Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πατενταρισμένη από την MAIONCHI
Ακριβως..
λογικά έχει λήξει ;
Τι εννοείς, η πατέντα?
Από την εποχή της maionchi μέχρι κ σήμερα που έχει μετονομαστεί σε nsi πάντα γέμιζε φυσίγγια με τον antigelo..
Κ από ότι ξέρω ο συγκεκριμένος ούτε πωλείται στο εμποριο..
Η χρήση ανήκει αποκλειστικά στην nsi..
Παραλλαγές αυτού μπορεί να υπάρχουν..
 
Πήρα τηλ τον αντιπρόσωπο εδώ στα χωριά μου να μας λύσει την απορία τι σημαίνει αυτό το AF
Απάντηση :'' Έν ηξέρω ρε κουμπάρε ούού .......''.hair..hair.
Κυπριακα δεν ρίχνεις Λάμπη?
Αυτά τα extra Σολωμονιδη μου πιπιλανε το μυαλό χρόνια τώρα....love.
 
Κυπριακα δεν ρίχνεις Λάμπη?
Αυτά τα extra Σολωμονιδη μου πιπιλανε το μυαλό χρόνια τώρα....love.
Τάσο μόνο ιδιογόμωση φυσίγγια ρίχνω .
Όταν αγόραζα εμπορικά προτιμούσα τα victory διότι πάντα μ'αρέσουν τα σφικτά φυσίγγια .
Αυτά τα ξέρω πολύ καλά καί είναι καί πολύ καλά .
Τα extra είναι πιό soft φυσίγγια
 
Τάσο μόνο ιδιογόμωση φυσίγγια ρίχνω .
Όταν αγόραζα εμπορικά προτιμούσα τα victory διότι πάντα μ'αρέσουν τα σφικτά φυσίγγια .
Αυτά τα ξέρω πολύ καλά καί είναι καί πολύ καλά .
Τα extra είναι πιό soft φυσίγγια
Λάμπη, γνωρίζεις ποια από τα Victory είναι γεμισμένα με Α0;
 
Καλησπερα! Πηρα αυτές τις μέρες φυσιγγια από Πελλοπόνησο!
Το νέο sporting του Ρουμελιωτη με csb5 και Κουτουμανος διασποράς 40 gr με Tecna στο 2,10gr η 2,15gr,ένα από τα δυο μου είπε δεν θυμάμαι πιο όμως! Ευχαριστώ πολυ και τους δυο για την άψογη συναλλαγή και εξυπηρέτηση!
5,5€ τα κουτουμανος σε 10αδα! Και 4,75€ τα νεα sporting του Ρουμελιωτη! Μεταφορικά 0,20€ το κουτάκι για Χανιά του Ρουμελιωτη!
Dh9YTvI.jpg

kAoJDpW.jpg

hfuKI2n.jpg

jZQdPr1.jpg
 
Καλησπερα! Πηρα αυτές τις μέρες φυσιγγια από Πελλοπόνησο!
Το νέο sporting του Ρουμελιωτη με csb5 και Κουτουμανος διασποράς 40 gr με Tecna στο 2,10gr η 2,15gr,ένα από τα δυο μου είπε δεν θυμάμαι πιο όμως! Ευχαριστώ πολυ και τους δυο για την άψογη συναλλαγή και εξυπηρέτηση!
5,5€ τα κουτουμανος σε 10αδα! Και 4,75€ τα νεα sporting του Ρουμελιωτη! Μεταφορικά 0,20€ το κουτάκι για Χανιά του Ρουμελιωτη!
Dh9YTvI.jpg

kAoJDpW.jpg

hfuKI2n.jpg

jZQdPr1.jpg
Βαρα αβερτα!!!
 
Καλησπερα! Πηρα αυτές τις μέρες φυσιγγια από Πελλοπόνησο!
Το νέο sporting του Ρουμελιωτη με csb5 και Κουτουμανος διασποράς 40 gr με Tecna στο 2,10gr η 2,15gr,ένα από τα δυο μου είπε δεν θυμάμαι πιο όμως! Ευχαριστώ πολυ και τους δυο για την άψογη συναλλαγή και εξυπηρέτηση!
5,5€ τα κουτουμανος σε 10αδα! Και 4,75€ τα νεα sporting του Ρουμελιωτη! Μεταφορικά 0,20€ το κουτάκι για Χανιά του Ρουμελιωτη!
Dh9YTvI.jpg

kAoJDpW.jpg

hfuKI2n.jpg

jZQdPr1.jpg
Καλοριχτα Γιαννο! Τα κουτουμανος είναι δύναμη!
 
