Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είναι που ποτέ δεν ήμουν φίλος με τις φωτογραφίες αλλιώς με τόσες δοκιμές αλλά και μαλακίες θα χαμε να λέγαμε πολύ περισσότερα το καλύτερο διασποράς που είχα πετύχει ήταν με ς4 στα 31γρ με δύο διάφορετικες τάπες μέσα νουμ 9 και στα 10 μέτρα με μεζούρα και κύλινδρο με την 302 είχε κύκλο 70 πόντους περίπου
Χρόνια το λέω ότι η S4 είναι το ιδανικοτερο υλικό για διασπορα
 
Ένα καλό διασποράς που έχω πετύχει,είναι με τη Sipe στα 34gr No8...."τέλεια" για μ'ένα ισοκατανομή στα 15m με 2* σταθερό...
Παίζει ρόλο η μελέτη κ το όλο στήσιμο.

View attachment 32201
Κανεις το κλασικό λάθος που κάνουν κ πολλοι πιο έμπειροι από εσένα, στα διασποράς το τέλειο ειναι να δουλευουμε μπαρουτες σε φορτίο μεγαλυτερο από την προοδευτικοτητα τους, ποτε μικρότερο
 
Δυο τουφεκιες με το 3αρι του οπλου στα 51 μετρα και χαρτονια λιγο μεγαλυτερα του κυκλου, ρουμελ 34 νο6 και f2 36 long range no3, φιλε @gvp9000 εκανα μια δοκιμη με το τριαρι και το f2 νο3 στα 83 μετρα σε ενα σχεδιο στο χαρτονι σαν τον τενεκε που λεγαμε στο περιπου, μικροτερο μπορει να ηταν το σχεδιο, μεγαλυτερο οχι.
Εβαλε 4 σκαγια πανω στο σχεδιο, αρα πιστευω ειχε πει αληθεια τοτε ο ξαδερφος για τον ολμο...
20210910_201001.jpg20210910_181218.jpg
 
Δυο τουφεκιες με το 3αρι του οπλου στα 51 μετρα και χαρτονια λιγο μεγαλυτερα του κυκλου, ρουμελ 34 νο6 και f2 36 long range no3, φιλε @gvp9000 εκανα μια δοκιμη με το τριαρι και το f2 νο3 στα 83 μετρα σε ενα σχεδιο στο χαρτονι σαν τον τενεκε που λεγαμε στο περιπου, μικροτερο μπορει να ηταν το σχεδιο, μεγαλυτερο οχι.
Εβαλε 4 σκαγια πανω στο σχεδιο, αρα πιστευω ειχε πει αληθεια τοτε ο ξαδερφος για τον ολμο...
View attachment 32244View attachment 32245
Ευχαριστώ Άλεξ ... θα τον δοκιμάσω και εγώ τον όλμο μόλις ανέβω χωριό.
Ωραίες τουφεκιές !!!
 
Δυο τουφεκιες με το 3αρι του οπλου στα 51 μετρα και χαρτονια λιγο μεγαλυτερα του κυκλου, ρουμελ 34 νο6 και f2 36 long range no3, φιλε @gvp9000 εκανα μια δοκιμη με το τριαρι και το f2 νο3 στα 83 μετρα σε ενα σχεδιο στο χαρτονι σαν τον τενεκε που λεγαμε στο περιπου, μικροτερο μπορει να ηταν το σχεδιο, μεγαλυτερο οχι.
Εβαλε 4 σκαγια πανω στο σχεδιο, αρα πιστευω ειχε πει αληθεια τοτε ο ξαδερφος για τον ολμο...
View attachment 32244View attachment 32245
Πολύχρονος.....Να τα 100στήσεις... .yel.
Τα μέτρα εννοώ.....big smile..hunter.
 
Αν μπορέσεις να βρείς το κείμενο με ενδιαφέρει, θα ψάξω και εγώ .

