Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
έχεις κάνει δοκιμές με τα αντίστοιχα εργοστασιακά τσοκ;
* με τα ίδια φυσίγγια;
Το bp το έχω κάνει στα 35 μέτρα. Στα πολλά μέτρα 45+ προτιμώ να ρίχνω με το kicks ως επί το πλείστον γιατί τα σκότωματα του έιναι γεμάτα και δεν έχω απώλειες από τραυματισμενα. DSC_0066.JPGDSC_0120.JPG
 
Το bp το έχω κάνει στα 35 μέτρα. Στα πολλά μέτρα 45+ προτιμώ να ρίχνω με το kicks ως επί το πλείστον γιατί τα σκότωματα του έιναι γεμάτα και δεν έχω απώλειες από τραυματισμενα. View attachment 57101View attachment 57102
συγκριτικές δοκιμές στα 36,5 μ
μαμά φουλ vs Kicks lf
μαμά mod vs Kicks mod

θα έχεις έναν μπούσουλα
 
Το bp το έχω κάνει στα 35 μέτρα. Στα πολλά μέτρα 45+ προτιμώ να ρίχνω με το kicks ως επί το πλείστον γιατί τα σκότωματα του έιναι γεμάτα και δεν έχω απώλειες από τραυματισμενα. View attachment 57101View attachment 57102
Το bp mb 36 long range στα 35 μέτρα

kicks mod - 78%
kicks LF - 79%
μαμά 1* - 77%
μαμά 3* - 68%


Κώστα όλα βαράνε F ή XF και τα kicks mod και LF δεν βαράνε πιο σφιχτά από το Full σου.
Συμπεράσματα όμως σίγουρα βγαίνουν με τουλάχιστον 3 φυσίγγια αλλά είναι γ@μήσι το ξέρω ... ούτε εγώ το κάνω.
Μην κάθεσαι και ασχολείσαι με διαφορές 5% με ένα φυσίγγι σαν δοκιμή ... δεν έχει νόημα.
 
Το bp mb 36 long range στα 35 μέτρα

kicks mod - 78%
kicks LF - 79%
μαμά 1* - 77%
μαμά 3* - 68%


Κώστα όλα βαράνε F ή XF και τα kicks mod και LF δεν βαράνε πιο σφιχτά από το Full σου.
Συμπεράσματα όμως σίγουρα βγαίνουν με τουλάχιστον 3 φυσίγγια αλλά είναι γ@μήσι το ξέρω ... ούτε εγώ το κάνω.
Μην κάθεσαι και ασχολείσαι με διαφορές 5% με ένα φυσίγγι σαν δοκιμή ... δεν έχει νόημα.
Είδες τι λέει ο Μπίλης εδώ❓(χιλμπιλυς)‼️άι κουροιδεψτουν Τουν Βλάχου😁
 
συγκριτικές δοκιμές στα 36,5 μ
μαμά φουλ vs Kicks lf
μαμά mod vs Kicks mod

θα έχεις έναν μπούσουλα
Έχω κάνει Μάριε. Το εργοστασιακό μου ντεμι εχει κλασσικη προς σφιχτή απόδοση. Τα δύο kicks (mod και LF) και το εργοστασιακό μου φουλ τσοκ βγάζουν χοντρικά την ίδια συγκέντρωση με πιο σφιχτά κέντρα το kicks LF. Τα σκότωματα των φρενάτων όμως ειδικά στις μεγάλες αποστάσεις έχουν πολύ μεγάλη διαφορά DSC_0120.JPGDSC_0121.JPG
 
Το bp mb 36 long range στα 35 μέτρα

kicks mod - 78%
kicks LF - 79%
μαμά 1* - 77%
μαμά 3* - 68%


Κώστα όλα βαράνε F ή XF και τα kicks mod και LF δεν βαράνε πιο σφιχτά από το Full σου.
Συμπεράσματα όμως σίγουρα βγαίνουν με τουλάχιστον 3 φυσίγγια αλλά είναι γ@μήσι το ξέρω ... ούτε εγώ το κάνω.
Μην κάθεσαι και ασχολείσαι με διαφορές 5% με ένα φυσίγγι σαν δοκιμή ... δεν έχει νόημα.
Μπορεί το *φουλ με το kicks LF να βγάζουν τα ίδια ποσοστά και σκάγια μέσα στον κύκλο αλλά αν δεις από τις τελευταίες φοτο τα κέντρα που έχει το kicks θα καταλάβεις ότι έχει μέτρα ακόμα ενώ το εργοστασιακό * είναι ήδη 'αλατιερα στα 35μετρα
 
Μπορεί το *φουλ με το kicks LF να βγάζουν τα ίδια ποσοστά και σκάγια μέσα στον κύκλο αλλά αν δεις από τις τελευταίες φοτο τα κέντρα που έχει το kicks θα καταλάβεις ότι έχει μέτρα ακόμα ενώ το εργοστασιακό * είναι ήδη 'αλατιερα στα 35μετρα
η μονη λυση ειναι να μετρησεις κυκλο 1μ , στα 36. Εκει θα φανει αυτο που λες.
Πιστευω το kicks θα σου δωσει περιπου 300/320 και το μαμα φουλ 280/320.
 
Την απορία την λύνεις ρίχνοντας στα 50 μέτρα με τα εργοστασιακά και τα kicks όχι στα 35 γιατί εκεί όλα θε στείλουν σκακια αλλά εκτός από κατανομή δεν μπορείς να καταλάβεις πως θα τα στείλουν (ταχυτ) και για πόσο ακόμη θα την κρατήσουν αυτή τη κατανομή .
 
