Βοήθεια με τον υπολογιστή

Έχω μείνει από λαπτοπ. Δόξα τω Θεώ, το κράτησα ακριβώς 7 χρόνια, αγορασμένο Νοε/10 600€. Το θέμα είναι πως η οικογένεια αγόρασε φέτος λαπτοπ για την αδερφή, οπότε τώρα δεν υπάρχει το κασέρι για 2η ανάλογη αγορά. Προφανώς το λαπτοπ της αδερφής μου μπορώ να το χρησιμοποιησω αλλά προφανώς δεν μπορώ να το οικειοποιηθω πλήρως. Οπότε σκέφτηκα τη λύση ενός ταμπλετ για μένα. Και έχω βάλει στο μάτι το εξής: http://www.mlsshop.gr/tablet/mls-prime , το οποίο το βρίσκω 100€ κάτω στα public. Πως σας φαίνεται σαν ιδέα;;
 
Ανάλογα την χρήση που το θες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αντικαταστήσει ενα laptop.
Και κάτι ακόμα, να σε ενημερώσει και ο Φίλιππας, έχει κακό προηγούμενο με την mls

Σαν specs είναι μέτριο προς καλό πάντως αλλά οχι ευκαιρία
 
Σερφαρισμα κυρίως δηλαδή HL, fb, insta, YouTube, καμία ταινιούλα... Απλά πράγματα, όχι gaming ή πιο βαριά task.. Αντε καμιά στο office εργασία.. Μου έχουν βγει τα μάτια στο κινητό γι αυτό...
 
Αλήθεια το παλιό δεν σώζεται;
Software είναι σχεδόν οκ, δλδ με ένα φορματ είναι πιπίλα. Hardware έχω θέμα... Της έπεσε της μάνας μου (*%%¥[%) και μου έσπασε στο αριστερό βραχίονα της οθόνης....
 
Σερφαρισμα κυρίως δηλαδή HL, fb, insta, YouTube, καμία ταινιούλα... Απλά πράγματα, όχι gaming ή πιο βαριά task.. Αντε καμιά στο office εργασία.. Μου έχουν βγει τα μάτια στο κινητό γι αυτό...
Το brave που είχα κερδίσει και το έδωσα στην αδερφή μου για τη χρήση που λες είναι ευχαριστημενη.
Επειδή όμως είσαι φοιτητής θα σου έλεγα να πας σε laptop έστω και φθηνό. Η αλλιώς η λύση της οθόνης που λέει και ο Τεο.
 
το λαπτοπ σου δεν καταλαβα τι επαθε? μονο ο βραχιονας?
Ουσιαστικά όχι, έσπασε λίγο το κουτί απ έξω γτ η ζημιά έγινε από μέσα, έσπασε η βάση εσωτερικά που κουμπωνε ο βραχιονας. Δεν το έχω και μαζί μου να το έβγαζα φώτο
 
μπορεί να φτιάχνεται οικονoμικα οι βραχιονες αγορα κανουν 20 ευρω αν δεν εχει η πλακετα προβλημα υπολιγιζω κανα 50 αρι σύνολο αν κατεβείς Αθήνα να σου πω που να το πας αν δεν στο φτιαξει δεν θα δωσεις τιποτε
 
  • Like
Reactions: DrV
Δεν είναι γνωστής μάρκας γιαυτό το θεωρώ μη επισκευασιμο, λογικά δεν θα υπάρχουν ανταλλακτικά. Innovator είναι το e-shop.gr τα εμπορεύεται.
 
Back
Top