Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχεις δίκιο που λες να πάρεις άλλο όπλο που να έχει εργοστασιακό κώνο....... Εγώ αυτό έκανα πούλησα τη μπενελι και αγόρασα μια Μπερέτα και το αποτέλεσμα με δικαίωσε.....
εμ, έτσι εξηγείταααιιιιιιιιιι .terror.
 
Πάρε ένα αντρικό όπλο ρε κουμπάρε .yel.
τα αντρικά όπλα για τους λεβεντες και τους παληκαράδες
τα ΜΗ αντρικά όπλα για τους σοφούς
.my man.
*τώρα τι γράφω; πρόσφατα πέρασα στο κλαμπ των μαγκνουμ... δάσκαλε που δίδασκες .sarcastic.
 
με το τουφεκι που ψηλοτουφεκαει για καταφατσα παντα ! πρεπει στα αυτια !!!! :oops: αλιως τις βλεπεις και σκανε μπροστα του με 50/50 θα επρεπε η κανη σου να καληπτε ολλο τον λαγο ,
ο κλασικός κανόνας στον λαγό:
"όταν έρχεται ρίχτου στα πόδια, όταν φευγει ρίχτου στα αυτιά"
και συμπληρωνω για τους περισσότερους παλιούς λαγάδες:
"όταν πάει τραβέρσα μην του ρίχνεις, τζάμπα θα κάψεις το φυσίγγι" .yelling.

*αστειο
 
το έχει κάνει.......... έχει διώξει "πελάτες" με παράλογες απαιτήσεις
Χθες διαβάζοντας αναλύσεις συναδέλφων, τον πήρα τηλέφωνο και του είπα θέλω να κάνεις την Μ2 να σκοτώνει και στο κρύο, όχι μόνο στην ζέστη ... μου πετάει ένα ακαταλαβίστικο "άι κιχ" ... και μου το έκλεισε στα μούτρα.
Πες μου τώρα εσύ που το είδε το παράλογο ?
.think.



ps
Αστείο ...
 
3 του εριξες ...διορθωσε το...γκουχ γκουχχ....
Ανδρεά με την μπραου πρόφταινα κι έριχνα 5 κι όλοι νόμιζαν πως είχα βγάλει τον μειωτήρα, speed loading system όλα τα λεφτά!
ενώ με την μπενέλλα ρίχνεις τρια και φωνάζεις: βαστα κάπρε να γιομίσωωωωωωωω .very funny. .very funny. .very funny.
 
Πήγα σήμερα στο σκοπευτήριο, ήταν εκεί κι ένας φίλος (... μόνο ένας !!!) κι έτσι ρίξαμε 2 πούλες παρέα. Αφού είχαμε τελειώσει ήρθε άλλος ένας κι έριξε κι αυτός άλλες 2. Μιας και ήμασταν στο γήπεδο που είναι δίπλα στους πίνακες, πήγα να δω αν υπάρχει βούρτσα, υπήρχε μια καλή αλλά χωρίς κοντάρι ... υπήρχε κι ένα ψεκαστηράκι με νερό, οπότε τους έβαψα κι έριξα 2 φυσίγγια. NSI JAPAN SPECIAL SKEET - 24 gr No. 9,5 ...
Με το δίκαννο SKB και τα τσοκ που χρησιμοποιώ μονίμως (... εκτός από κάποιες λίγες φορές που βάζω τα Brain BL & MR) ... Τα έσω-έξω BRILEY INVx2 με ονομαστικές συσφίξεις SK και LM. Αλλά στο δίκαννό μου, όπως έχω ξαναπεί, οι πραγματικές είναι 0,20 και 0,43 (με αυλούς μετρημένους σε οπλουργό), δηλαδή σχεδόν 4* και 3* (λίιιγο πιο ανοιχτά).
Η βολή με την κάτω κάννη (SK) είναι στα 25 μέτρα:
View attachment 55130
Η βολή με την πάνω κάννη (LM) είναι στα 30 μέτρα:
View attachment 55131Ο πίνακας ο εσωτερικός είναι 1 Χ 1 μέτρο, ο άλλος μάλλον έχει αλλαχθεί πρόσφατα και πρέπει να είναι 1,10 Χ 1,10 μ. Δυστυχώς δεν τον μέτρησα, αλλά από ότι βλέπω στις φωτό, πρέπει να είναι σαν τον παλιό διπλανό του (τον πίσω από τον 1 Χ1).
Ποσοστά συγκέντρωσης σε κύκλο 76cm δεν βγάνω τώρα με τίποτα !!! ... Ήδη μου βγήκαν τα μάτια να επεξεργαστώ τις φωτο και να μετρήσω τα σκάγια !!!:rolleyes:.yel.
Ίσως αύριο στη δουλειά να τις εκτυπώσω ... μου είναι πιο εύκολο να μετρήσω και να κάνω τον κύκλο στο χαρτί (με διαβήτη), παρά στην οθόνη του λάπτοπ !!! ;)
Σημείωση: Τα 30 μέτρα είναι ακριβώς, από το στόμιο της κάννης. Τα 25 μπορεί να είναι και 24 ή 23 ... έχει σβήσει η γραμμή των 25μ. που είχαν κάνει στο έδαφος, κι έριξα στο περίπου !!! (Μου φύγανε κιόλας και οι 2 τουφεκιές λίγο αριστερά ...) :(
Οι ορίτζιναλ φωτό:
View attachment 55133 View attachment 55134
αυτες οι κατανομές γεμίζουν την τσάντα .shake hands.
 
