Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
η ταπεινη μου αποψη, τιποτα παραπανω
αυξησες τη γομωση και τα πιο πολλα σκαγια σκοτωναν ακαριαια
(τα καθιστα ειναι ελαχιστος στοχος και στις μακρινες ...ελαχοστοτατος)
προταση.. nsi classika 32 n9,5
μην ασχολεισαι με το ειδος πυριτιδας, αλλα εχε τα φυσιγγια στη μεσα τσεπη του μπουφαν
τα καθηστα πουλια τα τουφεκαμε ποιο κοντα απο τα κινουμενα πουλια , δηλαδη τα κινουμενα κοτσυφια τα περνουμε με επυτηχια και στα 40 μετρα και 45 μετρα , τα καθηστα οχι , μονο μαξημουμ στα 30 μετρα , και να ειναι πυκνη η τουφεκια , και με ποιο στενο τσοκ , γιατι στα κηνητα πουλια εαν δεν τα βρουν τα πρωτα σκαγια θα τα βρουν στην κηνηση που θα κανει το πουλι τα τελευτεα απο την ατρακτο , ενω στα σταθερα πουλια που ειναι ακηνητα μπωρει να το κουκουλοσουν τα σκαγια χωρης να το βρει ουτε ενα
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ηθελα να ρωτήσω το εξής. Βλέπω ότι τα φυσίγγια του Κύργια σε σχέση με άλλα της αγοράς ανεβάζουν σχετικά μικρή πίεση. Για παράδειγμα:
• Εννιάβολο 36γρ. με V0= 475 m/s στα 630 μπαρ
• Μονόβολο 31γρ με V0= 410 m/s στα 490 μπαρ
• Navaro 34γρ. διασποράς στα 600 μπαρ
•Navaro 32γρ. στα 600 μπαρ.
Έχει βρει την χρυσή τομή των συνταγών; Σύμφωνα με τις πιέσεις αυτές, τα ανωτέρω φυσίγγια μπορουν να ριχτούν και απο δίκαννα με οριο χρήσης 650 μπαρ. Σωστά ή όχι; Τι λέτε;
9βολο με v0 475 στα 630 μπαρ στα 36 γρ δεν υπάρχει ούτε με αίτηση ούτε μονοβολο με 490 μπαρ και τέτοια ταχύτητα!
 
Last edited:
Δικιμασαμε σε πλαστικο μπετονι τα νικελ του καραμανιδη..... Στα 30 μεγάλα βήματα το μισοταπο με την πέρδικα... διασπορά ζωγραφια και μεγαλη διατριση αλλα πολύ συγκεντρωτικο για περδικα δεν πέρναγε ούτε τσιχλα .τσοκ μαμά φαμπαρμ 3 .

Και δευτερο με τον συγκεντρωτηρα 50 μεγαλα βήματα επίσης τρομερή κατανομη και διάτρηση με τσοκ μαμά τριάρι μομπιλ Μπερέτα.

Κρατανε συγκεντρώσεις τα νικελ η εικονα της τουφεκιας και στις 2 περιπτώσεις εμοιζε με im.

Το πρωτο 6αρι το δευτερι 5αρι
 
πολυ πιο παλια σε ολα τα καρτερια της αρτας εβλεπες παντου diana καποια στιγμη εκανε και εξαγωγες και τα ακριβηνε πολυ τα φυσιγγια του και δεν πουλαει οπως πουλαγε ,τωρα παει να κανει κατι παλι αλλα δεν . . .παντως εχει πολυ καλα φυσιγγια και ποιοτικα αλλα πρεπει να κανει τιποτα προσφορες παλι για να μπει στο παιχνιδι.φαντασου εχω χρονια να δω φασσοκυνηγο να ριχνει diana στην αρτα ,τον εχουν ξεχαση.
 
Το χρωστούσα και το είχα στείλε σ πμ στον Ευρυπίδη.
Πέρσι έψαχνα τα f2 από το 7 και κάτω σε όλη τη Μακεδονία και Τζιφός...
Κοιτάξτε πως στην περσινή παρτίδα η εταιρία πήγε σε φιεμ κάλυκα με gordon
https://postimg.cc/WDmKT0B9
Είναι λίγο σκονισμένα δόρυ και από το φλας δεν φαίνονται πολύ καλά . Αναφέρομαι στο φυσιγγι αριστερά το οποίο είναι σε νο6. Δεξιά νο7 με τα γνωστά υλικά. Δεν είδα κάποια διαφορά πάντως στην απόδοση.
 
πολυ πιο παλια σε ολα τα καρτερια της αρτας εβλεπες παντου diana καποια στιγμη εκανε και εξαγωγες και τα ακριβηνε πολυ τα φυσιγγια του και δεν πουλαει οπως πουλαγε ,τωρα παει να κανει κατι παλι αλλα δεν . . .παντως εχει πολυ καλα φυσιγγια και ποιοτικα αλλα πρεπει να κανει τιποτα προσφορες παλι για να μπει στο παιχνιδι.φαντασου εχω χρονια να δω φασσοκυνηγο να ριχνει diana στην αρτα ,τον εχουν ξεχαση.
Και δεν τον βλέπω να καίγεται και να πουλήσει...το λέω από προσωπική εμπειρία...είχε ψαχτει ο μεγάλος και μέσω γνωστού αλλά δεν.....
 
