Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ωραιες ειναι Νικο τι δεν σου αρεσε ;

Μητσαρα μου .Θεωρω τα ποσοστα συγκεντρωσης χαμηλα....Στα 35 μετρα εαν θελεις να λες οτι εχεις ενα αξιολογο
φυσιγγιο....για μενα πρεπει να εχεις ενα 80% συγκεντρωση ....φιλε....Αυτος ειναι και ο ''στοχος'' φιλε....
 
Last edited:
Μητσαρα μου .Θεωρω τα ποσοστα συγκεντρωσης χαμηλα....Στα 35 μετρα εαν θελεις να λες οτι εχεις ενα αξιολογο
φυσιγγιο....για μενα πρεπει να εχεις ενα 80% συγκεντρωση ....φιλε....Αυτος ειναι ο ''στοχος'' φιλε....
Μια χαρα ειναι 'βαλε' ενα πρασινο μεσα στην τουφεκια να δεις ποσα σκαγια θα παρει, το γεσιλι οπως τα λεμε εμεις μαζι με λαιμο κεφαλι ειναι γυρω στους 50 ποντους φιλε
 
Μια χαρα ειναι 'βαλε' ενα πρασινο μεσα στην τουφεκια να δεις ποσα σκαγια θα παρει, το γεσιλι οπως τα λεμε εμεις μαζι με λαιμο κεφαλι ειναι γυρω στους 50 ποντους φιλε

Συμφωνουμε....στα 35 μετρα οπως ειναι.....μια χαρα σκοτωνει.....Στα 45 μετρα ομως.....θα κλαις με μαυρο
δακρυ.....οταν το παπι θα σου κουναει το μαντηλι φιλε!!!!! ;) :)
 
Το δυάρι της γράφει steel proof; Λογικα φοράει mobile.

Εχει εσωτερικα τσοκ Γερασιμε . Δεν γραφει κατι τετοιο....απλα στειλαμε ιμειλ στην Μπερετα με τα
στοιχεια του οπλου και η απαντηση ηταν οτι ριχνει ατσαλινα σκαγια.
 
Βλέπω τίς δοκιμές γενικά που κάνετε σε ιδιογομωση και έχω πάθει ένα ψιλοσοκ..
Με εμπορικά φυσίγγια που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς και με διαφορά όπλα τα ποσοστά αυτά σε αποστάσεις μεγάλες δεν παίζουν με τίποτα.....
 
Δυο δοκιμες μου με Ατσαλινα σκαγια....Δεν τις θεωρω καλες....απλα τις ανεβαζω για του λογου
το αληθες....οσον αφορα τις ταχυτητες...
Εχουν διαφορετικα στησιματα τα φυσιγγια γι'αυτο και διαφορές στην συγκεντρωση....αλλωστε αυτος
ειναι και ο λογος των δοκιμων. Οι ταχυτητες παραμενουν σταθερες!!!
Φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος ο Αλεξ , και τον ευχαριστω πολυ!!!! :)
Νίκο παρόλο που η πρώτη είναι στο 75 θεωρώ ότι ως κατανομή η δεύτερη είναι καλύτερη τουφεκιά, δεν έχω καθόλου εμπειρία στα ατσάλινα οπότε χωρίς να ξέρω τι κατανομές ψάχνουμε στα ατσάλινα, νομιζω ότι ως κατανομή δεν είναι κάτι καλό με βάση εικόνες που έχω δει από μολυβδινα εδώ στο φόρουμ, εγώ δεν κυνηγάω τέτοια θηράματα οπότε και δεν έχω προσωπική άποψη σε αυτά τα νούμερα σκάγια, οπότε μπορεί να λέω και αρλούμπες εδώ είμαστε να με διορθώσετε να μάθω και κάτι παραπάνω.
 