Ποιο ακριβώς είναι το βιβλίο του Gough Thomas ?

View attachment 32152View attachment 32153
Είναι μαύρο-καφε μεταφρασμένο ο τίτλος του ΟΠΛΑ και φυσίγγια ........το έχω αλλά δε θυμάμαι που.........
 
Last edited:
IMG_20210914_114221_1.jpgIMG_20210914_113803_1.jpg
10 βολο 12/76/ με την ssb στα 36 μετρα με τσοκ lm με δυκανο μπαικαλ mp27 72,5 εκ κανη ,9 απο τα 10 στο στοχο αν και μου εφηγε εμενα λιγο αριστερα για να κεντραρω τον ταχογραφο καπου εκει διπλα θα ειναι και το αλλο η μετριση ειναι στο 1,5 μετρα
 
View attachment 32446View attachment 32447
10 βολο 12/76/ με την ssb στα 36 μετρα με τσοκ lm με δυκανο μπαικαλ mp27 72,5 εκ κανη ,9 απο τα 10 στο στοχο αν και μου εφηγε εμενα λιγο αριστερα για να κεντραρω τον ταχογραφο καπου εκει διπλα θα ειναι και το αλλο η μετριση ειναι στο 1,5 μετρα
Άλλαξε βυσμα έπρεπε να είναι πιο Σφικτη τουφέκια και με καλυτερη κατανομή.
 
Στα 36 μετρα αποσταση με 4 αστρα τσοκ θελεις πιο σφιχτη ; Εγω θα εριχνα μονοβολο !!

Ναι Μητσαρα....Ετσι οπως ειναι....δεν ''λεει''.....Ηθελα να ηξερα γιατι το εριξες με 4* αστρα ???
Ετσι οπως ειναι 4 βολια και ΑΝ τα παρει το γουρουνι.
Να μην χαιδε'ι'δευουμε αυτιά....Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους!!!
Καλυτερα να ειχες 430 και 8 βολια σε κυκλο 30-35 εκατοστων....παρα αυτο το 450 με το σκορποχωρι
φιλαρα!!!!
 
Ναι Μητσαρα....Ετσι οπως ειναι....δεν ''λεει''.....Ηθελα να ηξερα γιατι το εριξες με 4* αστρα ???
Ετσι οπως ειναι 4 βολια και ΑΝ τα παρει το γουρουνι.
Να μην χαιδε'ι'δευουμε αυτιά....Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους!!!
Καλυτερα να ειχες 430 και 8 βολια σε κυκλο 30-35 εκατοστων....παρα αυτο το 450 με το σκορποχωρι
φιλαρα!!!!
Θα σου πω γιατι νικο γιατι οι τουφεκιες εδω σε εμας στο γουρουνι ειναι το πολυ 25 μετρα τωρα οι αλλοι που θελουν για 50 και 100 μετρα δεν ξερω που κυνηγανε ,προτημω τα 450 μ/δ και αυτο το ανοιγμα στα 35 γιατι δεν προκειται να τουφεκισω σε αυτα τα μετρα
 
Θα σου πω γιατι νικο γιατι οι τουφεκιες εδω σε εμας στο γουρουνι ειναι το πολυ 25 μετρα τωρα οι αλλοι που θελουν για 50 και 100 μετρα δεν ξερω που κυνηγανε ,προτημω τα 450 μ/δ και αυτο το ανοιγμα στα 35 γιατι δεν προκειται να τουφεκισω σε αυτα τα μετρα

Ετσι οπως τα λες τωρα.....μαζι σου και εγω !!! Αλλα οταν παρουσιαζεις μια δοκιμη στα 36 μετρα
και ειναι σκορποχωρι.....διευκρινησε οτι το φυσεκι το εχεις για 25 μετρα....ωστε να μπουμε και εμεις
στην λογικη σου!!! Η'....Κανε και παρουσιασε την δοκιμη στα 25 μετρα φιλε!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top