Την απορία την λύνεις ρίχνοντας στα 50 μέτρα με τα εργοστασιακά και τα kicks όχι στα 35 γιατί εκεί όλα θε στείλουν σκακια αλλά εκτός από κατανομή δεν μπορείς να καταλάβεις πως θα τα στείλουν (ταχυτ) και για πόσο ακόμη θα την κρατήσουν αυτή τη κατανομή .
Πολυ σωστος Γιαννη, σε δοκιμες μου στα 36 μετρα με μαμα Full και Kicks xf το μαμα ηταν πιο συγκεντρωτικο, αλλα στα πολλα μετρα πχ 51 που δοκιμαζω μονιμα το Kicks ειναι μπροστα οπως επισης και στις μενουσες.
Αυτο βεβαια το καταλαβαινεις εμπειρικα με τις μενουσες, αλλα γενικα ειναι παντα μπροστα το Kicks.
 
Μπορεί το *φουλ με το kicks LF να βγάζουν τα ίδια ποσοστά και σκάγια μέσα στον κύκλο αλλά αν δεις από τις τελευταίες φοτο τα κέντρα που έχει το kicks θα καταλάβεις ότι έχει μέτρα ακόμα ενώ το εργοστασιακό * είναι ήδη 'αλατιερα στα 35μετρα
Έχεις φωτό με 3* και 1* στα 55μ με τα ίδια φυσίγγια ?
 
Πολυ σωστος Γιαννη, σε δοκιμες μου στα 36 μετρα με μαμα Full και Kicks xf το μαμα ηταν πιο συγκεντρωτικο, αλλα στα πολλα μετρα πχ 51 που δοκιμαζω μονιμα το Kicks ειναι μπροστα οπως επισης και στις μενουσες.
Αυτο βεβαια το καταλαβαινεις εμπειρικα με τις μενουσες, αλλα γενικα ειναι παντα μπροστα το Kicks.
Αλεξ στα 51 που δοκιμάζεις αρκετά συχνά τι συγκεντρώσεις % βγάζουν τα φυσίγγια που δουλεύεις στην φασσα χοντρικά?
 
Αλεξ στα 51 που δοκιμάζεις αρκετά συχνά τι συγκεντρώσεις % βγάζουν τα φυσίγγια που δουλεύεις στην φασσα χοντρικά?
Το μικροτερο 46% και το μεγαλυτερο 64%, βαλε στανταρ οτι εχω 50% του ρουμελ το 34 σε νο6 μου εβαζε απο 170 μεχρι 190 στον κυκλο, το 35 νο5 στα 45 μετρα ειχε 66% συγκεντρωση.
Το m92s 38gr no5 ειχε 150 στα 51 μετρα αρα 57%, πιστευω καπου στο 50% οτι παιζω εκτος και αν πεσω σε μαπα φυσιγγι
 
Αλεξ το 90% στα 36,5 μέτρα δίνει περίπου 45 με 48 % στα 50. Στο ξαναείπα πως εσύ έχεις 100% στα 40 μέτρα, ότι ακριβώς ψάχνει ο Βασίλης.
Δεν ξερω Λευτερη αν ειναι οντως ετσι με τα συμβατικα τσοκ, με το Kicks και το goose που ειναι φρενου εχω την εντυπωση οτι κρατανε αρκετα περισσοτερα μετρα τις συγκεντρωσεις
.
Μπορει βεβαια να ειμαι και λαθος δεν ξερω...θελω να κανω καποιες δοκιμες αλλα βαριεμαι οσο δεν φανταζεσαι πλεον.
Καποια στιγμη αν το αποφασισω θα κανω παντως, χαρτονια εχω 1×1
 
Δεν ξερω Λευτερη αν ειναι οντως ετσι με τα συμβατικα τσοκ, με το Kicks και το goose που ειναι φρενου εχω την εντυπωση οτι κρατανε αρκετα περισσοτερα μετρα τις συγκεντρωσεις
.
Μπορει βεβαια να ειμαι και λαθος δεν ξερω...θελω να κανω καποιες δοκιμες αλλα βαριεμαι οσο δεν φανταζεσαι πλεον.
Καποια στιγμη αν το αποφασισω θα κανω παντως, χαρτονια εχω 1×1
Alex μου ερχεται ενα paternmaster classic long range για την Μ2 εχεις αποψη εαν θα αποδιδει σαν τα kicks η δεν θα εχει καμμια διαφορα απο το μαμα full και πηγαν τσαμπα τα λεφτα.Η ερωτηση απευθυνεται σε ολους τους συναδελφους επισης.
 
Alex μου ερχεται ενα paternmaster classic long range για την Μ2 εχεις αποψη εαν θα αποδιδει σαν τα kicks η δεν θα εχει καμμια διαφορα απο το μαμα full και πηγαν τσαμπα τα λεφτα.Η ερωτηση απευθυνεται σε ολους τους συναδελφους επισης.
Παναγιώτη, έχω εγώ το anaconda long range στην 1187. Καλύτερη κατανομή και λίγο μεγαλύτερη συγκέντρωση από το full όσες φορές το έριξα σε χαρτί. Όμως τις δοκιμές για τα φυσίγγια μου, τις κάνω με το full. Αυτό το βάζω στο κυνήγι ξέροντας ότι έχω την απόδοση του full και κάτι παραπάνω σίγουρα. Επίσης έχω και το anaconda mid range. Τσοκ πασπαρτού από 25 μέχρι 40, ίσως 45 με ιδιογομωση που χρησιμοποιώ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top