Νίκο παρόλο που η πρώτη είναι στο 75 θεωρώ ότι ως κατανομή η δεύτερη είναι καλύτερη τουφεκιά, δεν έχω καθόλου εμπειρία στα ατσάλινα οπότε χωρίς να ξέρω τι κατανομές ψάχνουμε στα ατσάλινα, νομιζω ότι ως κατανομή δεν είναι κάτι καλό με βάση εικόνες που έχω δει από μολυβδινα εδώ στο φόρουμ, εγώ δεν κυνηγάω τέτοια θηράματα οπότε και δεν έχω προσωπική άποψη σε αυτά τα νούμερα σκάγια, οπότε μπορεί να λέω και αρλούμπες εδώ είμαστε να με διορθώσετε να μάθω και κάτι παραπάνω.

Δεν λες αρλουμπες Λευτερη μου!!! Οντως η δευτερη τουφεκια εχει καλυτερη κατανομη...και ας εχει
μικροτερο ποσοστο συγκεντρωσης.Αυτο γινεται...γιατι ''ψαχνω'' την τουφεκιά ακομα. Τα δυο φυσιγγια
εχουν διαφορετικο στησιμο....οποτε ολα ''λογικα'' ειναι....φιλε!!!
 
Εχει εσωτερικα τσοκ Γερασιμε . Δεν γραφει κατι τετοιο....απλα στειλαμε ιμειλ στην Μπερετα με τα
στοιχεια του οπλου και η απαντηση ηταν οτι ριχνει ατσαλινα σκαγια.
Θα σου πρότεινα όταν μπορέσεις να ξανακάνεις τη δοκιμή χωρίς να αλλάξεις κάτι στα φυσίγγια αλλά με το τριάρι ή και το τεσσάρι τσοκ.
 
Θα σου πρότεινα όταν μπορέσεις να ξανακάνεις τη δοκιμή χωρίς να αλλάξεις κάτι στα φυσίγγια αλλά με το τριάρι ή και το τεσσάρι τσοκ.

Γερασιμε δεν ξανα βαζω 2* αστρα. Ο ''στοχος'' ειναι με αυτες τις ταχυτητες στα 35 μετρα ενα 80% με
3* αστρα μαμα τσοκ....αν βγαλω και 85% ακομα καλυτερα....ονειρο απατηλο το βλεπω το 85%....αλλα
ποτε δεν ξερεις....Εχω πολυ δρομο μπροστα μου ακομα φιλε μου!!!
 
Δεν λες αρλουμπες Λευτερη μου!!! Οντως η δευτερη τουφεκια εχει καλυτερη κατανομη...και ας εχει
μικροτερο ποσοστο συγκεντρωσης.Αυτο γινεται...γιατι ''ψαχνω'' την τουφεκιά ακομα. Τα δυο φυσιγγια
εχουν διαφορετικο στησιμο....οποτε ολα ''λογικα'' ειναι....φιλε!!!
Νίκο εάν οι ταχύτητες πρέπει να είναι εκεί οκ, εάν γίνεται να κατεβάσεις ταχύτητες μήπως φτιάξει και η τουφεκιά.
 
Κάντε εικόνα ντουφεκια σε λαγό σε πετρώδες έδαφος......
Δεν θα υσχιει παντου μιλαμε για υδροβιοτοπους που πεφτει πολυ μολυβι σε μικρη περιοχη και εχει μεγαλη συσορευση , επηδη ειναι πανευρωπαικο ! Φανταζεσαι βλημα ραυδοτου ατσαλινο σε πετρωδες εδαφος ;
 
Δυο δοκιμες μου με Ατσαλινα σκαγια....Δεν τις θεωρω καλες....απλα τις ανεβαζω για του λογου
το αληθες....οσον αφορα τις ταχυτητες...
Εχουν διαφορετικα στησιματα τα φυσιγγια γι'αυτο και διαφορές στην συγκεντρωση....αλλωστε αυτος
ειναι και ο λογος των δοκιμων. Οι ταχυτητες παραμενουν σταθερες!!!
Φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος ο Αλεξ , και τον ευχαριστω πολυ!!!! :)
Νικο τι βυσματα χρησιμοποιησες ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top