Βοήθεια με τον υπολογιστή

Ομως, η διαδικασια της αναβαθμισης δεν ειναι παντα αναιμακτη, εχω ηδη παρει 2-3 μηχανηματα στο χερι, και τρεχουμε να βρουμε τα αρχεια και να τα ξαναστησουμε. .
.what..what..asking.
Ας το καλυτερα γιατι ειναι της Κυρας και αμα χαλασει θα πεσει παντοφλα .vah..smashfrak..sarcastic..sarcastic.
 
Aν παιζει παντοφλα, τοτε ξανασκεψου το .sarcastic.

Αν παντως περαν απο φωτογραφιες και κειμενακια, δεν εχει τιποτα τρομερο, μπορεις να το προσπαθησεις, εννοειται μετα απο backup
 
Μαστόρια μήπως μπορείτε να βοηθηθείτε; Ψάχνω και δεν μπορώ να βρω μπαταρία από παλιό τάμπλετ της μικρής μου. Επάνω αναγράφει 14.8Wh 3.7V και δυστυχώς τίποτα για mAh (λογικά είναι 4000) . Το τάμπλετ είναι Intenso 814 και οι διαστάσεις της μπαταρίας 15 Χ 7 εκ. Βάζω και φωτό από την μπαταρία:



picture upload sites
Ευχαριστώ
 
Last edited:
Περίπου. Έχουμε διαφορά στις διαστάσεις. Αυτή που πρτείνεις είναι 10.5 x 16.5 εκ για τάμπλετ 10" με 11.1 Wh ενώ αυτή που θέλω εγώ είναι 15 χ 7 εκ. για τάμπλετ 8"με 14.8 Wh και έχει 3 καλώδια...
Ευχαριστώ πολύ πάντως. Να είσαι καλά.
 
Περίπου. Έχουμε διαφορά στις διαστάσεις. Αυτή που πρτείνεις είναι 10.5 x 16.5 εκ για τάμπλετ 10" με 11.1 Wh ενώ αυτή που θέλω εγώ είναι 15 χ 7 εκ. για τάμπλετ 8"με 14.8 Wh και έχει 3 καλώδια...
Ευχαριστώ πολύ πάντως. Να είσαι καλά.
Χρήστο το τριτο καλώδιο μην σε επηρεάζει .Τις διαστάσεις να κοιτάξεις καλά.Ψάξε και απο e-bay.Aυριο θα σε πάρω τηλέφωνο να σου πω.
 
Last edited:
Χρήσυο το τριτο καλώδιο μην σε επηρεάζει .Τις διαστάσεις να κοιτάξεις καλά.Ψάξε και απο e-bay.Aυριο θα σε πάρω τηλέφωνο να σου πω.
Λάθος απάντηση. Αύριο θα δω και αν συμφέρει θα σου παραγγείλω και θα μου βάλεις τα χρήματα στην τράπεζα... .sarcastic.
 
Λάθος απάντηση. Αύριο θα δω και αν συμφέρει θα σου παραγγείλω και θα μου βάλεις τα χρήματα στην τράπεζα... .sarcastic.
Ελα ρε ξαπλωσα και γραφω απο κινητό.
Που το ειδες οτι αυτή που σου πρότεινε ο φίλος ειναι 11,1 wh ; βάσει των στοιχείων που δίνει ειναι παραπάνω απο την χωρητικότητα που θέλεις.εσυ. 5000mah= 5AH
5AH X 3,7V =18,5 wH
 
Δημήτρη δεν θέλω να σε κουράζω. Αν μπορείς δες το αύριο. Αν κάνεις κλiκ πάνω στη φωτό για ζουμ θα δεις ότι αναγράφει 11.1 Wh και 3000mAh. εκτός αν είναι λάθος η φωτό. Πάντως έτσι κι αλλιώς δεν βολεύει λόγω διαστάσεων...
 
το χρησιμοποιώ και ηθελα να σας το προτείνω σαν εναλλακτική
Ποια διανομή χρησημοποιείς;
Δυστυχώς η Microsoft έχει πατήσει πολυ γερα στην αγορά και για να επιλεξει κάποιος linux η θα πρεπει να ξερει πολλά ή να κάνει βασική χρήση του υπολογιστή
 
κατά καιρους λιγο απο ολες, gentoo, debian, freebsd, PC-bsd sto PC. Aλλα έχω αράξει σε macOS στο iMac.
 
εγω ήμουν πάντα ubuntικος αλλά λόγο επαγγέλματος με κατάπιε η microsoft.
Οσο την απεχθανομουν ως φοιτητής τώρα οτι χρειαστεί να βγει το μεροκάματο.sarcastic.
μεχρι την τωρινή δουλειά dual boot, windows μόνο για gaming οοολα τα αλλα ubuntu
 
Συμφωνώ ότι αν δεν υπαρχει κάποια επαγγελματική δέσμευση, το λινουξ ειναι ότι πρέπει, ελαφρή και γρήγορο και στα πιο παλιά PC μας.
 
Last edited by a moderator:
Back
Top