Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ενα κουμπι μα τι κουμπι τα κανει όλα! Και μη λέμε για τα αμερικανικά γτ έχει κάτι ιταλικά που θες τρια χέρια γ να βαλεις φυσίγγια στην αποθηκη franchi prestige Berta Victoria benelli sl80κτλ
Τι δύσκολο εχουν τα προαναφερθέντα; Ειδικα βικτορια και σλ80 πεφτει το σφυρι κατεβαζει φυσεκι η αποθήκη τελος...
 
αυτό με την μασαι μαρα δε το πολυκαταλαβαινω παλί γτ είναι προσον που βγενει η σκανδαλοθηκη μ ένα κουμπι και ο εξωλκεας το ίδιο να πας γουρούνι στη σταμπα γονατιστός με στα γαυρα και τα βατα και μόλις δεις το θιριο πας να του ριξεις και αντί για σκανδάλη το χερισου βρίσκει ένα μεγάλο κενό χαχα αντε κιαν δε σε σκισει ο καπρος στο γυρισμό μπωρει και να το βρεις καλού κακκου παντος ας της ρίξουν ένα πορτοκαλι φοσφοριζε cerakote της σκανδαλοθηκης ενοω ασε πόυ ειπαρχουν και αυτοκολητα GPS trackers χρήσιμα και αυτα το γράφω εδώ λόγο bwnelloαντιγραφης
 
Τι δύσκολο εχουν τα προαναφερθέντα; Ειδικα βικτορια και σλ80 πεφτει το σφυρι κατεβαζει φυσεκι η αποθήκη τελος...
Δε λέω για την κύκλο λειρουργειας για το γέμισμα αποθηκης ενοω εντάξει το παρακανα λίγο με το τρίτο χερι
 

Ασε με γιατί το ειχα πιάσει απο περιεργια και ειπα να βρω κσι δεύτερη δουλεια!.my man.
Για λέγε εντυπώσεις...
Έχω διαβάσει πολλά θετικά και αρνητικά σχόλια όπως για όλες της Benelli, είναι κάποιοι που την λάτρεψαν και άλλοι που βρίσκουν μόνο προβλήματα σε αυτό το όπλο.
 
υποκιμενικη η αντικοιμενικη η ομορφια ?
για μενα δεν θα εδινα αυτα τα λεφτα να εχω αποσπομενη σκανδαλη κ τις φλατζες στο κοντακι
θα προτημουσα να κανω μια παραγγελια ενα μπεκατσοντουφεκο τις chapuis
η καποιας αλλης ιταλικης σχολης με κοντακι στα μετρα μου κ ξυλα που θελω
αλλα περι ορεξεος κολοκυθοπιτα
 
υποκιμενικη η αντικοιμενικη η ομορφια ?
για μενα δεν θα εδινα αυτα τα λεφτα να εχω αποσπομενη σκανδαλη κ τις φλατζες στο κοντακι
θα προτημουσα να κανω μια παραγγελια ενα μπεκατσοντουφεκο τις chapuis
η καποιας αλλης ιταλικης σχολης με κοντακι στα μετρα μου κ ξυλα που θελω
αλλα περι ορεξεος κολοκυθοπιτα
Η ομορφια ειναι υποκειμενικη!! 100 ανθρωποι θα δουν ενα προιον απο 100 διαφορετικες γωνιες! Η αποσπωμενη σκανδαλη για εμενα ειναι χρηστικη (καθαρισμα - ελεγχος και απο τον χρηστη) και μου αρεσει! Οι φλαντζες επισης! Εν το μεταξυ μου αρεσει σαν οπλο, σαν super pose οντως ειναι "καπως" σε σχεση με αυτα που εχουμε συνηθισει!!
 
Για λέγε εντυπώσεις...
Έχω διαβάσει πολλά θετικά και αρνητικά σχόλια όπως για όλες της Benelli, είναι κάποιοι που την λάτρεψαν και άλλοι που βρίσκουν μόνο προβλήματα σε αυτό το όπλο.
Χαίρεται! Δεν υπαρχει αρνητικό στην εργονομία του! Σηκώνεται αψογα το συστμα στο κοντακι ειναι σαν της ραφαελο και επισης κατα την επωμιση σπυ δινει την εντυπωση πως το βαρος κατανέμεται απο τη βάση ευθεία κατω ! Δεν εχω κάτι αλλο να πω εκτος απτο οτι γυρναει αψογα και ειναι ελαφρυ αρκετα.
 
