αλλά πόλη σκαγι στο δόντι ρε και προτιμω 4αρι για διαμπερες
 
Ασε που εδω στα μέρει μου παππια πέζουν μονο σε γκιολες στο σουρουπο και η βολές δε ξεπερνουν τα 25 μέτρα και όταν έχει ζεστό καιρό και ένα 30g 7αρι την κανει τη δουλειά αλλά πόλη σκαγι στο δόντι ρε και προτιμω 4αρι για διαμπερες
Για φασσα τα θελω
 
Καπια τοπικα δουλευω με τα οπια εχω μεγαλωσει και δεν τα αλλαζω αλλά δεν θέλω ν πω όνομα! το f2 long εξερετικο αλλά δεν μπωρεσα να το βρω( δε μου έχει κατσει )οπως και το f2 το κλασικό όσο κι αν επεμένα
Μάλλον κατάλαβα ποια εννοείς Τόλη;).
Πάντως και από τα champion και από τα wolf που γεμίζονται στην Δράμα όποια έχω ρίξει ήταν αποδοτικά .
Το ότι ρίχνεις με φυσίγγια που γεμίζονται στην περιοχή σου πιστεύω ότι είναι μεγάλο συν .Οι περισσότεροι τοπικοί βιοτέχνες γεμίζουν τα φυσίγγια τους για να αποδίδουν στις συνθήκες που επικρατούν στον τόπο τους .
 
Καπια τοπικα δουλευω με τα οπια εχω μεγαλωσει και δεν τα αλλαζω αλλά δεν θέλω ν πω όνομα! το f2 long εξερετικο αλλά δεν μπωρεσα να το βρω( δε μου έχει κατσει )οπως και το f2 το κλασικό όσο κι αν επεμένα
Παντος έχω παρατηρηση μεγάλη αλλαγή του poi με τα f2 και όταν το ειπα σε καπιούς που με κοροιδευαν ξέρετε απ αυτους που καθοντε κάτο απο δέντρα γ καθιστες φασσες και τους πηγα στον πινακα κοπηκαν τα γέλια αμέσως οπιός τουφεκαει καλά και του φτενε τα f2 ας κανει μια δοκιμή στο δικό μου οπλο και των άλλων δυο είχε διαφορά παντως
 
βασικά κανένα εμπορικο πλην τα τοπικα που δουλευω δεν με έχει ικανόποιησει κ τα έχω δοκιμάσει όλα ος αναφορά μεγάλους ελληνες κ ξένους κατασκευαστές το μονο που δεν έχω βρει για δοκημη είναι fob τελεικα θ αναγκαστω να παραγγειλω και ξέρεις τι με πειάνει μέχρι να ερθουνε αστο αρωστενωωωω αιωνας
Και δε τε δοκιμαζω και πάραπάνω απο 35 μέτρα ρε σεις τι διαολο
 
Μάλλον κατάλαβα ποια εννοείς Τόλη;).
Πάντως και από τα champion και από τα wolf που γεμίζονται στην Δράμα όποια έχω ρίξει ήταν αποδοτικά .
Το ότι ρίχνεις με φυσίγγια που γεμίζονται στην περιοχή σου πιστεύω ότι είναι μεγάλο συν .Οι περισσότεροι τοπικοί βιοτέχνες γεμίζουν τα φυσίγγια τους για να αποδίδουν στις συνθήκες που επικρατούν στον τόπο τους .
οταν στελνουνε για δοκιμές σε καπιούς μεγάλους παραμιλανε σας λέω αλλά έχουν τη άξιοπρεπια να μην αντιγράψουν ασε που καλό το σφαξιμο αλλά δε διαβαζετε πληρως οπιός θέλει του στελνω για δοκιμη ξεβαμενα παντα σε ασπρο κουτί γ ευνοιτους λογους
 
Με φιλο καναμε τραμπα φυσιγγια και μου ειχε δωσει 3 κουτια.
Αγριο φυσιγγακι,μονο για κρυο.
φιλέ τα φυσίγγια τα έχουμε άγρια εδώ γτ οπως ειπα έχουμε θέμα υγρασίας λόγο πόλων ποταμων καναλιών τεχνιτών λιμνών αυτή την υπουλη υγρασια
Θα μιλισω μαζί του πρωτά και μετά θα πω ότι έχω να πω
 
φιλέ τα φυσίγγια τα έχουμε άγρια εδώ γτ οπως ειπα έχουμε θέμα υγρασίας λόγο πόλων ποταμων καναλιών τεχνιτών λιμνών αυτή την υπουλη υγρασια
Θα μιλισω μαζί του πρωτά και μετά θα πω ότι έχω να πω
Οκ!Δεν καταλαβα γιατι πρεπει να μιλησεις πρωτα μαζι του?
Ο ανθρωπος ειναι επαγγελματιας και μιλαει με τα φυσιγγια του.
Το thunder του το εχω ξεκοιλιασει 3-4 φορες:D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top