Ανδρεά με την μπραου πρόφταινα κι έριχνα 5 κι όλοι νόμιζαν πως είχα βγάλει τον μειωτήρα, speed loading system όλα τα λεφτά!
ενώ με την μπενέλλα ρίχνεις τρια και φωνάζεις: βαστα κάπρε να γιομίσωωωωωωωω .very funny. .very funny.
τωρα τελευταια μας εχεις κανει και εχουμε λιωσει στα γελια με τα αστειακια σου!!!.yelling.

Θα την συνηθίσεις ...
Τρεις τριπλέτες = 9 φυσίγγια σε 20sec περίπου.
Καλά δεν είναι ?

Κατά τα άλλα ο μειωτήρας μας μάρανε ...
Καίμε περισσότερο φυσίγγι παρά βενζίνη αχαχαχα
 
Tα οπλα.....ειτε Μπερετα.....ειτε Μπενελι....ειτε ΒΟΙΤΟ.... ειτε οποια αλλη μαρκα.. Φυσιγγια σωστα θελουν....
Οτι τους βαλεις στην θαλαμη τους......αυτο θα σου δωσουν...Σκορποσκαγιασμα τους εβαλες....αυτο θα
εισπραξεις...
''Νορμαλ'' φυσιγγιο....νορμαλ συγκεντρωσεις θα σου δωσει.... και ας ειναι και Benelli !!!! .big smile.


εικόνα_Viber_2022-04-28_11-06-41-119.jpg

εικόνα_Viber_2022-04-28_11-06-53-388.jpg

εικόνα_Viber_2022-05-20_12-25-34-764.jpg
εικόνα_Viber_2022-05-20_12-25-42-072.jpg

Τωρα.....οσοι δεν μπορουν να εχουν τετοιες συγκεντρωσεις και κατανομες σε συνδιασμο με τετοιες
ταχυτητες.....πουλανε τις benelli...και αγοραζουν Μπερετα !!! Ημαρτον κυριε....!!!:)

Και μην ξανα ακουσω οτι μονο το αλευρι βγαζει συγκεντρωσεις....αυτες οι τουφεκιες δεν εχουν
αλευρι....και ουτε φτιαγμενους ΚΩΝΟΥΣ οι καννες !!:cool:
 
Tα οπλα.....ειτε Μπερετα.....ειτε Μπενελι....ειτε ΒΟΙΤΟ.... ειτε οποια αλλη μαρκα.. Φυσιγγια σωστα θελουν....
Οτι τους βαλεις στην θαλαμη τους......αυτο θα σου δωσουν...Σκορποσκαγιασμα τους εβαλες....αυτο θα
εισπραξεις...
''Νορμαλ'' φυσιγγιο....νορμαλ συγκεντρωσεις θα σου δωσει.... και ας ειναι και Benelli !!!! .big smile.


View attachment 55158

View attachment 55159

View attachment 55160
View attachment 55162

Τωρα.....οσοι δεν μπορουν να εχουν τετοιες συγκεντρωσεις και κατανομες σε συνδιασμο με τετοιες
ταχυτητες.....πουλανε τις benelli...και αγοραζουν Μπερετα !!! Ημαρτον κυριε....!!!:)

Και μην ξανα ακουσω οτι μονο το αλευρι βγαζει συγκεντρωσεις....αυτες οι τουφεκιες δεν εχουν
αλευρι....και ουτε φτιαγμενους ΚΩΝΟΥΣ οι καννες !!:cool:
.RESPECT..RESPECT..RESPECT..RESPECT.
 