πολυ πιο παλια σε ολα τα καρτερια της αρτας εβλεπες παντου diana καποια στιγμη εκανε και εξαγωγες και τα ακριβηνε πολυ τα φυσιγγια του και δεν πουλαει οπως πουλαγε ,τωρα παει να κανει κατι παλι αλλα δεν . . .παντως εχει πολυ καλα φυσιγγια και ποιοτικα αλλα πρεπει να κανει τιποτα προσφορες παλι για να μπει στο παιχνιδι.φαντασου εχω χρονια να δω φασσοκυνηγο να ριχνει diana στην αρτα ,τον εχουν ξεχαση.
Εγώ π ήμουν κάτω για πρωτοχρονιά τίμησα δοκιμαστικά τα 30γρ 7no....νομίζω με aquila ειναι...πολύ καλο φυσιγγάκι και στα κρύα τραβηξε πολύ καλα!! Αλλά όπως είπες το έχουν ξεχάσει...αλλα κ αυτος δεν βάζει νερο στο τσίπρο τ με τίποτα!!!
 
Εγώ π ήμουν κάτω για πρωτοχρονιά τίμησα δοκιμαστικά τα 30γρ 7no....νομίζω με aquila ειναι...πολύ καλο φυσιγγάκι και στα κρύα τραβηξε πολύ καλα!! Αλλά όπως είπες το έχουν ξεχάσει...αλλα κ αυτος δεν βάζει νερο στο τσίπρο τ με τίποτα!!!
Τα είπες όλα θοδωρα....τέτοιος είναι....εμένα είναι συμμαθητής του μπάρμπα μου και άκρη δεν έβγαλα!
 
Τα είπες όλα θοδωρα....τέτοιος είναι....εμένα είναι συμμαθητής του μπάρμπα μου και άκρη δεν έβγαλα!
Καλή χρονιά Λιάκο!!! Εδω ρε φίλε πήγαμε κ τον βρήκαμε και του είπαμε για παραγγελία 6-7.000 ....και η απάντηση του ήταν.....ή να πάμε στον στο αιγάλεω που δίνει...η στο Περιστέρι!!! Κ μείναμε να τον κοιτάμε σαν βλάκες!!
 
Και δεν τον βλέπω να καίγεται και να πουλήσει...το λέω από προσωπική εμπειρία...είχε ψαχτει ο μεγάλος και μέσω γνωστού αλλά δεν.....
για το πρασινο παντως δεν εχω ακουσει και τρελα πραγματα μετριο φυσιγγι τα επαιρνε φιλος μου απο τον μανδηλαρα στο ηλιον αλλα δεν,τα παλιοτερα ηταν ποιο καλα απο οτι μου ελεγε που ειχε δοκιμασει.
 
Το χρωστούσα και το είχα στείλε σ πμ στον Ευρυπίδη.
Πέρσι έψαχνα τα f2 από το 7 και κάτω σε όλη τη Μακεδονία και Τζιφός...
Κοιτάξτε πως στην περσινή παρτίδα η εταιρία πήγε σε φιεμ κάλυκα με gordon
https://postimg.cc/WDmKT0B9
Είναι λίγο σκονισμένα δόρυ και από το φλας δεν φαίνονται πολύ καλά . Αναφέρομαι στο φυσιγγι αριστερά το οποίο είναι σε νο6. Δεξιά νο7 με τα γνωστά υλικά. Δεν είδα κάποια διαφορά πάντως στην απόδοση.

Μάριε προσοχή γιατί κυκλοφόρησαν κάτι Βουλγάρικα αντιγραφή Β&P,,μπας και έπεσες στην περίπτωση ;
 
Καλή χρονιά Λιάκο!!! Εδω ρε φίλε πήγαμε κ τον βρήκαμε και του είπαμε για παραγγελία 6-7.000 ....και η απάντηση του ήταν.....ή να πάμε στον στο αιγάλεω που δίνει...η στο Περιστέρι!!! Κ μείναμε να τον κοιτάμε σαν βλάκες!!
Καλή χρονιά πατρίδα!και εμένα το ίδιο ακριβώς μου είπε και σκέφτηκα "είμαι ένας άλλο,ζω σε παράνοια":D:D
 
για το πρασινο παντως δεν εχω ακουσει και τρελα πραγματα μετριο φυσιγγι τα επαιρνε φιλος μου απο τον μανδηλαρα στο ηλιον αλλα δεν,τα παλιοτερα ηταν ποιο καλα απο οτι μου ελεγε που ειχε δοκιμασει.
Ποιο πολύ για τον πατέρα μου ασχολήθηκα,προσωπικά πλέον για ψιλά δουλεύω ή τα γιαννιωτικα ή του Ρουμελιώτη!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top