Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επίσης ένα φυσιγγι ακόμη που μου άρεσε ήταν με κάλυκα fiocchi 616 sipe 1,55x32 gt 24 No 7 57,70 με bn2 special συγκέντρωση 71,5% ταχύτητα v1,5 412 m/sec!!!! 36,50 μετρα τσοκ 3*View attachment 27886
Πολυ καλο. Αλλα λίγο σκληρό. Εκτος Και το θελουμε για περδικα φασσα ή παπια. Ποιστευω ότι Στο 1.45×31 με 686 Θα την κάνει ποιο φυλικα .αντε μαξ 1,50. Δοκημασμενες τουφεκιες με αυτη την πυριτηδα σε all around κυνηγια. Δε χανεις κάτι να την δωκημασεις μιαε και εχεις Και τα εργαλεια.
 
Επίσης ένα φυσιγγι ακόμη που μου άρεσε ήταν με κάλυκα fiocchi 616 sipe 1,55x32 gt 24 No 7 57,70 με bn2 special συγκέντρωση 71,5% ταχύτητα v1,5 412 m/sec!!!! 36,50 μετρα τσοκ 3*View attachment 27886
Ευχαριστώ πολύ για το setup που μου έδωσες πήγε πραγματικά πολύ καλά!!!! δεδομένου ότι τα σκάγια τα συγκεκριμένα είναι 10/γραμμάριο πήρα 71% συγκέντρωση και ταχύτητα v1,5 412m/sec τσοκ 3* απόσταση 36,50 μετραView attachment 27885
Και στα 34γρ.ειναι ακομα καλητερο ολλα τα αλλα ιδια για πιο κρυο καιρο
 
Yπαρχουν και πολλές αλλες διάφορες εξωτερικά και εσωτερικά. Και ο αυλός και ο κώνος έχουν μεγαλώσει και βγαίνει πλέον μόνο σε 3.5 ιn. Στα 1650 € η τιμή σε κεντρική Ευρωπη
Εγω αναφερω αλαγες που να δικαιολογουν το κοστος η βιδα η ριγα ειναι αλλαγες που αλαξανε ριζικα τωρα ο αυλος και το κοντακι απλα τα βγαζουν σε αλλη γεομετρια απλα το οτι ειναι ολα 3.5 μειωση σημενει στο κοστος διοτι δεν εχουν να βγαλουν δυο διαφορετικα μοντελα πιστευω εγω παραμενει οπλαρα ομως δε μπωρω να πω και πανεμορφο τουφεκι ανετα το αγοραζα εαν ειχα τα φραγγα οχι να παρω με 300€ ενα μεταχειρο και να κοροηδεβω τουφεκια κορυφη σαν μερικους εδω μεσα
 
δε μπωρω να πω και πανεμορφο τουφεκι ανετα το αγοραζα
1650 € ???, 650 € η βλητική υπεροχή ??? άστο καλύτερα ...
Εμένα η εμφάνιση του κλείστρου λίγο με χαλάει κατά τα άλλα όμορφο είναι :)
Οι 3.5" με χαλάνε επίσης αλλά χαλάλι.
Πολλά crack διαβάζω και αυτό με αγχώνει περισσότερο απ' όλα.
Ευτυχώς γυρίσανε σε κλασικό βίδωμα στην πάπια ....
 
1650 € ???, 650 € η βλητική υπεροχή ??? άστο καλύτερα ...
Εμένα η εμφάνιση του κλείστρου λίγο με χαλάει κατά τα άλλα όμορφο είναι :)
Οι 3.5" με χαλάνε επίσης αλλά χαλάλι.
Πολλά crack διαβάζω και αυτό με αγχώνει περισσότερο απ' όλα.
Ευτυχώς γυρίσανε σε κλασικό βίδωμα στην πάπια ....
Που λεει για crack γτ εχω ακουσει οτι σπαει ελατιριο στο πιστονι και την ουρα του κλειστρου κατα τα αλλα εχει πολυ καλες βλητικες επιδωσεις με αφτερ τσοκακια
 
1650 € ???, 650 € η βλητική υπεροχή ??? άστο καλύτερα ...
Εμένα η εμφάνιση του κλείστρου λίγο με χαλάει κατά τα άλλα όμορφο είναι :)
Οι 3.5" με χαλάνε επίσης αλλά χαλάλι.
Πολλά crack διαβάζω και αυτό με αγχώνει περισσότερο απ' όλα.
Ευτυχώς γυρίσανε σε κλασικό βίδωμα στην πάπια ....
Εγω την 3,5 εχω ριχνει τα παντα μην την φωβασε
 
