Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επανερχομαι με μια ερωτηση που θεωρω το χωρο αρκετα εμπειρο για να μου απαντησει.Η Μ2 διαθετει μια καννη που κατα τα καιρους διαβαζω οτι δεν κοβει δεν σκοτωνει και αλλα σχετικα.Ας υποθεσουμε πως ετσι εχει το θεμα.Μπορει καποιος να μου πει αν δεχεται καποια βελτιωση και ποια ειναι αυτη ; Εβαλα ενα θεμα προς συζητηση.
 
Επανερχομαι με μια ερωτηση που θεωρω το χωρο αρκετα εμπειρο για να μου απαντησει.Η Μ2 διαθετει μια καννη που κατα τα καιρους διαβαζω οτι δεν κοβει δεν σκοτωνει και αλλα σχετικα.Ας υποθεσουμε πως ετσι εχει το θεμα.Μπορει καποιος να μου πει αν δεχεται καποια βελτιωση και ποια ειναι αυτη ; Εβαλα ενα θεμα προς συζητηση.
Εγω φιλε μου θα καταθεσω την δικη μου εμπειρια, την εχουν δυο φιλοι μου και κυνηγανε εκτος απο γουρουνια και φασες και δεν τους εχω ακουσει ποτε να παραπονιουνται για τιποτα! Κ με τα δραμια κ με τα μονοβολα βγαζουν πολυ καλες και σφιχτες τουφεκιες!
 
Επανερχομαι με μια ερωτηση που θεωρω το χωρο αρκετα εμπειρο για να μου απαντησει.Η Μ2 διαθετει μια καννη που κατα τα καιρους διαβαζω οτι δεν κοβει δεν σκοτωνει και αλλα σχετικα.Ας υποθεσουμε πως ετσι εχει το θεμα.Μπορει καποιος να μου πει αν δεχεται καποια βελτιωση και ποια ειναι αυτη ; Εβαλα ενα θεμα προς συζητηση.
Κάνεις μεγαλύτερό κώνο και 2 καλά τσοκακια ...κόστος €250 ή βάζεις καννη από ρεμι ...κόστος με οπλουργο €600-800
 
Επανερχομαι με μια ερωτηση που θεωρω το χωρο αρκετα εμπειρο για να μου απαντησει.Η Μ2 διαθετει μια καννη που κατα τα καιρους διαβαζω οτι δεν κοβει δεν σκοτωνει και αλλα σχετικα.Ας υποθεσουμε πως ετσι εχει το θεμα.Μπορει καποιος να μου πει αν δεχεται καποια βελτιωση και ποια ειναι αυτη ; Εβαλα ενα θεμα προς συζητηση.
Δεν πιστευω πως υπάρχει κάνη που δεν σκοτώνει ή δεν κόβει,καμία!Τωρα αν τις κανείς κώνο και πορτινγκ,έχω δει σε όπλα να αλλάζει αρκετά η ντουφεκια της,σίγουρα πιο σφιχτή καο στο μάτι πιο δυνατή ντουφεκια αλλά αυτό ίσως να οφείλεται πως ο στόχος τρώει πιο πολλά σκαγια για αυτό να φαίνεται και πιο δυνατή η ντουφεκια!
 
Καποτε μεσα στο φορουμ διαβασα οτι στα οσα αναφερεσε πετυχαινεις τουφεκια της super sport και τα υπολοιπα τα παιρνεις φυσυγγια.Το ερωτημα μου εχει να κανει πως η βλητικη αποδοση της SS το ζω διοτι κυνηγω με αυτο το οπλο αλλα και το εχουμε κονταρει με αλλα πεντε οπλα στα 50 μετρα και εχουμε απτα δειγματα αλλα θελω με μια τετοια βελτιωση στη Μ2 αν θα φθασει την SS.kατοπιν αυτου θα σας παρουσιασω μια πολυ μεγαλη αληθεια για το μαρκετινγ των εταιρειων.
Κάνεις μεγαλύτερό κώνο και 2 καλά τσοκακια ...κόστος €250 ή βάζεις καννη από ρεμι ...κόστος με οπλουργο €600-800
 
