Γαλότσες

Ψάχνω για γαλότσες, έχει κανείς καμία πρόταση;;
Δεν μπαίνω μέσα σε νερά απλά θα τις χρησιμοποιώ σε περπατητό όπου έχει πολλή λάσπη, γιατί είναι κρίμα να βουλιάζω τα άρβυλα κάθε φορά.
 
Δεν ξέρω Γιώργο αν υπάρχει κάποια αντιστοιχία κανονικό παπούτσι –γαλότσα. Γενικά στα αθλητικά-κανονικα παπούτσια φοράω 44.
 
Δεν ξέρω Γιώργο αν υπάρχει κάποια αντιστοιχία κανονικό παπούτσι –γαλότσα. Γενικά στα αθλητικά-κανονικα παπούτσια φοράω 44.
Άστο άκυρο για τα νούμερα.
Αν θες να φερθείς έξυπνα, πάρε αυτές

http://www.cabelas.com/product/Foot...Page=48&WTz_l=SBC;MMcat104797980;cat104806080

Δεν θα βρεις πουθενά στην λιανική τέτοια γαλότσα με 40€. Κοίτα τις κριτικές από 110 άτομα. Στην τελική βρες άλλον έναν να πάρει κάτι και μοιραστείτε το 20 δόλαρο της αποστολής ή κάνε ένα ακόμα δώρο στον εαυτό σου.

Θα σου προτείνουν Aingle και πάει λέγοντας, με τιμές πάνω από 100-120€. Βάλε στην παραγγελία και μια μπλούζα ή κάτι από το bargain cave και κάνε το γύρω στα 80$ και με ένα 100$ καθάρισες.
 
Αν δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο ή δεν έχεις κάποιον να κάνετε παραγγελία, θέλω εγώ μερικά ζευγάρια wader socks, οπότε αν το αποφασίσεις, τα λέμε.
Ξέχασα να σου πω ότι έχω κάποιες παρόμοιες που είναι 2" ψηλότερες. Αυτές έχω σε χακί, δεν τις βλέπω πλέον ...

http://www.cabelas.com/product/Footwear/Mens-Footwear/Mens-Hunting-Boots/Mens-Rubber-Hunting-Boots|/pc/104797980/c/104747580/sc/104826780/i/104806080/Cabelas-Scent-Free-Uninsulated-Rubber-Boots-150-Realtree-AP8482/749554.uts?destination=/catalog/browse/mens-rubber-hunting-boots/_/N-1102525/No-48?WTz_l=SBC%3BMMcat104797980&WTz_st=GuidedNav&WTz_stype=GNP&recordsPerPage=48&WTz_l=SBC;MMcat104797980;cat104806080

Τρίτος χρόνος φέτος και πάνε τρένο, δεν λένε να κοπούν με τίποτα, παρόλα τα βράχια, καμιά φορά που πατάω.
 
Last edited by a moderator:
Γιώργο, τις γαλότσες με τα 49,99 θα τις πάρω εγώ.......μιλάμε, να συνεννοηθούμε για τη κοινή παραγγελία...:)
θέλει κι ο ανηψιός μου
παρακαλώ ενημερώστε αν γίνετε να μπεί στην παραγγελία
:)
 
θέλει κι ο ανηψιός μου
παρακαλώ ενημερώστε αν γίνετε να μπεί στην παραγγελία
:)
φυσικά και γίνεται....... στείλε μου το νούμερό του σύμφωνα με τα διαθέσιμα νούμερα από το site του συμπαθεστάτου Cabela....shake.
 
είμαι σε αναζήτηση γαλότσας μιας και κάτι φτηνιάρικες μου άνοιξαν στα πλάγια μπροστά στο τέλος της περσυνής σεζόν

αυτές που πρότεινε ο Γιώργος πιο πάνω από cabelas είναι sold out οπότε αν έχετε να προτείνετε κάτι εξίσου καλό όχι όμως νε νεοπρεν ευχαρίστως να το δούμε
 
b.jpg
είμαι σε αναζήτηση γαλότσας μιας και κάτι φτηνιάρικες μου άνοιξαν στα πλάγια μπροστά στο τέλος της περσυνής σεζόν

αυτές που πρότεινε ο Γιώργος πιο πάνω από cabelas είναι sold out οπότε αν έχετε να προτείνετε κάτι εξίσου καλό όχι όμως νε νεοπρεν ευχαρίστως να το δούμε
Παύλο καλημερα. Ειχα για 5 χρονια τις Eagle parcoys χωρις νεοπρεν, στεγανη και σταθερή αλλα βαριά, Προσωπικά στο πολυωρο περπάτημα με κούραζε πολλή. Τωρα 2 σεζον εχω κυνηγησει με τιςdemar και εχω σωθεί, παναλεφρες,ζεστες γιατι εχουν και καλτσα που αφαιρείται, και πολλη σταθερές, εχουν πολλη καλη σολα και δεν γλυσταει. Βεβαια δεν εχουν την ελαστικότητα της eagle αλλα εμενα δε με κούρασαν και περπατάω πολλες ωρες. Την εχουν αρκετοι που κυνηγουν μπεκατσα εδω και βασιστικα στα λεγόμενα τους. Η τιμης της μονο 35 ευρω αλλα αυτο ειναι δευτερεύον σε σχέση με αυτα που προσφερει. Δεν θα αντεξουν οσο οι eagle αλλα η ανεση που προσφερουν ειναι μοναδικη, πάντα βέβαια προσωπική αποψη.
 
είμαι σε αναζήτηση γαλότσας μιας και κάτι φτηνιάρικες μου άνοιξαν στα πλάγια μπροστά στο τέλος της περσυνής σεζόν

αυτές που πρότεινε ο Γιώργος πιο πάνω από cabelas είναι sold out οπότε αν έχετε να προτείνετε κάτι εξίσου καλό όχι όμως νε νεοπρεν ευχαρίστως να το δούμε
Αν τις θες για περπατημα η falcon ειναι βαριες και σε κουραζουν,
ειναι ζεστες και κανουν για κρυο κια καρτερι.
Τις πηρα περυσι για τις βροχερες μερες στην μπεκατσα και με κουρασαν.
 
Back
Top