Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όλο το ζουμί πιστεύω είναι ο κονος μάζεψε την τουφεκια και σιγουρα βοηθάει εστω λιγο στην ανακρουση.
Έχω τις αμφιβολίες μου για το μεγαλύτερο κώνο. Εκ πρώτης όψεως δεν φαίνεται να είναι μεγαλύτερος από τις υπόλοιπες Benelli. Αν βρεθώ σε κανέναν οπλουργό θα τον μετρήσω από περιέργεια
 
Ατσα χοριγια η benelli ;)
δειτε το εχει κ αναφορα κ τιπς για τις ρυθμησεις του κοντακιου

Μακράν το χειρότερο όπλο που έχει βγάλει η Benelli. Άμα διαβάσετε για τα προβλήματά του θα καταλάβετε... Δεν ξέρω εάν έχει κάνει κάποια διόρθωση στο μοντέλο αλλά ούτε να μου το χάριζαν. Ή μάλλον, ας μου το χάριζαν και το έκανα ανταλλαγή. :D
 
Μακράν το χειρότερο όπλο που έχει βγάλει η Benelli. Άμα διαβάσετε για τα προβλήματά του θα καταλάβετε... Δεν ξέρω εάν έχει κάνει κάποια διόρθωση στο μοντέλο αλλά ούτε να μου το χάριζαν. Ή μάλλον, ας μου το χάριζαν και το έκανα ανταλλαγή. :D
Εεε βαζεις τα χερια σου και βγαζεις τα ματια σου!:)
Πως να το ανταλλαξεις αφου το ριχνεις στα ταρταρα!?!?
 
Εεε βαζεις τα χερια σου και βγαζεις τα ματια σου!:)
Πως να το ανταλλαξεις αφου το ριχνεις στα ταρταρα!?!?

Όλο και κάποιος θα βρεθεί να το ευχαριστηθεί... Αρκεί να είναι έτοιμος όταν θα του ρίχνει και τις δύο κάνες μαζί. :)
 
Έχω τις αμφιβολίες μου για το μεγαλύτερο κώνο. Εκ πρώτης όψεως δεν φαίνεται να είναι μεγαλύτερος από τις υπόλοιπες Benelli. Αν βρεθώ σε κανέναν οπλουργό θα τον μετρήσω από περιέργεια
Κάποιος το είχε μετρησει στα 3.5 cm το ίδιο και στο ποζε ...δεν θυμάμαι ποιος
 
Μακράν το χειρότερο όπλο που έχει βγάλει η Benelli. Άμα διαβάσετε για τα προβλήματά του θα καταλάβετε... Δεν ξέρω εάν έχει κάνει κάποια διόρθωση στο μοντέλο αλλά ούτε να μου το χάριζαν. Ή μάλλον, ας μου το χάριζαν και το έκανα ανταλλαγή. :D
λογικο αφου ειναι κανουργιο κ με διαφορετικο συστιμα με αυτα που ξερουμε εχει δρομο μπρωστα να διορθωση κ να εξελιξει
 
οκ μίλησα τηλεφωνικά με Μητσιάλη

η κάννη της Power Bore είναι φτιαγμένη από το τμήμα καννών της Benelli και όχι "δανεική" και εχει πολύ καλά βλητικά αποτελέσματα,,,η Power Bore με την μαυρη βάση μου είπε δεν έχει την ίδια κάννη και είναι όπως όλες τις άλλες,,,από διάτρηση ναι έχει καλή και πολύ καλές ταχύητες,,,πολύ καλό ζύγισμα εργονομία με το κλώτσημα της Benelli αλλά έχει πολύ καλό πέλμα και το διορθώνει
Παύλο power bore με μαύρη βάση εννοείς την rafaello black(όπως την ονομάζει) ;
 
Παυλαρα....φοβερή ντουφέκια,όντως!!!Το είχε γράψει και ο Λεωνίδας στο περιοδικό στην παρουσίαση πως είδε καλύτερα πράγματα βλητικα και νομίζω εδώ φαίνεται!!!Βάλε και την διατρηση της benelli στην εξισωση;)
είπες για διάτρηση; πιπέρι στην γλώσσα αμέσως. :D
 