Επανερχομαι με μια ερωτηση που θεωρω το χωρο αρκετα εμπειρο για να μου απαντησει.Η Μ2 διαθετει μια καννη που κατα τα καιρους διαβαζω οτι δεν κοβει δεν σκοτωνει και αλλα σχετικα.Ας υποθεσουμε πως ετσι εχει το θεμα.Μπορει καποιος να μου πει αν δεχεται καποια βελτιωση και ποια ειναι αυτη ; Εβαλα ενα θεμα προς συζητηση.
Δε κόβει η Μ2 είναι αλήθεια αυτό... πάντα έχω τη σφεντόνα στη δεξιά κολοτσεπη
 
Δε κόβει η Μ2 είναι αλήθεια αυτό... πάντα έχω τη σφεντόνα στη δεξιά κολοτσεπη
Ο εχθρος του καλου ειναι παντα το καλλιτερο και εγω εβαλα το ερωτημα για τη βελτιωση και οχι αν κοβειι η οχι.Ριχνω με Μ2 TL και εχω αποψη που ειναι τα ορια της .Ενημερωτικα δεν φθανει την αποδοση της SS.Ετσι εθεσα το ερωτημα για συναδελφο που στη πραξη το εχει δει το αποτελεσμα μετα τη βελτιωση .
 
Που να δεις την Affinity.....πριν ξημερωσει στηνω ξωβεργες για να φτανω σε νουμερα τα καλα οπλα.sarcastic..sarcastic.
αυτό το Affinity το έχω δει να στάζει δηλητήριο ίδιος όταν του έδωσα και κούμπωσε ένα gemini δικό μου και δοκίμασε.
 
Που να δεις την Affinity.....πριν ξημερωσει στηνω ξωβεργες για να φτανω σε νουμερα τα καλα οπλα.sarcastic..sarcastic.
Μια χαρα εισαι εσυ.. εγω με το baikal κ τον 18,2 αυλο να δεις τι τραβαω.......very funny.
Ασε που ολοι με λενε ανωμαλο που θελω να κυνηγησω κ με κοκκοροτουφεκο....very funny.
 
αυτό το Affinity το έχω δει να στάζει δηλητήριο ίδιος όταν του έδωσα και κούμπωσε ένα gemini δικό μου και δοκίμασε.
Με τα Gemini crio plus ported που εχω επανω τα παει καλυτερα απο της μανας της αλλα πραγματικα
ειδα φανταστικα αποτελεσματα οταν εγραψα με μαρκαδορο στην βαση Beretta.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Το οπλο το είχα ερωτευτεί χρόνια κι αυτό μόλις το επομησα και έπαθα την πρώτη πλάκα πόσο καλό ζυγισμα έχει και πόσο στιβαρό είναι. Μόλις μάζεψα όμως τα λεφτά και άρχισα να σκέφτομαι ότι '' θέλω ένα όπλο που να μου δίνει φασσες και πάπια, να ρίχνει μεγάλη γκάμα και να σκοτώνει σε τέτοιες αποστάσεις στο κρύο, την εκανα''. Κι αυτό γιατί είχα στενοτερο αυλο με μακρύτερο κωνο και πολύ ποιοτικοτερη κατασκευη.
Το θέμα είναι πως η εταιρία στο θέμα καννη για τα κυνηγια που λες έχει μείνει πίσω. Το οπλο δεν είναι όπως τις πρώτες που βγαιναν αλλά το κυριότερο είναι:
Θες να πάρεις καινούργιο που κατά 80 τα εκατό από απαιτητικούς και απαιτητικά όπως και να το κάνουμε κυνηγια θέλει παρέμβαση για να αποδοσει όπως αλλά καλύτερα στην ίδια τιμη??
2ον. Η σούπερ σπορ ίσως έχει καλύτερα υλικά στην καννη. Κατά τ αλλά ο κώνος είναι κοντός για 18,4 και φίλε στο λέω πολύ φιλικά χωρίς κανένα ύφος, αν θεωρείς μέτρο και πρότυπο τουφεκιάς την σσ...ακόμα δεν έχεις δει τίποτα. Ψάξε κάτι καλυτερο.
Υγ ένας φίλος εδώ ανέβασε πριν καιρό κάποιες δοκιμές με φουλ στα 40 μέτρα. Απ όσο θυμάμαι η φασσα περνούσε από κει μέσα και τελικά το συμπέρασμα και συμβουλή ήταν ότι η καννη αυτή είναι που χρειάζεται ριζικές μετατροπες.
Εγώ πάλι ναι έχω ακούσει κόσμο που είχε θέμα στα πάπια και 30 μέτρα 35 με μ2 σε παγωνια.
Ένα όπλο πάντως αδρανειας που με εξέπληξε φέτος με τις καταβολές που είδα σε απανωτες τουφεκιες δε σχετικά ψηλωμενα τρυγονια ήταν αφφινιτι
 
