Γαλότσες

3,5 χρόνια με έβγαλαν οι Demar για 35€ σούπερ.......χθες ομως τις έκοψα σε ενα αγκαθωτο περιφραξεις και έμπασε νερο......θα τις κρατησω για το κτήμα και σήμερα παω για καινούργιες.....οτι πο άνετο και ελαφρύ εχω φορέσει σε γαλοτσα......Επίσης η le chameau enjoy είναι άνετες αλλα ξεφεύγει η τιμη....
 
Τις φοράτε και στο κυνήγι της μπεκατσας παιδιά η δεν κάνουν για πολύωρο περπατημα;
Εγω προσωπικά Λάμπρο τις φοράω σχεδον σε κάθε έξοδο, μόνο οταν ανέβαινω ψηλα σε πουρναρι με πέτρα φοράω αρβυλα.
Χαμηλά, ειδικά στον κάμπο δεν βαζω κατι άλλο, προσωπικά λογω που είναι πούπουλο δεν μου κουράζουν τα πόδια.
Ειχα πριν απο αυτες τις agile parcous, σε καθε πολύωρο περπατητο υπέφερα απο κράμπες, σταθερές στο περπάτημα αλλα βαριές. Με τις Demar, ησυχάσα...μονο μείον της Demar οτι κόβονται σχετικα εύκολα σε κανα σύρμα γιατί ειναι πολλή μαλακες.
 
Πηρα χθες τις καινούργιες Demar, ποσο του λεω; 55€ μου λεει.....τοσο ακριβες του λεω.......απο ποτε εχεις να πάρεις μου λεει.......σχεδόν 4 χρόνια του λεω......καλα μου λεει Γιάννη αν περιμέναμε απο σενα θα το είχαμε κλείσει το μαγαζι...... .sarcastic.
* 35€ τις ειχα αγοράσει τότε.....
 
Πηρα χθες τις καινούργιες Demar, ποσο του λεω; 55€ μου λεει.....τοσο ακριβες του λεω.......απο ποτε εχεις να πάρεις μου λεει.......σχεδόν 4 χρόνια του λεω......καλα μου λεει Γιάννη αν περιμέναμε απο σενα θα το είχαμε κλείσει το μαγαζι...... .sarcastic.
* 35€ τις ειχα αγοράσει τότε.....
Γιάννη τις Universal ή Universal Pro πήρες ;
 
Χθες και σήμερα η γαλότσα έδειξε την αξία της και την υπεροχή της.
Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και στα λασπωμένα καρτέρια του Σαββατοκύριακου.
Όποιος βλέπει κυνηγό χωρίς γαλότσα θα λέει από μέσα του το φιλοσόφημα «που πα ρε Καραμήτρο;»
Απαραίτητο αξεσουάρ του κυνηγού, είτε του αρέσει, είτε όχι (όπως εμένα).
 
Καλησπέρα παιδιά! Δυστυχώς στα τελευταία κυνήγια μου για φέτος καρφώθηκαν 2 μεγάλα αγκάθια στις γαλότσες Aigle που έχω και τις τρύπησαν...ξέρετε αν επισκευάζει κάνεις γαλότσες εδώ στην Αθήνα?
 
Καλησπέρα παιδιά! Δυστυχώς στα τελευταία κυνήγια μου για φέτος καρφώθηκαν 2 μεγάλα αγκάθια στις γαλότσες Aigle που έχω και τις τρύπησαν...ξέρετε αν επισκευάζει κάνεις γαλότσες εδώ στην Αθήνα?
Είναι από καουτσούκ και είναι επισκευάσιμο το πρόβλημα.
Μπορείς να βρεις και έτοιμο κιτ όπως σου έβαλε από πάνω ο Thalis ή ακόμη με μία κόλλα που είναι για γαλότσες νεοπρέν που είχαν χρησιμοποιήσει κατι γνωστοί μου.
Πριν χρονια στο Μόδι μου καρφώθηκε κι εμενα αγκάθι απο κλαδια πεσμένα στο ψάξιμο για μια τσιχλα ,αλλα δεν περνάει νερο ευτυχώς .
 
Καλησπέρα παιδιά! Δυστυχώς στα τελευταία κυνήγια μου για φέτος καρφώθηκαν 2 μεγάλα αγκάθια στις γαλότσες Aigle που έχω και τις τρύπησαν...ξέρετε αν επισκευάζει κάνεις γαλότσες εδώ στην Αθήνα?
https://www.skroutz.gr/s/25498298/McNett-Aquasure-Kolla-Oyrethanis-28gr.html


Την εχω δοκιμασει σε διαφορες μποτες και πραγματικα ειναι οτι καλυτερο .... Ειδικα σε μποτες στηθους που παμε για σπινινγκ μας εχει σώσει αυτη εδω
 
Back
Top