Γερμανικό Ντράτχααρ

Ομορφος Πανο, σκεφτομαι να ειναι ο νεος μου συντροφος ενα ντρααχταρ...
με το καλό Άρη, εγώ ήμουν πολλά χρόνια με pointers (λόγω chukar), μετά από αρκετή σκέψη για πολλούς λόγους κατέληξα στο ντράτχααρ. Προς το παρόν μόνο ευχαριστημένος είμαι. Ναι κυνηγάει τα ελάφια-κατσίκια (μέχρι να συνειδητοποιήσει ότι δεν με βλέπει, γυρνάει γρήγορα κ ποτέ δεν τα δαγκώνει) όπως και σχεδόν όλα τα πόιντερ που είχα όμως. Θα του το κόψω όπως το έκοψα και στα άλλα σκυλιά. Πολύ φιλικός με τα παιδιά μου και τα υπόλοιπα σκυλιά. Γενικά απίστευτα ανθρωποκεντρικός και με τεράστιο πάθος στο κυνήγι. Να προσέξεις μόνο ότι αυτά τα σκυλιά έχουν απίστευτη ενέργεια, θέλουν χώρο και παιχνίδι πολύ.
Υ.Γ Απίστευτο έμφυτο aport.
 
και εδώ είναι το αγόρι μου περίπου 10 μηνών. Δυστυχώς δεν τον έβγαλα φώτο στο κυνήγι σε μερικές ευχάριστες στιγμές αφού εκείνες τις ώρες από την χαρά μου μόνο τις φωτογραφίες δε σκέφτηκα.
Να τον χαίρεσαι Πανό πανέμορφος ο σκυλακος σου!Ε δω σε μας τα περνούν πολύ για γουρούνια άλλα από τι μου έχουν πει έχουν μανία στα ζαρκάδια,
αυτό το μουσάκι τους είναι όλα τα λεφτά
 
Ομορφος Πανο, σκεφτομαι να ειναι ο νεος μου συντροφος ενα ντρααχταρ...
.pray to God......πρόσεχε κακομοίρη μου μην σε φάει ζωντανό. Άσε τους "άγριους" και πάρε ένα
Braque Francais Pyreneen.
Αυτός θα ήταν το απόλυτο εργαλείο για το δικό σου προφίλ ;)
 
Πουλάει φιλοσ αρσενικο 4 χρονον αριστο μορφολογικα λογο έλλειψης χρονου να τον βγαζει με χαρτια τσιπατισμενο αγωραμενο απο ντρααχταρ Κυκλάδων.. οποιοσ ενδιαφέρεται του στελ.τηλ με π.μ ν; του στείλει φωτο..τιμη 350ευρ.
 
Πρωτη επαφη με τα drahthaar το 1998.Αγορα απο Gelsenkirchen της Γερμανιας του Alf vom Hopfen σκυλαρος που αφησε εποχη για 10 χρονια.2004 αγορα απο πολυ γνωστο εκτροφεα drahthaar στην Ελλαδα ΜΕΓΑΛΟ κοπροσκυλο.2007 αγορα απο τον Di greco Αττικης (Νικολοπουλο) της Μαντης di greco attikis.Σκυλα ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΑΨΟΓΗ ΤΕΛΕΙΑ γριουλα τωρα πια,την εχω ακομη.Αγορα το 2009 απο παρα πολυ γνωστο εκτροφεα drahthaar(εκθεσεις βραβεια κ κουραφεξαλα) ΜΕΓΑΛΟ κοποροσκυλο.Τελευταιο αποκτημα το 2015 ο ΡΑΣ εγγονος της δικιας μου ΜΑΝΤΗΣ σκυλος ΑΞΙΟΣ πολυ καλος στο κυνηγι κ ΤΕΛΙΟΣ χαρακτηρας.Το τελευταιο το ωφειλω σε ενα φιλο απο Ξανθη που τον ειχε μεχρι 2 χρονων.
 