1650 € ???, 650 € η βλητική υπεροχή ??? άστο καλύτερα ...
Εμένα η εμφάνιση του κλείστρου λίγο με χαλάει κατά τα άλλα όμορφο είναι :)
Οι 3.5" με χαλάνε επίσης αλλά χαλάλι.
Πολλά crack διαβάζω και αυτό με αγχώνει περισσότερο απ' όλα.
Ευτυχώς γυρίσανε σε κλασικό βίδωμα στην πάπια ....
Γραφουμε μια κουβέντα κ μετα πεφτει ειρωνεία ρε φίλε, κ είσαι κ επιστήμονας κ άτομο ιδιαίτερα ευφυές, εντυπωση μεγάλη μου κάνει ειδικά με εσένα, συνήθως η ειρωνεία είναι ένδειξη χαμηλης ευφυΐας
 
Γραφουμε μια κουβέντα κ μετα πεφτει ειρωνεία ρε φίλε, κ είσαι κ επιστήμονας κ άτομο ιδιαίτερα ευφυές, εντυπωση μεγάλη μου κάνει ειδικά με εσένα, συνήθως η ειρωνεία είναι ένδειξη χαμηλης ευφυΐας
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά την ειρωνεία που την είδες ;
Δεν ήξερα τις τιμές της maxus 2.
Ο Καλκ έψαξα και δεν την έχει.

Για την βλητική υπεροχή ... ;;;
Την δέχομαι την υπεροχή, αλλά όχι 600 ευρώ παραπάνω ή 300 από την maxus 1.

Υπερτιμημένη για εμένα φίλε.

Προσωπική άποψη πάντα.
Και ξέρεις ότι δεν χαρίζομαι σε μάρκες.
Δόξα το θεό ότι όπλο έχω έχει φάει κράξιμο.

Η maxus ήταν ίσως η δεύτερη επιλογή μου (ανάμεσα σε Α400, sx4 και ν3), οπότε να ειρωνεύομαι την όποια επιλογή μου δεν είναι λογικό.

Φιλικά πάντα.
Αν έγραψες εσύ κάτι για maxus, σίγουρα δεν ήθελα να ειρωνευτώ εσένα, θεωρώ ότι έχεις πολλές γνώσεις, και εμπειρία και πάντα την άποψή σου την σέβομαι και την λαμβάνω υπόψη, άσχετα αν διαφωνούμε σε λίγες περιπτώσεις.
 
Last edited:
Που λεει για crack γτ εχω ακουσει οτι σπαει ελατιριο στο πιστονι και την ουρα του κλειστρου κατα τα αλλα εχει πολυ καλες βλητικες επιδωσεις με αφτερ τσοκακια
Η ουρά δεν σπάει την έχουν αλλάξει δεν έχει θέμα. Της sx3 είναι λίγο πιο ευαίσθητη. Γενικά δεν σπάει το όπλο με λογική συντήρηση. 6 χρόνια του έβγαλα την ψυχή .

Ούτε το κλείστρο έχει θέμα .

Σε κάποια όπλα σπάει ο ελατήριο μέσα στο πιστονι που και αυτό πιστεύω από μαλακια του χρήστη. Και χωρίς το ελατήριο ρίχνει νερό.

Και η τιμή θα πέσει λογικό είναι τώρα βγήκε
 
Καλησπέρα, βρήκα κάποιες παλιες δοκιμές με την beretta Bellmonte due και ειπα να τις ποσταρω συγκεντρωτικα.

30μ Lambro sporting 28gr no 8 με τσοκ 3* μαμα


40μ ιδιογομωση νο7 με τσοκ 6/10 μαμα (τσιμπημενο φυσιγγιο απο οσο θυμαμαι)


50μ ιδιογομωση 36,5γρ νο 5 με τσοκ 8/10


36m ιδιογομωση 29γρ νο 9 piston skeet με τσοκ anaconda mid
online image hosting

41m ιδιογομωση 29γρ νο 7 v-zero με τσοκ anaconda mid


30μ lambro tordo 30gr no 8 με τσοκ 3* μαμα


Καλή της ωρα όπου και αν βρίσκεται!
 
Η ουρά δεν σπάει την έχουν αλλάξει δεν έχει θέμα. Της sx3 είναι λίγο πιο ευαίσθητη. Γενικά δεν σπάει το όπλο με λογική συντήρηση. 6 χρόνια του έβγαλα την ψυχή .

Ούτε το κλείστρο έχει θέμα .