Βαρα αβερτα!!!
Προς το παρόν τα κεφάλια μέσα,έχουμε ελιες! Αλλά έχω προμηθεύσει μερικά εκει που πρέπει για πρώτα συμπεράσματα!
2,15gr Tecna?Καλα καλαμποκια.sarcastic.
Χαχα,ναι δεν λυπήθηκε το μπαρούτι! Παντως σήμερα φίλος περδικάς έκαψε δυο πέρδικες με αυτά και δεν μου είπε κάτι για υπερβολική ανάκρουση! Είχε όμως αυτογεμες αερίων!
Καλοριχτα Γιαννο! Τα κουτουμανος είναι δύναμη!
Ευχαριστώ Άριστο! Ο Αγγελοπουλος μου είπε οτι δίνει πολλά σε λαγαδες Κρήτη και μόνο 5αρια;)!
 
Last edited:
Χαχα,ναι δεν λυπήθηκε το μπαρούτι! Παντως σήμερα φίλος περδικάς έκαψε δυο πέρδικες με αυτά και δεν μου είπε κάτι για υπερβολική ανάκρουση! Είχε όμως αυτογεμες αερίων!
Αναλόγως του setup, πιο μαλακά δεν υπάρχουν.... ;)
Καλόριχτα Γιάννη!
 
Αναλόγως του setup, πιο μαλακά δεν υπάρχουν.... ;)
Καλόριχτα Γιάννη!
Ευχαριστώ Χρηστο!
Ξέχασα να σας πω οτι ο αδελφός μου έριξε με το blaser, ένα 5αρι στον πίνακα από τα 20 μέτρα και κόντεψε να ξεστελιωσει τον πίνακα! «Πως σου φάνηκε του λέω;» Άσε πολυ δυνατά μου λέει! «Θα τα πάρεις στο λαγο αύριο που θα πάτε του λέω;»
Όχι ρε μου λέει,δεν βάζω τέτοια στο όπλο!!
Είχε και ζέστη τη μερα που τα έριξε και πρέπει να την κατάλαβε για τα καλα την ανάκρουση!
Κατανομή παντως μου είπε του άρεσε πολυ!
 
Με mb 36 το γέμιζε πριν,αλλά προφανώς λόγω έλλειψης πυριτιδων της bp πήγε στην tecna..
Τα πρώτα ήταν πολύ μαλακα..κ όπου έπεφταν γέμιζαν σκαγια αβερτα..
Απίστευτη αποτελεσματικότητα....
Η tecna εχει απηστευτες δηνατοτητες γεμηζεις οτι θελεις και δεν κανει πησω με τιποτα
 
Αναλόγως του setup, πιο μαλακά δεν υπάρχουν.... ;)
Καλόριχτα Γιάννη!

Ευχαριστώ Χρηστο!
Ξέχασα να σας πω οτι ο αδελφός μου έριξε με το blaser, ένα 5αρι στον πίνακα από τα 20 μέτρα και κόντεψε να ξεστελιωσει τον πίνακα! «Πως σου φάνηκε του λέω;» Άσε πολυ δυνατά μου λέει! «Θα τα πάρεις στο λαγο αύριο που θα πάτε του λέω;»
Όχι ρε μου λέει,δεν βάζω τέτοια στο όπλο!!
Είχε και ζέστη τη μερα που τα έριξε και πρέπει να την κατάλαβε για τα καλα την ανάκρουση!
Κατανομή παντως μου είπε του άρεσε πολυ!

Με mb 36 το γέμιζε πριν,αλλά προφανώς λόγω έλλειψης πυριτιδων της bp πήγε στην tecna..
Τα πρώτα ήταν πολύ μαλακα..κ όπου έπεφταν γέμιζαν σκαγια αβερτα..
Απίστευτη αποτελεσματικότητα....
Έτσι εξηγείται... Εγώ στα παλιά αναφερόμουν.shake hands.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top