Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η νέα είναι πιο λεπτόκοκκη και λίγο πιο ζωηρή από την παλιά...
ετσυ εξηγητε και το 1,68 χ33 , εγω βαζω την ιδια την νεα στα 1,65 χ31, ενω μου προτηναν στα 1,7 χ31 , που δεν πηγενε καλα ,μαλον θα ενωουσαν την παλια
 
Παιδια ευχαριστω που μου εφυγε η περιεργεια του τι μπαρουτι εχουν τα 7αρια(PSB+1).
@NIK ORFAN.
Τα 9ρια τα εριξα στην εναρξη στα τρυγονια καθαρα τα πουλια,γλυκο φυσσιγι(υποκειμενικο).
Μου αρεσαν τοσο πολυ που πηρα την επομενη ακομα ενα κουτι.
Τα 8ρια ειχε μονο 3 χυμα και τα πηρα για σφαξιμο.yel.
Τα 7αρια εριξα μερικα σε φασσες προσφατα(κοντινες)μια χαρα ηταν καθολου αδυναμα.
Τα κουτια το καταστημα τα ειχε μερικα απο αυτα τουλαχιστο 3 χρονια απο'τι μου ειπε
για αυτο κι αυτες οι αλλαγες στις πυριτιδες.
 
SOKOL 32gr - G3000
ΩΜΕΓΑ 31gr - Aquila
IMG-20181114-193029.jpg
 
Last edited:
Με τα ωμεγακια έχω κάνει έργα τρελά... Ειδικά πρόπερσι που είχε τσίχλες καθόμουν συχνά σε ένα καρτέρι που τα πουλιά πέρναγαν πάρα πολύ ψηλά... Είχα βρει τις προσκοπευσεις κ απλά εσβηναν εκεί πάνω. ... Με είχαν ρωτήσει πολλοί με τι φυσιγγια ρίχνω κ δυσπιστουσαν όταν έβλεπαν τα ωμεγα...
Για μένα μόνο την πολύ ζέστη δεν συμπάθουν, σε όλες τις υπόλοιπες συνθήκες είναι φωτιά...
 
Με τα ωμεγακια έχω κάνει έργα τρελά... Ειδικά πρόπερσι που είχε τσίχλες καθόμουν συχνά σε ένα καρτέρι που τα πουλιά πέρναγαν πάρα πολύ ψηλά... Είχα βρει τις προσκοπευσεις κ απλά εσβηναν εκεί πάνω. ... Με είχαν ρωτήσει πολλοί με τι φυσιγγια ρίχνω κ δυσπιστουσαν όταν έβλεπαν τα ωμεγα...
Για μένα μόνο την πολύ ζέστη δεν συμπάθουν, σε όλες τις υπόλοιπες συνθήκες είναι φωτιά...

τα έριξα σήμερα απογευματινό Άρη,,ωραιότατο !
 
AF=Anti-Freeze=Αντιπαγωτικό=Antigelo, και ναι, όπως φαίνεται απ' την περιγραφή του MG2 Mythos που βρήκα πρόχειρη, έχει να κάνει με τον συγκεντρωτήρα:
...nickel lead shots, MG2 powder and anti-freeze plastic wad.
 
αλμυρή αρκετά 6.5 το ΩΜΕΓΑ και 7 το Sokol,,,ήθελα να τα δοκιμάσω αρκετό καιρό αλλά για 2 κουτάκια ποτέ δεν μπήκα στο κόπο να παραγγείλω,τα έφερε μαγαζί κοντά μου και τα τσίμπησα
Αν θες ποσοτητα παρε τηλ τον Γιωργο (Αγγελοπουλο)... Δεν ξερω που παιζουν οι τιμες ακριβως τωρα, αλλα ειναι λιγο αλμυρες αυτες που λες οντως... Λογικο βεβαια αφου παρεμβαλλονται περισσοτερα χερια μεχρι εσενα...
 
Γενικα ολα τα φυσιγγια του αγγελοπουλου ειναι πολυ δυνατα.απο εμπειρια μου σε δυσκολες καιρικες συνθηκες ειναι φωτια οταν ομως η βολες ειναι φυσιολογικες εχω παρατηρησει οτι τα πουλια υστερα απο το χτυπημα πετανε και αλλο και πεφτουν μετα απο 15 μετρα λες και τα εχει χτυπησει ρευμα.αυτο σημαινει νομιζω γιατι ειναι διαμπερες το τραυμα λογο δυναμης φυσσιγιου.ετσι δικαιολογειται και οι επυτιχιες σε ψηλωμενα πουλια φιλε αρη.γενικα πρεπει να ξερεις ποτε θα τα χρησιμοποιησεις
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top