Σε κάποια όπλα σπάει ο ελατήριο μέσα στο πιστονι που και αυτό πιστεύω από μαλακια του χρήστη. Και χωρίς το ελατήριο ρίχνει νερό.

Και η τιμή θα πέσει λογικό είναι τώρα βγήκε
Εμενα εσπασε το ελατηριο μετα απο 20,000+ φισσηγγια αλλα εφτιαξα 4/5 αλλα με κοστος 10€
 
Η ουρά δεν σπάει την έχουν αλλάξει δεν έχει θέμα. Της sx3 είναι λίγο πιο ευαίσθητη. Γενικά δεν σπάει το όπλο με λογική συντήρηση. 6 χρόνια του έβγαλα την ψυχή .

Ούτε το κλείστρο έχει θέμα .

Σε κάποια όπλα σπάει ο ελατήριο μέσα στο πιστονι που και αυτό πιστεύω από μαλακια του χρήστη. Και χωρίς το ελατήριο ρίχνει νερό.

Και η τιμή θα πέσει λογικό είναι τώρα βγήκε
Βρε κανεις δε το κατηγορησε κατα καιρους αναφεροντε σπασιματα απο χρηστες πιο πολυ με φυσιγγια δυναμιτες με 3 γρμ ειδηκη διβασηκη μπατουτη
 
Βασίλη μου κοίτα.
Όταν κάποιος/οι βγαίνουν δημόσια κ θήγουν τους υπόλοιπους ιδιογομωτές τότε ότι σπέρνουν θα θερίσουν....
Δν γράφω περισσότερα γιατί είμαι mod κ χαλάω το τόπικ.
Και γιατί φίλε μου δεν βγάζετε εκτός αυτούς τους κάποιους? Δηλαδή θεωρείτε ότι αυτοί οι κάποιοι σε άλλο θέμα δεν θα έχουν την ίδια συμπεριφορά κάποια στιγμή? Μέσα στης αρμοδιότητές σας είναι να μπλοκάρετε αυτούς που αναφέρετε και όχι να κλείνεται θέματα που διαβάζουμε και μαθαίνουμε κάποια πράγματα.
 
Και γιατί φίλε μου δεν βγάζετε εκτός αυτούς τους κάποιους? Δηλαδή θεωρείτε ότι αυτοί οι κάποιοι σε άλλο θέμα δεν θα έχουν την ίδια συμπεριφορά κάποια στιγμή? Μέσα στης αρμοδιότητές σας είναι να μπλοκάρετε αυτούς που αναφέρετε και όχι να κλείνεται θέματα που διαβάζουμε και μαθαίνουμε κάποια πράγματα.
Ενια σου και κανανε παρατηρισεις και καπιοι συμαζευτικαν
 
Και γιατί φίλε μου δεν βγάζετε εκτός αυτούς τους κάποιους? Δηλαδή θεωρείτε ότι αυτοί οι κάποιοι σε άλλο θέμα δεν θα έχουν την ίδια συμπεριφορά κάποια στιγμή? Μέσα στης αρμοδιότητές σας είναι να μπλοκάρετε αυτούς που αναφέρετε και όχι να κλείνεται θέματα που διαβάζουμε και μαθαίνουμε κάποια πράγματα.
Φίλε Pain, για μένα ο προηγούμενος διάλογος ήταν ακαταλαβίστικος και το δήλωσα κιόλας παραπάνω. Και η απάντηση που πήρα από τον Κώστα, πάλι δεν με κάλυψε ώστε να καταλάβω τι εννοούν. Δεν συνέχισα να γράφω όμως γιατί νομίζω ότι το να λέω εγώ, καπάκι να απαντάς εσύ και ούτω καθεξής δεν βγαίνει τίποτα. Όσον αφορά το θέμα "βλητικές δοκιμές", συμφωνώ μαζί σου, ότι χάλασε και είναι κρίμα.
 
Φίλε Pain, για μένα ο προηγούμενος διάλογος ήταν ακαταλαβίστικος και το δήλωσα κιόλας παραπάνω. Και η απάντηση που πήρα από τον Κώστα, πάλι δεν με κάλυψε ώστε να καταλάβω τι εννοούν. Δεν συνέχισα να γράφω όμως γιατί νομίζω ότι το να λέω εγώ, καπάκι να απαντάς εσύ και ούτω καθεξής δεν βγαίνει τίποτα. Όσον αφορά το θέμα "βλητικές δοκιμές", συμφωνώ μαζί σου, ότι χάλασε και
Όπως τα είπες, να είσαι καλά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top