Γκέτες

Το πιο παρεξηγημενο κ για πολλους ξεπερασμενο αξεσουαρ..
Ωραια η φυση αλλα κ γεματη εμποδια που πολλες φορες πανω στην φουρια του κυνηγιου δεν τα βλεπουμε κ συνηθως αυτα που την πληρωνουν ειναι τα ποδια..
Νομιζω πως ολοι εχουμε κατι θυμηθουμε απο παρομοιους τραυματισμους..
Δεν εχω φορεσει ποτε αλλα εκτος των αλλων νομιζω οτι "δενει" πολυ ωραια με το ολο συνολο του κυνηγου...
Και ενα ωραιο αρθρο ορειβατικο μεν αλλα πανω κατω τις ιδιες συνθηκες θα συναντησουμε κ στο κυνηγι..
http://eosartas.gr/index.php/oreivasia/eksoplismos/434-oreivatikes-getes-epilogi-kai-xrisi
 
Διονύση δεν ξέρω να σου πω για τις συγκεκριμένες αλλά να σου πω να σκεφτείς και το χρώμα. Εγώ όταν έψαχνα επειδή τις ήθελα για το περπατητό τις πήρα σε πορτοκαλί χρώμα.
Αυτές Βασίλη πιάνουν μέχρι πανω απο το γόνατο ? Είναι άνετες ή σε κόβουν οι ιμάντες πανω και κάτω απο το γόνατο μετα απο πολύ ώρα που τις φοράς ?
 
Διονύση δεν ξέρω να σου πω για τις συγκεκριμένες αλλά να σου πω να σκεφτείς και το χρώμα. Εγώ όταν έψαχνα επειδή τις ήθελα για το περπατητό τις πήρα σε πορτοκαλί χρώμα.
Βασίλη αυτές εδώ Ελλάδα τις φέρνει κάποιος;
 
Για εμένα ένα ζευγάρι καλές γκέτες μαζί με το καλό μποτάκι είναι ισάξιες με τις γαλοτσες και επειδή έχω και από τα 2 προτιμώ τις γκέτες .
Το καλο "γκετα-μποτακι" ειναι ανωτερο απο την καλη γαλοτσα, για να μην λεμε και οτι θελουμε...αλλα μιλαμε για περπατημα...
Δεν περνας με ανεση λακο με νερα η μια ρεματια με 20 ποντους νερο..
Προσωπικά φετος 90% επαιξα μποτακι..
 
Το καλο "γκετα-μποτακι" ειναι ανωτερο απο την καλη γαλοτσα, για να μην λεμε και οτι θελουμε...αλλα μιλαμε για περπατημα...
Δεν περνας με ανεση λακο με νερα η μια ρεματια με 20 ποντους νερο..
Προσωπικά φετος 90% επαιξα μποτακι..
Φίλε Στέφανε αν μηλαμε για 20ποντους περνάς άνετα γιατί οι γκέτες είναι αδιάβροχες λοιπόν επειδή σε όλη την καραντίνα που κάνω τα εκπαιδευτικά φόραγα τις γαλοτσες και γυρνούσα στο σπίτι λασπωμενος και τα πόδια να με πονάνε τις τελευταίες φορές βάζω τις γκέτες μετά μποτάκια που έχω τα berreta andalo και στην διαδρομή που κάνω είναι και ένα ρυάκι που το πιο ρυχο του σημείο είναι στους 20ποντους και το περνάω άνετα .
 
Αυτές Βασίλη πιάνουν μέχρι πανω απο το γόνατο ? Είναι άνετες ή σε κόβουν οι ιμάντες πανω και κάτω απο το γόνατο μετα απο πολύ ώρα που τις φοράς ?
Γιώργο πρόσεξε το μήνυμα μου. Δεν έχω άποψη για τις συγκεκριμένες. Βασικά δεν έχω άποψη για γκετες γτ τις πήρα πέρυσι. Απλά έβαλα και άλλη μια μεταβλητή στη συζήτηση, αυτή του χρώματος.
 
Back
Top