Tα οπλα.....ειτε Μπερετα.....ειτε Μπενελι....ειτε ΒΟΙΤΟ.... ειτε οποια αλλη μαρκα.. Φυσιγγια σωστα θελουν....
Οτι τους βαλεις στην θαλαμη τους......αυτο θα σου δωσουν...Σκορποσκαγιασμα τους εβαλες....αυτο θα
εισπραξεις...
''Νορμαλ'' φυσιγγιο....νορμαλ συγκεντρωσεις θα σου δωσει.... και ας ειναι και Benelli !!!! .big smile.


View attachment 55158

View attachment 55159

View attachment 55160
View attachment 55162

Τωρα.....οσοι δεν μπορουν να εχουν τετοιες συγκεντρωσεις και κατανομες σε συνδιασμο με τετοιες
ταχυτητες.....πουλανε τις benelli...και αγοραζουν Μπερετα !!! Ημαρτον κυριε....!!!:)

Και μην ξανα ακουσω οτι μονο το αλευρι βγαζει συγκεντρωσεις....αυτες οι τουφεκιες δεν εχουν
αλευρι....και ουτε φτιαγμενους ΚΩΝΟΥΣ οι καννες !!:cool:
Χθές σε βολές σε 2 κουρούνες η S4 688 1.45 X31 N.7.5 Z2M 24 6* 57.80 ήταν καταπληκτική .
 
Χθές σε βολές σε 2 κουρούνες η S4 688 1.45 X31 N.7.5 Z2M 24 6* 57.80 ήταν καταπληκτική .

Πολυ καλη τουφεκια.....Αλλωστε και ο Παυλος που δοκιμασε αυτο το φυσεκι....καλη κριτικη εκανε..!!!

εικόνα_Viber_2021-11-18_18-03-27-309.jpg

εικόνα_Viber_2021-11-18_18-03-35-207.jpg

Με τον ''σιδεριά'' το ΒΟΙΤΟ......Γι΄'αυτο λεω.....τα οπλα φυσιγγια σωστα θελουν...ουτε κωνους....ουτε
πρασινα αλογα !!! :D
 
Ανδρεά με την μπραου πρόφταινα κι έριχνα 5 κι όλοι νόμιζαν πως είχα βγάλει τον μειωτήρα, speed loading system όλα τα λεφτά!
ενώ με την μπενέλλα ρίχνεις τρια και φωνάζεις: βαστα κάπρε να γιομίσωωωωωωωω .very funny. .very funny. .very funny.
οικολογικη συνειδηση ...φροντιζουμε την χλωριδα και πανιδα του τοπου μας
 
Μαριο...οπως ελεγε και ο μπαρμπα κωστας ο παλιος λαγοκυνηγος σε ενα παλιο βιντεο ...αν ακους μια τουφεκια σιγουρη κατσαρολα, αν ακους δυο τουφεκιες ετσι και ετσι, αν ακους τρεις τουφεκιες τοτε κακαραντζες..... 🤣 🤣
 
Ανδρεά με την μπραου πρόφταινα κι έριχνα 5 κι όλοι νόμιζαν πως είχα βγάλει τον μειωτήρα, speed loading system όλα τα λεφτά!
ενώ με την μπενέλλα ρίχνεις τρια και φωνάζεις: βαστα κάπρε να γιομίσωωωωωωωω .very funny. .very funny. .very funny.
Ποιος ειπε ότι η Benelli δεν έχει speed loading? Έχει και το θεωρώ και πιο γρήγορο. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλες οι benelli αλλά η vinci-super vinci όπως η δικιά μου το κάνει. Τεσταρισμένο.
 
Ποιος ειπε ότι η Benelli δεν έχει speed loading? Έχει και το θεωρώ και πιο γρήγορο. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλες οι benelli αλλά η vinci-super vinci όπως η δικιά μου το κάνει. Τεσταρισμένο.
Αυτό δεν είναι σπιντλοντινγκ αυτό είναι σπιντθαμπ‼️γρήγορος αντίχειρας ‼️
 
Ποιος ειπε ότι η Benelli δεν έχει speed loading? Έχει και το θεωρώ και πιο γρήγορο. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλες οι benelli αλλά η vinci-super vinci όπως η δικιά μου το κάνει. Τεσταρισμένο.
Ο Μάριος @Prowler® είναι νέος benellάκιας
θα μάθει σιγά σιγά ...
.terror.


ps
Δεν το έχω δοκιμάσει ... δεν φέρω ευθύνη για κομμένα δάχτυλα :)
και

 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top