Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
παιδια μια ερωτηση προς τους υπευθυνους του σαιτ εβαλα μια αγγελια για μια καραμπινα γιατι δεν υπαρχει μπορει να μου πει καποιος think
Πρέπει να έχεις πάνω από 100 μηνύματα για να βάλεις αγγελία φίλε μου. Καλή συνέχεια.
 
Καλήμερα θα ήθελα την γνώμη σας για 2 όπλα το ένα είναι μια Super 90 mod 1994 71cm 5 tsok εσωτερικά και το άλλο είναι μια Becaccia mod 2005 τα όπλα είναι σε αρίστη κατάσταση, κυνήγι γενικό περπάτημα τσίχλα μπεκάτσα τα όπλα είναι δικά μου απλός σκεφτόμουν να δώσω το ένα από τα 2 .
 
Last edited:
Καλήμερα θα ήθελα την γνώμη σας για 2 όπλα το ένα είναι μια Super 90 mod 1994 71cm 5 tsok εσωτερικά και το άλλο είναι μια Becaccia mod 2005 ευχαριστώ.
Συμφωνώ με το Νίκο.εξαρταται τι κυνήγια κανείς.θα βοηθούσε να μας έλεγες τι κυνηγάς.ειναι σε καλη κατάσταση τα όπλα?
 
Καλήμερα θα ήθελα την γνώμη σας για 2 όπλα το ένα είναι μια Super 90 mod 1994 71cm 5 tsok εσωτερικά και το άλλο είναι μια Becaccia mod 2005 τα όπλα είναι σε αρίστη κατάσταση, κυνήγι γενικό περπάτημα τσίχλα μπεκάτσα τα όπλα είναι δικά μου απλός σκεφτόμουν να δώσω το ένα από τα 2 .
Κατα την γνώμη μου θα κράταγα για γενικό κυνήγι την Super 90! Οι λόγοι ειναι οτι επειδή το όπλο ειναι αδράνειας ειναι ελαφρύ μπροστά,και παρόλο που έχει 71cm κανη στρίβει γρήγορα.επισης η σκοπευτική γραμμή που έχει η 71 κανη θα σε βοηθήσει και σε πιο μακρύνους στόχους,σε σχέση με την Becaccia που έχει 61cm κανη.εκρηξη στομίου,αναπήδηση κανης,ανάκρουση ειναι επισης πλεονέκτηματα της super 90 με την 71 cm κανη σε σχέση με την Becaccia με την 61..
 
Last edited:
Μιας και είναι για γενικό κυνήγι όπως λες, θα πρότεινα τη Super 90, τις έχω επομισει και τις 2 (δεν τις κυνηγησα) αλλά αν έπρεπε να πάρω μια για όλα τα κυνήγια θα πήγαινα στην super 90. Την beccaccia θα την επερνα μόνο για κυνήγι μπεκάτσας σε πικνο.
 
https://www.benelliusa.com/performance-shop/performance-shop-sbe-3-waterfowl-shotgun
79-AF0-DE6-4-A1-B-4068-ACAD-4-B187-E92502-F.jpg
 
Πριν 3 χρόνια περίπου πήρα μια Benelli centro 2001 μοντέλο.φαινοταν ότι είχε ρίξει πολύ λίγες τουφεκιές.την πηγα σε ένα οπλουργο και μου είπε πάρτη και τρέχα.τιμη 550€..την είχε ενας παππούς πολύ ψειρας που τα τελευταία χρόνια είχε σταματήσει εντελως το κυνήγι.ειχε κανη 66cm.πηρα άλλη μια 76 cm για να κάνω όλα τα κυνήγια.ειμαι πολύ ευχαριστημένος από το όπλο.ειδικα με την 76cm κανη έχω κάνει πολύ μακρινές τουφεκιές.αυτη η κανη έχει και porting Παπατσαρουχα.αυτο που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση είναι ότι δεν μου έχει κάνει ούτε μια εμπλοκή ούτε με skeet πολύ ελαφριά φυσίγγια.καθαρισμα για γέλια 3 λεπτά μετα το πέρας του κυνηγιού.αδρανειας όπλο είναι το πρώτο που έχω.
 
Παιδιά θέλω γνώμες για:
Benelli m2
Montefeldro synthetic comfort
Vinci
Η τελευταία με τιμή στα 1190.
Πρώτη φορά θα πάρω όπλο αδράνειας λόγο του ότι καίω πολλά φυσίγγια και βαρεθεί το καθάρισμα.Τα κυνήγια που με ενδιαφέρουν είναι τρυγόνι, απογευματινό παπι,και λίγο φάσσα και Λαγός.Σκευτομαι για την 66αρα κάννη λόγο ότι κυνηγάω σε σφιχτά μεροι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top