Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλο ειναι να θυμομαστε,πως η γομωση παει ψηλα,καποια στιγμη ομως γυριζει στο εδαφος....
Μπορουμε να φανταστουμε ΤΙ κάνει σ'ενα κεφαλι,για να μην πουμε σ'ενα ματι,ενα 12βολο ή 15βολο?
Μονο με την επιταχυνση απο την βαρυτητα.
Δεν υπαρχει περιπτωση μαστορα να ριξω τετοιες μπιλιες στις φασσες!
Εχω 3 8βολα και 2 15βολα για κανενα καπρι αν μου βγει μπροστα η για κανενα αλλο περιεργο ζλαπ...;)
 
Καλο ειναι να θυμομαστε,πως η γομωση παει ψηλα,καποια στιγμη ομως γυριζει στο εδαφος....
Μπορουμε να φανταστουμε ΤΙ κάνει σ'ενα κεφαλι,για να μην πουμε σ'ενα ματι,ενα 12βολο ή 15βολο?
Μονο με την επιταχυνση απο την βαρυτητα.
ηταν καπως μαζεμενο το μηνυμα αλλα θα προσεξες οτι για τις φασες προτεινα ΒΒ, οπως κυνηγανε τις χηνες στον αερα σε ολο τον κοσμο.
τις δοκιμες των 12 βολων για να δουμε πως τα παει το goose τσοκ για γουρουνι εννοειται
 
Δεν υπαρχει περιπτωση μαστορα να ριξω τετοιες μπιλιες στις φασσες!
Εχω 3 8βολα και 2 15βολα για κανενα καπρι αν μου βγει μπροστα η για κανενα αλλο περιεργο ζλαπ...;)
τα περιεργα πεφτουν ωραια με 27βολα ρεμιγκτον εξπρες
 
Εριξα 28 γρ Ρουμελιωτης κυνηγετικα με μειον 3 σε δεντροτσιχλες και σκαγαν στον αερα,μιλαμε τρελο φυσιγγι δεν το περιμενα με αυτον τον καιρο!
Είχες ξαναρίξει 28αρια με -3 και είχες πρόβλημα;
 
σκέφτομαι να αγοράσω 3+4 κουτιά από αυτά τα φυσίγγια σε ν 7,5
προορίζονται για κοτσύφια για κρύες καιρικές συνθήκες τα έχει ρίξει κάποιος ξέρουμε κάτι για το συγκεκριμένο φυσίγγιο
Γόμωση (γρ.)
29,5
Πυρίτιδα
S4
Κατηγορία
Πλαστικός συγκεντρωτήρας
Κλείσιμο
Διάφανος δίσκος
Τάπα
Πλαστικό
Νούμερα
5-7.5-9
Pmax Bar
550
104.jpg
 
ποσο τα εχεις βρει?
https://el-gr.facebook.com/SNafpliotisABEE/posts/1804533269662174?comment_tracking={"tn":"O"}

ΝΕΟ CLASSIC ROYAL 29,5g / Για δίκαννα με θαλάμες 65 χιλ.

Το νέο ειδικό φυσίγγι 29,5 γραμμαρίων και μήκους 65 χιλιοστών μελετήθηκε αποκλειστικώς για το πολύτιμο δίκαννό σας για απροβλημάτιστη χρήση και χωρίς συμβιβασμό στην απόδοση.

Σχεδόν για όλα τα κυνήγια, διατίθεται σε Νρ. 5 – 8- 9, συνδυάζει τα δυναμικά χαρακτηριστικά του πλαστικού συγκεντρωτήρα με το αριστοκρατικό ρελιαστό κλείσιμο. Γεμισμένο με την αλάνθαστη S4 και την τέχνη 40 ετών της LAMBRO, το νέο Classic Royal αποδίδει βολές που κάθε άλλο παρά φυσίγγι 29,5 γρ θυμίζει. Σφιχτές συγκεντρώσεις, ισορροπημένο λάκτισμα, απόδοση σε όλους τους καιρούς και φυσικά η σιγουριά και η ασφάλεια LAMBRO. Εξίσου αποδοτικό και σε ημιαυτόματα ή δίκαννα με 70ρες θαλάμες.

Διαθέσιμο στην αγορά από σήμερα. Τιμή 10€
( Αντικαθιστά το παλαιό classic32

37212733-1804533239662177-3909255232541949952-n.jpg
 
αν δεν χρειαζεται να τα ριξεις με κανενα πολυ ελαφρη δικανο για μενα δεν χρειαζεται να δωσεις για 30 γρ 10 ευρω.πηγαινε καλυτερα σε imperial34,speed 34 ,maxam34,express34 και θα εισαι μια χαρα ,τωρα για μονοκαννο πιστευω οτι αξιζει γιατι ριχνεις μονο μια.[γιατι να μην κανει!]
 
H λογικη που βγηκε αυτο το φυσιγγι ηταν για να μπορεις να εκμεταλλευτεις ενα παλιο δικανο με θαλαμες κατω των 70 χιλ. Προφανως στην χρηματικη κατηγορια που παιζει εχει αρκετα φτηνοτερα φυσιγγια στα 28-30 γρ οποτε δεν εχει νοημα η αγορα του, αν ειναι το κοστος ο μονος γνωμονας. Ομως αν εχεις ενα τετοιο παλιο δικανο με κοντες θαλαμες 67 ή 65 χιλ. οι επιλογες σου σε φυσιγγια ειναι πολυ λιγες, και μεχρι προσφατα η ιδιογομωση η μονη λυση πριν τον παροπλισμο
 
με ένα μονόκαννο που έχω από τον παππου μου .hunter.

γιατί κάνει και για καραμπίνα??
εγω με το μονοκανο που ειναι full ριχνω τα mezzo 30 που μου ανοιγουν κατα 1 εως 1,5 βαθμους τσοκ την τουφεκια. για μακρια το BP classik 32 me 550 πιεση, που ειναι και το βασικο μου τσιχλοφυσιγγο με την 303.
Ριχνω ανετα, και απλα οχι ενισχυμενα 36γρ , οπως ειναι το Α1 lambro 36, me 680 πιεση
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top