Χαίρεται! Δεν υπαρχει αρνητικό στην εργονομία του! Σηκώνεται αψογα το συστμα στο κοντακι ειναι σαν της ραφαελο και επισης κατα την επωμιση σπυ δινει την εντυπωση πως το βαρος κατανέμεται απο τη βάση ευθεία κατω ! Δεν εχω κάτι αλλο να πω εκτος απτο οτι γυρναει αψογα και ειναι ελαφρυ αρκετα.
Επισης εχει μεσα ενα μεταλο που ενισχύει την αντοχη της θαλαμης.. και είναι εναλλάξιμο.. λιγο ζοριστηκα να το κουμπωσω αλλα ισως εχει καποιο τρικ οταν ειναι αποσυναρμολογημενο
.shake hands. :)
 
Ποιος απο του φιλους εχει δοκιμασει την Benelli power bore με το μηχανισμο αποσβεσης και το ελαστικο προθεμα στο μαγουλο που εχει το κοντακι οσο αφορα την αποσβεση;Εχει καλιτερη αποσβεση απο το κοντακι της Super sport ;Εχει καποιος αποψη για τη Εthos sport οσο αφορα την ανακρουση και το βλητικο αποτελεσμα της καννης;
 
Το πιστεύω από την 1η στιγμή που ασχολήθηκα με το κυνήγι ότι η benelli έχει το καλύτερο συνδυασμό σε marketing and design
https://www.kalkantzakos.com/Product/6337/828u-beccaccia,-dikanno-super-pose-benell
https://www.kalkantzakos.com/Product/6344/academia-raffaello,-imiautomati-karampina-benelli
Η academia πανέμορφη αλλα και πανάκριβη. Όσο καλή και να ναι είναι μια πιο lux έκδοση της rafaello. Το συνήθιζε αυτό η benelli με παραλλαγές της rafaello. Κάποτε είχα την elite επετειακό της rafaello, την είχα πληρώσει τότε αντίστοιχα ακριβά ήταν ποιοτική, αλλά δεν πρόσφερε κάτι παραπάνω από μια κοινή rafaello πλην της εμφάνισης.
 
Γνωρίζει κάποιος με ποιά μέθοδο ήταν βαμμένες οι καννες τις benelli την δεκαετία του 90 ( ή ακομα και σήμερα) ; Φανταζόμουν με ψυχρή/παραδοσιακή βαφή αλλα κάπου διάβασα οτι ειναι με θερμή. Αυτή η θερμή ξεβάφει πιο εύκολα απο την παραδοσιακή ε;
 
Γνωρίζει κάποιος με ποιά μέθοδο ήταν βαμμένες οι καννες τις benelli την δεκαετία του 90 ( ή ακομα και σήμερα) ; Φανταζόμουν με ψυχρή/παραδοσιακή βαφή αλλα κάπου διάβασα οτι ειναι με θερμή. Αυτή η θερμή ξεβάφει πιο εύκολα απο την παραδοσιακή ε;
Πρωτα διαβασε το κειμενο στο OPLOGNOSIA ΒΑΦΕΣ ΟΠΛΩΝ ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ κανε αναζητησει και εφοσον παρεις ολη την εικονα το ξανασυζηταμε.
 
Γνωρίζει κάποιος με ποιά μέθοδο ήταν βαμμένες οι καννες τις benelli την δεκαετία του 90 ( ή ακομα και σήμερα) ; Φανταζόμουν με ψυχρή/παραδοσιακή βαφή αλλα κάπου διάβασα οτι ειναι με θερμή. Αυτή η θερμή ξεβάφει πιο εύκολα απο την παραδοσιακή ε;
Πρωτα διαβασε το κειμενο στο OPLOGNOSIA ΒΑΦΕΣ ΟΠΛΩΝ ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ κανε αναζητησει και εφοσον παρεις ολη την εικονα το ξανασυζηταμε.
ΒΑΦΕΣ ΟΠΛΩΝ, ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ
 
Πρωτα διαβασε το κειμενο στο OPLOGNOSIA ΒΑΦΕΣ ΟΠΛΩΝ ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ κανε αναζητησει και εφοσον παρεις ολη την εικονα το ξανασυζηταμε.
Ευχαριστώ, το αρθρο ομως λεει γενικά πράγματα. Εμαθα πάντως οτι η benelli χρησιμοποιουσε, παλιοτερα τουλαχιστον, την ζεστή βαφή με αλατα η οποία δεν ειναι τοσο ανθεκτική όσο η ψυχρή.
http://old.kynigesia.gr/article.asp?AID=3482
 
Ευχαριστώ, το αρθρο ομως λεει γενικά πράγματα. Εμαθα πάντως οτι η benelli χρησιμοποιουσε, παλιοτερα τουλαχιστον, την ζεστή βαφή με αλατα η οποία δεν ειναι τοσο ανθεκτική όσο η ψυχρή.
http://old.kynigesia.gr/article.asp?AID=3482
[/QUO Καλησπερα και παλι φιλοι αγαπητοι.Επανερχομαι μετα απο μια εγχειρηση τωρα σε κατασταση αναρωσης βρηκα την ευκαιρια να απευθυνω χαιρετισμο και να δωσω μια συντομη απαντηση στο φιλο μας.Παρε τηλεφωνο τον Ανδρεα Κουρκουλο και θα σου λυσει ολες τις αποριες για τις βαφες ακομα και πιο ειδικα που θελεις για τις ΒENELLI.Τωρα εχεις μια βασικη αποψη ετσι θα καταλαβεις και την εξιδεικευμενη ευκολα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top