Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δες επίσης ότι στα 36,5m έχεις εύρος 30+% από 40 ως 70+% αλλάζοντας το τσοκ και πιθανώς το φυσίγγι.
Στα 65m αυτό το εύρος πέφτει στο 10-15% ακόμα και για ακραίες συγκεντρώσεις 40%-90% στα 36,5m.

Τώρα να πω ότι σε πολύ πολύ μακρινές αποστάσεις όλα τα τσοκ ρίχνουν το ίδιο αχαχαχα

Όχι, δεν θα το πω (ακόμα).
Αποδεδειγμένα! Αλλά δεν το λέω ούτε εγώ!;)
 
Παναγιώτη, έχω εγώ το anaconda long range στην 1187. Καλύτερη κατανομή και λίγο μεγαλύτερη συγκέντρωση από το full όσες φορές το έριξα σε χαρτί. Όμως τις δοκιμές για τα φυσίγγια μου, τις κάνω με το full. Αυτό το βάζω στο κυνήγι ξέροντας ότι έχω την απόδοση του full και κάτι παραπάνω σίγουρα. Επίσης έχω και το anaconda mid range. Τσοκ πασπαρτού από 25 μέχρι 40, ίσως 45 με ιδιογομωση που χρησιμοποιώ.
Τα είχα και εγώ αυτά τα δύο τσοκ. Το mid range είναι φοβερό τσοκ ακριβώς στα μέτρα που είπες (25-40+). Με το long δεν τα βρήκαμε και έφυγε άδοξα
 
Alex μου ερχεται ενα paternmaster classic long range για την Μ2 εχεις αποψη εαν θα αποδιδει σαν τα kicks η δεν θα εχει καμμια διαφορα απο το μαμα full και πηγαν τσαμπα τα λεφτα.Η ερωτηση απευθυνεται σε ολους τους συναδελφους επισης.
Τα kicks ειναι ενα σκαλι πανω ειδικα οσον αφορα τα κεντρα αλλα και το patternmaster ειναι πολυ δυνατο τσοκ, βασικα μια η αλλη ηταν συνηθως στις δοκικες μου τα δυο τσοκ με το pattern λιγο πιο ευκολο στο θεμα καρπωσης γιατι δινει καλυτερη περιφερεια.
Το εχει φιλος μου στην Μ1 για φασσες και εχω δει ωραιες τουφεκιες,κι εγω που το εχω κυνηγησει αρκετα δεν εχω παραπονο ειναι πολυ δυνατο.
Τα λεφτα σου δεν πηγαν σιγουρα χαμενα, καλοριζικο και ειμαι σιγουρος θα το γουσταρεις με χιλια, την πιο μακρινη τουφεκια σε φασσα την εχω με το goose παντως και classica no6 που το καπνισε το πουλι, ηταν παρα πολλα τα μετρα για να γινει αλλα εγινε.
Θα περιμενω τις εντυπωσεις σου και καμια δοκιμη οταν μπορεσεις.
 
Τα kicks ειναι ενα σκαλι πανω ειδικα οσον αφορα τα κεντρα αλλα και το patternmaster ειναι πολυ δυνατο τσοκ, βασικα μια η αλλη ηταν συνηθως στις δοκικες μου τα δυο τσοκ με το pattern λιγο πιο ευκολο στο θεμα καρπωσης γιατι δινει καλυτερη περιφερεια.
Το εχει φιλος μου στην Μ1 για φασσες και εχω δει ωραιες τουφεκιες,κι εγω που το εχω κυνηγησει αρκετα δεν εχω παραπονο ειναι πολυ δυνατο.
Τα λεφτα σου δεν πηγαν σιγουρα χαμενα, καλοριζικο και ειμαι σιγουρος θα το γουσταρεις με χιλια, την πιο μακρινη τουφεκια σε φασσα την εχω με το goose παντως και classica no6 που το καπνισε το πουλι, ηταν παρα πολλα τα μετρα για να γινει αλλα εγινε.
Θα περιμενω τις εντυπωσεις σου και καμια δοκιμη οταν μπορεσεις.
Eυχαριστω Alex καθως και τα παιδια πρωτα ο Θεος θα ειναι στα χερια μου το 10ημερο Νοεμβριου θα κανω τις δοκιμες και σιγουρα θα αναφερω τις εντυπωσεις.
 
Παρέλαβα χθες το 1* Beretta Victory και έκανα μια πρόχειρη δοκιμή πριν πάω στη δουλειά.

Όπλο : Beretta A300 Outlander 66εκ.
Τσοκ : 1* Beretta Victory
Φυσίγγι : Eley Alphamax 32gr ν7.
Απόσταση στόχου : 45μ.
Σκάγια στο στόχο : 136 εντός / 96 εκτός. (κύκλος 76εκ.)
Σύνολο σκαγίων φυσιγγίου 336.
Διάμετρος σκαγίων 2.4/2.5χιλ. μέτρηση σε 30 σκάγια.
Συγκέντρωση : 40,47%

311010232_644078540444195_3615621368525250890_n.jpg
 
Παρέλαβα χθες το 1* Beretta Victory και έκανα μια πρόχειρη δοκιμή πριν πάω στη δουλειά.

Όπλο : Beretta A300 Outlander 66εκ.
Τσοκ : 1* Beretta Victory
Φυσίγγι : Eley Alphamax 32gr ν7.
Απόσταση στόχου : 45μ.
Σκάγια στο στόχο : 136 εντός / 96 εκτός. (κύκλος 76εκ.)
Σύνολο σκαγίων φυσιγγίου 336.
Διάμετρος σκαγίων 2.4/2.5χιλ. μέτρηση σε 30 σκάγια.
Συγκέντρωση : 40,47%

View attachment 57393
Λάζαρε, το κέντρο της τουφεκιάς σου, είναι πιο κάτω. Η συγκέντρωση που έβγαλε η βολή σου είναι μεγαλύτερη. Απλά έπρεπε να ζωγραφίσεις τον κύκλο πιο κάτω.
 