Έχω τις αμφιβολίες μου για το μεγαλύτερο κώνο. Εκ πρώτης όψεως δεν φαίνεται να είναι μεγαλύτερος από τις υπόλοιπες Benelli. Αν βρεθώ σε κανέναν οπλουργό θα τον μετρήσω από περιέργεια

Μπορεί να μην είναι μεγαλυτερος θα είναι μάλλον πιο άγριος με μεγαλυτερη κλιση ως προς την γωνία του
 
Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας! βρικα ιντερνετικα ενα σοκ anacoda long και το φοραγε οπλο supersport με αυλο απ οτι μου ειπε το παλικαρι χωρις να ειμαι και πολυ ειδικος στα οπλα οπως μου ειπε με αυλο 18.7 18.8. Το τσοκ ειναι συμβατο σε m2? Ευχαριστω!
 
Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας! βρικα ιντερνετικα ενα σοκ anacoda long και το φοραγε οπλο supersport με αυλο απ οτι μου ειπε το παλικαρι χωρις να ειμαι και πολυ ειδικος στα οπλα οπως μου ειπε με αυλο 18.7 18.8. Το τσοκ ειναι συμβατο σε m2? Ευχαριστω!
Που το βρήκες το τσοκ Γιώργο εξωτερικό?
 
Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας! βρικα ιντερνετικα ενα σοκ anacoda long και το φοραγε οπλο supersport με αυλο απ οτι μου ειπε το παλικαρι χωρις να ειμαι και πολυ ειδικος στα οπλα οπως μου ειπε με αυλο 18.7 18.8. Το τσοκ ειναι συμβατο σε m2? Ευχαριστω!
Σε supersport αποκλειεται να βρεις αυλο 18.7 -18.8 εκτος αν εχει κανει εργασια σε οπλουργο..εργοστασιακα βγαινει σε 18.4..το τσοκ παντως για να σου απαντησω ναι μπαινει σε m2 γιατι και τα 2 φορανε τα crio + με σπειρωμα στην μεση εκτος απο τις παλιες supersport που ειχε το σπειρωμα πανω κοντα στο στομιο
 
Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας! βρικα ιντερνετικα ενα σοκ anacoda long και το φοραγε οπλο supersport με αυλο απ οτι μου ειπε το παλικαρι χωρις να ειμαι και πολυ ειδικος στα οπλα οπως μου ειπε με αυλο 18.7 18.8. Το τσοκ ειναι συμβατο σε m2? Ευχαριστω!
φωτό υπάρχει και αν μπορείς να την ανεβάσεις;;;;;
μήπως είχε βάλει άλλη κάννη στην supersport;;;;; οπότε έχει άλλο σπείρωμα και δεν κάνει στην m2 κοίταξε το καλά
αλλιώς είναι εξωτερικού σε <<βελτιωμένη>> κάννη της supersport :)
 
Γιωργο,το θεμα ειναι να ταιριαζει στο σπειρωμα της κανης σου!
Ο αυλος,με βάση την εταιρία,δεν παιζει ρολο....
Οι συσφιξεις(η διαμετρος στομιου του τσοκ) ειναι ιδιες,ανεξαρτητα απο το μοντελο οπλου,αυλο κλπ.
 
Σε supersport αποκλειεται να βρεις αυλο 18.7 -18.8 εκτος αν εχει κανει εργασια σε οπλουργο..εργοστασιακα βγαινει σε 18.4..το τσοκ παντως για να σου απαντησω ναι μπαινει σε m2 γιατι και τα 2 φορανε τα crio + με σπειρωμα στην μεση εκτος απο τις παλιες supersport που ειχε το σπειρωμα πανω κοντα στο στομιο
Θα τον ρωτησω εαν εχει κανει εργασια σε οπλουργο.δεν μπορω να καταλαβω αυτο που μου ειπες με το σπειρωμα.με ρωτησε ο τυπος εαν η μ2 ειναι απο τα καινουργια μοντελα η απο τα παλια διοτι οπως μου ειπε στις παλιες μ2 δεν μπενει το τσοκ ενω στις καινουργιες ναι...δεν καταλαβαινω εαν στεκει αυτο που ειπε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top