Το οπλο το είχα ερωτευτεί χρόνια κι αυτό μόλις το επομησα και έπαθα την πρώτη πλάκα πόσο καλό ζυγισμα έχει και πόσο στιβαρό είναι. Μόλις μάζεψα όμως τα λεφτά και άρχισα να σκέφτομαι ότι '' θέλω ένα όπλο που να μου δίνει φασσες και πάπια, να ρίχνει μεγάλη γκάμα και να σκοτώνει σε τέτοιες αποστάσεις στο κρύο, την εκανα''. Κι αυτό γιατί είχα στενοτερο αυλο με μακρύτερο κωνο και πολύ ποιοτικοτερη κατασκευη.
Το θέμα είναι πως η εταιρία στο θέμα καννη για τα κυνηγια που λες έχει μείνει πίσω. Το οπλο δεν είναι όπως τις πρώτες που βγαιναν αλλά το κυριότερο είναι:
Θες να πάρεις καινούργιο που κατά 80 τα εκατό από απαιτητικούς και απαιτητικά όπως και να το κάνουμε κυνηγια θέλει παρέμβαση για να αποδοσει όπως αλλά καλύτερα στην ίδια τιμη??
2ον. Η σούπερ σπορ ίσως έχει καλύτερα υλικά στην καννη. Κατά τ αλλά ο κώνος είναι κοντός για 18,4 και φίλε στο λέω πολύ φιλικά χωρίς κανένα ύφος, αν θεωρείς μέτρο και πρότυπο τουφεκιάς την σσ...ακόμα δεν έχεις δει τίποτα. Ψάξε κάτι καλυτερο.
Υγ ένας φίλος εδώ ανέβασε πριν καιρό κάποιες δοκιμές με φουλ στα 40 μέτρα. Απ όσο θυμάμαι η φασσα περνούσε από κει μέσα και τελικά το συμπέρασμα και συμβουλή ήταν ότι η καννη αυτή είναι που χρειάζεται ριζικές μετατροπες.
Εγώ πάλι ναι έχω ακούσει κόσμο που είχε θέμα στα πάπια και 30 μέτρα 35 με μ2 σε παγωνια.
Ένα όπλο πάντως αδρανειας που με εξέπληξε φέτος με τις καταβολές που είδα σε απανωτες τουφεκιες δε σχετικά ψηλωμενα τρυγονια ήταν αφφινιτι Πραγματι η προταση τουTolis ειναι η πεπετημενη βελτιωση.Το ερωτημα μου ειναι αν καποιος εχει κανει συγκριτικο τεστ μετα την βελτιωση με μια SS για να δουμε χειροπιαστα το αποτελεσμα.Εγω επι πλεον δεν ισχυρισθηκα οτι η SS εχει το ανωτερο βλητικο αποτελεσμα απο .αλλα οπλα διοτι ριχνω με SS αυτη την στιγμη και ξερω που υπερεχει και που υποφερει βλητικα.Αυτο που επιδειωκω ειναι τα επι πλεον χρηματα που πρεπει να διαθεσει καποιος για να παρει την SS οταν μια βελτιωμενη Μ2 μπορει να εχει ενα ιδια η κατα το πλησιον με αυτη βλητικο αποτελεσμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top