Πρωτη επαφη με τα drahthaar το 1998.Αγορα απο Gelsenkirchen της Γερμανιας του Alf vom Hopfen σκυλαρος που αφησε εποχη για 10 χρονια.2004 αγορα απο πολυ γνωστο εκτροφεα drahthaar στην Ελλαδα ΜΕΓΑΛΟ κοπροσκυλο.2007 αγορα απο τον Di greco Αττικης (Νικολοπουλο) της Μαντης di greco attikis.Σκυλα ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΑΨΟΓΗ ΤΕΛΕΙΑ γριουλα τωρα πια,την εχω ακομη.Αγορα το 2009 απο παρα πολυ γνωστο εκτροφεα drahthaar(εκθεσεις βραβεια κ κουραφεξαλα) ΜΕΓΑΛΟ κοποροσκυλο.Τελευταιο αποκτημα το 2015 ο ΡΑΣ εγγονος της δικιας μου ΜΑΝΤΗΣ σκυλος ΑΞΙΟΣ πολυ καλος στο κυνηγι κ ΤΕΛΙΟΣ χαρακτηρας.Το τελευταιο το ωφειλω σε ενα φιλο απο Ξανθη που τον ειχε μεχρι 2 χρονων.
μήπως να μας πεις και τα ονόματα των γνωστών αυτών εκτροφεων γιατι δεν είναι λίγα τα χρήματα που ζητάνε
 
Eυγενιε τα σκυλια ακριβοπληρωθηκαν.Δεν θελω να αναφερθω σ`αυτους για ευνοητους λογους;)Ασε που μπορει αλλοι συναδελφοι να ειναι ευχαριστιμενοι απο αυτους..παντος οπου ακους πολλα κερασια....:D
δεν μπορώ να πω ότι σε βρίσκω κάπου λάθος απλά είμαι της άποψης ότι όπως λέμε τα θετικά και της καλές εμπειρίες έτσι πρέπει να λέμε και της όχι και τόσο καλές γιατί θεωρώ πώς όλες οι πλευρές θα είναι κερδισμένοι στο τέλος
 
το νέο απόκτημα του φίλου μου η 53 ημερών Χλόη ένα πανέξυπνο κουτάβι ντράτχααρ με φοβερή κινητικότητα κι απίστευτο τσαμπουκά απέναντι στα μεγάλα σκυλιά της παρέας

Ντρατχααρ εεε.....γερή και καλότυχη να είναι!:)
 
το νέο απόκτημα του φίλου μου η 53 ημερών Χλόη ένα πανέξυπνο κουτάβι ντράτχααρ με φοβερή κινητικότητα κι απίστευτο τσαμπουκά απέναντι στα μεγάλα σκυλιά της παρέας

Πανεμορφη κουκλαρα και γαμω της ρατσες καλοτυχη να ειναι και καλα κυνηγια μαζι της
 
το νέο απόκτημα του φίλου μου η 53 ημερών Χλόη ένα πανέξυπνο κουτάβι ντράτχααρ με φοβερή κινητικότητα κι απίστευτο τσαμπουκά απέναντι στα μεγάλα σκυλιά της παρέας


Να την χαίρεται ο φίλος Μάκη. Πάντα την συμπαθούσα αυτή τη φυλή
 
το νέο απόκτημα του φίλου μου η 53 ημερών Χλόη ένα πανέξυπνο κουτάβι ντράτχααρ με φοβερή κινητικότητα κι απίστευτο τσαμπουκά απέναντι στα μεγάλα σκυλιά της παρέας

Καλότυχο να είναι το σκυλάκι και εύχομαι να χαρίσει στον φίλο σου όμορφες στιγμές!
 
το νέο απόκτημα του φίλου μου η 53 ημερών Χλόη ένα πανέξυπνο κουτάβι ντράτχααρ με φοβερή κινητικότητα κι απίστευτο τσαμπουκά απέναντι στα μεγάλα σκυλιά της παρέας

Μακη καλοτυχο..τα μαυρα ειναι η αδυναμια μου..κουκλακι σκετο ειναι..
 
ΚΑλοτυχη.Σκυλια [τσαντας]κυνηγανε τα παντα.
πεσανε βεβαια θυματα και αυτα των ζωοφιλων του κ......
δεν ειναι ζωοφιλοι οι βοριοι λαοι ,που κοβουν της ουρες ,εδω ειμαστε στο μπουρδ....
Πέστα πέστα ντραχτααρ με ουρά μαστίγιο μόνο εμείς, το φιλαράκι ο Μάνος ήταν ο πρώτος που έφερε στο νησί αυτή τη φυλή νομίζω και ο μοναδικός δεν έχω ξαναδεί τέτοια δύναμη σε σκυλι,φυλή πολυεργαλειο κυνηγάει με αξιώσεις τα πάντα.
Μακαρε καλοτυχα τα σκυλάκια σας και καλά κυνηγια.
 
Back
Top