Παρέλαβα χθες το 1* Beretta Victory και έκανα μια πρόχειρη δοκιμή πριν πάω στη δουλειά.

Όπλο : Beretta A300 Outlander 66εκ.
Τσοκ : 1* Beretta Victory
Φυσίγγι : Eley Alphamax 32gr ν7.
Απόσταση στόχου : 45μ.
Σκάγια στο στόχο : 136 εντός / 96 εκτός. (κύκλος 76εκ.)
Σύνολο σκαγίων φυσιγγίου 336.
Διάμετρος σκαγίων 2.4/2.5χιλ. μέτρηση σε 30 σκάγια.
Συγκέντρωση : 40,47%

View attachment 57393
Κύκλος αυτή η σαλουφα?🤣🤣🤣🤣καλό‼️
 
Λάζαρε, το κέντρο της τουφεκιάς σου, είναι πιο κάτω. Η συγκέντρωση που έβγαλε η βολή σου είναι μεγαλύτερη. Απλά έπρεπε να ζωγραφίσεις τον κύκλο πιο κάτω.
Βασίλη τον κύκλο τον έκανα πριν την τουφεκιά για να έχω ένα μπούσουλα που θα τουφεκίσω επειδή έχω ένα θεματάκι με τα μάτια. Να πω επίσης που ξέχασα να το γράψω ότι τουφέκισα όρθιος χωρίς να στηρίζετε κάπου το όπλο.
 
Βασίλη τον κύκλο τον έκανα πριν την τουφεκιά για να έχω ένα μπούσουλα που θα τουφεκίσω επειδή έχω ένα θεματάκι με τα μάτια. Να πω επίσης που ξέχασα να το γράψω ότι τουφέκισα όρθιος χωρίς να στηρίζετε κάπου το όπλο.
Το κατάλαβα. Θα ζωγραφίζεις ένα σημάδι σκούρο στο κέντρο, για μπούσουλα, θα ρίχνεις και μετά θα φτιάχνεις τον κύκλο, αναλόγως που πήγε η τουφεκιά σου.
 
Παρέλαβα χθες το 1* Beretta Victory και έκανα μια πρόχειρη δοκιμή πριν πάω στη δουλειά.

Όπλο : Beretta A300 Outlander 66εκ.
Τσοκ : 1* Beretta Victory
Φυσίγγι : Eley Alphamax 32gr ν7.
Απόσταση στόχου : 45μ.
Σκάγια στο στόχο : 136 εντός / 96 εκτός. (κύκλος 76εκ.)
Σύνολο σκαγίων φυσιγγίου 336.
Διάμετρος σκαγίων 2.4/2.5χιλ. μέτρηση σε 30 σκάγια.
Συγκέντρωση : 40,47%

View attachment 57393
Πωωω . . Κέντημα ,φοβερή τουφεκιά.
 
Το κατάλαβα. Θα ζωγραφίζεις ένα σημάδι σκούρο στο κέντρο, για μπούσουλα, θα ρίχνεις και μετά θα φτιάχνεις τον κύκλο, αναλόγως που πήγε η τουφεκιά σου.
Μου είπε συνάδελφος από εδώ μέσα πως γίνεται αλλά η δοκιμή είχε γίνει .yel. Στις επόμενες με το καλό.
 
Παρέλαβα χθες το 1* Beretta Victory και έκανα μια πρόχειρη δοκιμή πριν πάω στη δουλειά.

Όπλο : Beretta A300 Outlander 66εκ.
Τσοκ : 1* Beretta Victory
Φυσίγγι : Eley Alphamax 32gr ν7.
Απόσταση στόχου : 45μ.
Σκάγια στο στόχο : 136 εντός / 96 εκτός. (κύκλος 76εκ.)
Σύνολο σκαγίων φυσιγγίου 336.
Διάμετρος σκαγίων 2.4/2.5χιλ. μέτρηση σε 30 σκάγια.
Συγκέντρωση : 40,47%

View attachment 57393

Ενα 50 % γεματο εχεις....και συμφωνω με τον Βασιλη ( Vmak ) !!!
Η τουφεκια σου εφυγε χαμηλα....τον κυκλο....δεν τον συζητω...μια χαρα ειναι....που δεις δικους μου
οταν τους εκανα με το χερι !!!
Το φυσεκι καλο....Ποιο καλο το οπλο....καλοριζικο και καλοτουφεκο...Υγεια να εχεις....να το στιψεις
Λαζαρε !!!!:)
 
Ενα 50 % γεματο εχεις....και συμφωνω με τον Βασιλη ( Vmak ) !!!
Η τουφεκια σου εφυγε χαμηλα....τον κυκλο....δεν τον συζητω...μια χαρα ειναι....που δεις δικους μου
οταν τους εκανα με το χερι !!!
Το φυσεκι καλο....Ποιο καλο το οπλο....καλοριζικο και καλοτουφεκο...Υγεια να εχεις....να το στιψεις
Λαζαρε !!!!:)
Ευχαριστώ κ.Νίκο να 'μαστε καλά να κάνουμε την τρέλα μας. Όταν βρω χρόνο θα κάνω πιο σωστές δοκιμές για να έχω μια πλήρη εικόνα όπλο-τσοκ-φυσίγγι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top