Βότανα και η χρήση τους

Μάλλον δεν είδες που ανέβασα προάλλες....Σαφώς και ναι, απογειώνεται!!!Επίσης και σκορδάκι!! Το τσιγαρισμένο κρεμμύδι είναι το κάτι άλλο, κάτι ήξεραν οι πάκηδες παλιά που βρώμαγε όλο το χωριό κρεμμυδίλα...😂
IMG-4f8a341c2a06727e6bb258e4f0ec3951-V.jpg
 
Πρωινή βόλτα με τα σκυλιά για σπαράγγια και άοπλο περπατητο, και ξαφνικά πηγαίνοντας σε μέρος που είναι πολύ καλή καβατζα βλέπω να έρχονται 3 που κάνανε μπαμ ότι ήταν αδαεις με το αντικείμενο από τις φόρμες σετάκια και τις γαλοτσες μάρκα, τα πολύχρωμα σακίδια και παγούρια, τα σκούφια λες και θα πήγαιναν στα χιόνια. Μπροστά τους ένας μεγάλης ηλικίας με παρόμοια αμφίεση που γρήγορα κατάλαβα ότι το έπαιζε γνωστής, οδηγός και γκουρού που θα τους πήγαινε να τους δείξει που έχει σπαράγγια.

Αρχικά λέω ωχ με προλάβανε... Τους λέω βρήκατε τίποτα; Μπα μου λένε... και μου δείχνουν ένα ματσάκι σαν 10 μολύβια μαζί...τους λέω δεν είχε, τα μαζέψανε η τα ρεντισανε; Μου λένε δεν είχε...

Καλά λέω... Πήγα μάζεψα και γυρνώντας τους πέτυχα σε μια βρύση να τρώνε μπάρες δημητριακών, να κοιτάνε τις ενδείξεις από τα smartwatches τους για τη φυσική δραστηριότητα και να κάνουν διατάσεις...

Το βλέμμα τους στον γκουρού όταν είδαν το μάτσο όλα τα λεφτά...

nearest gas station ahead of me
 
Back
Top