Βοήθεια για όσους έχουν την ανάγκη μας και ειδικά τα παιδιά

IMG_20150205_181813.jpg

Σήμερα έγινε η παράδοση στα πιτσιρικακια του ποσού που καταφέραμε να συλλεξουμε σαν παρέα!
Μπράβο σε όλα τα παιδιά!!!!
Μπράβο και στους ανθρώπους που δουλεύουν και προσφέρουν εκεί!
Μπράβο και στην μικρή Δήμητρα που μας τιμησε με την συμμετοχή της!
Και του χρόνου ο Θεός να δώσει να συνισφερουμε περισσότερο.
 
Τέτοιες ενέργειες μας κάνουν να αισθανόμαστε όμορφα.
Μπράβο στον Μήτσο τον Ζολώτα που οργάνωσε την όλη φάση και σε όλα τα παιδιά που με την συνεισφορά τους βοήθησαν να μαζευτεί αυτό το συμβολικό ποσό
Μπράβο στα παιδιά που αντιπροσώπευσαν σήμερα το φόρουμ στην παράδοση των χρημάτων.
Του χρόνου είμαι σίγουρος ότι το φόρουμ μας θα οργανώσει ακόμα πιο ωραία πράγματα.:)



Υ.Γ Κουκλίτσα πραγματική η Δήμητρα....ευτυχώς που το παιδί πήρε απο την μάνα του:p
 
Last edited by a moderator:
Η μικρή έπρεπε να πάρει ένα μικρό "μάθημα" και μάλλον το κατάλαβε...
Εχεις δίκιο Διο, η μικρή δεν μου μοιάζει, μου μοιάζει όμως η μεγάλη και είναι, καθ ομολογια συμμαθητών, κούκλα.....
Ευτυχώς τα δικά σου έχουν πάρει από τη μαμά τους...ΚΑΙ τα δύο .sarcastic.
 
[QUOTE="vpentza, post: 7788, member: 5"]Η μικρή έπρεπε να πάρει ένα μικρό "μάθημα" και μάλλον το κατάλαβε... .shake hands.
Εχεις δίκιο Διο, η μικρή δεν μου μοιάζει, μου μοιάζει όμως η μεγάλη και είναι, καθ ομολογια συμμαθητών, κούκλα.....
Ευτυχώς τα δικά σου έχουν πάρει από τη μαμά τους...ΚΑΙ τα δύο .sarcastic.[/QUOTE]
 
Συγχαρητήρια στον Δημήτρη για την πρωτοβουλία, στα παιδιά που μας εκπροσώπησαν και σε όλους μας για την συνεισφορά μας! Πραγματικό μάθημα και για τα παιδιά μας. Υπέροχο συναίσθημα η συγκίνηση που προέρχεται από χαρά και χαμόγελο... .RESPECT.
 
Σήμερα μαζί με τον Βασίλη και τον Κυριάκο παραδώσαμε τα χρήματα στο βρεφονηποκομείο Καλλιθέας.
Μαζί με τα χρήματα στον φάκελο τους δώσαμε και μια κάρτα στην οποία αναφερόταν η ευαισθησία όλων μας στο forum σε θέματα αλληλεγγύης και πως με την συμβολή μας ,έστω και μικρή ,συμβάλλουμε στο μεγάλο αλλά δύσκολο έργο τους που έχει να κάνει με τα παιδιά.
Κάναμε μια μικρή βόλτα και μπήκαμε στο χώρο που ήταν αρκετά παιδάκια.Νιώθεις λίγι αμήχανα σ αυτές τις περιπτώσεις ξέροντας τον γολγοθά αυτών των παιδιών.Άλλα κακοποιημένα,άλλα χωρίς γονείς και άλλα με γονείς που δεν έχουν την δυνατότητα να τους προσφέρουν ούτε τα βασικά.
Βγάλαμε μερικές φωτογραφίες στον εξωτερικό χώρο ,μας έδωσαν την απόδειξη και φύγαμε νοιώθοντας εκ μέρους όλων σας ικανοποιημένοι πως προσφέραμε κάτι σ αυτά τα παιδάκια.
Θα μας στείλουν και ένα ευχαριστήριο σε λίγες μέρες και τότε με την δημοσιευσή του νομίζω οτι το θέμα θα κλείσει.Ομως δεν τελειώνουμε εδώ .Αυτό ήταν μόνο η αρχή.



AlphaPiOmicronDeltaEpsilonIotaXiEta.jpg






dc62e1b2039582779cb459a0221d489db4e67d0ee37113971999d8ad6873b4eb.jpg
 
Ζολώτα, Βασίλη και Κυριάκο μπράβο για την φυσική σας παρουσία...

Ζολώτα για αλλη μια φορά σου αξίζουν συγχαρητήρια για την όλη έμπνευση και εκτέλεση..
Από την στιγμή που έγινα πατέρας συγκινούμαι ακόμα περισσότερο από παρόμοιες περιπτώσεις...
 
Μπράβο σε όλους, νιώθουμε όλοι περήφανοι για αυτή μας την πράξη και όπως λέτε είναι μόνον η αρχή.
 
Αναφορα για την φιλανθρωπικη προσπαθεια του φορουμ υπαρχει στο περιοδιοκο HUnterPassion που κυκλοφορει... Ας ελπισουμε τετοιες προσπαθειες να ειναι μονο η αρχη αλλα κ να παιρνουν δημοσιοτητα με τον οποιοδηποτε τροπο... Ο κυνηγος κρυβει ευαισθησιες πολλες φορες μεγαλυτερες απο τον μεσο ανθρωπο...
 
Αρη σε ευχαριστούμε για την μεσολάβηση ώστε να γίνει γνωστή η προσπάθεια του φόρουμ άσχετα με το αν αυτό δεν είναι ο σκοπός μας.και όπωε πολύ σωστά είπες πρέπει να δείχνουμε ότι διαθέτουμε και ευαισθησία και ανθρωπιά.
Αλήθεια ,εκείνο το ευχαριστήριο που θα μας έστελναν εχασε τον δρόμο ;
 
Μολις πηρα το τευχος.
Αρη μπραβο και ελπιζω του χρονου να μπορεσουμε να προσφερουμε περισσοτερα.
 
Δεν ξέρω ρε παιδιά αν μπορούμε να το ξανακάνουμε , πάντως αν μπορούμε θα είναι μεγάλο καλό . Μετα απο τόσο καιρό τώρα το διάβασα. .RESPECT.
 
Back
Top