Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λαμπρο κιτρινο νο6 στα 20 μετρα με Kicks xfull, το χαρτονι ειναι 85×95 και ο κυκλος ετσι προχειρος να παρω μια εικονα
View attachment 17461
Μήπως έχεις κάνει την ίδια δοκιμή με άλλο φυσιγγι Όχι διασποράς? Για να δεις διαφορά?
 
Μήπως έχεις κάνει την ίδια δοκιμή με άλλο φυσιγγι Όχι διασποράς? Για να δεις διαφορά?
Εχω κανει και δεν εχουν καμια μα καμια σχεση οι τουφεκιες, ειναι παρα πολυ πιο κλειστη με συγκεντρωτηρα ακομα και μαλλινη ταπα
 
Λαμπρο κιτρινο νο6 στα 20 μετρα με Kicks xfull, το χαρτονι ειναι 85×95 και ο κυκλος ετσι προχειρος να παρω μια εικονα
View attachment 17461

Αλεξ αυτο δλδ το θεωρεις διασπορας για 20 μετρα φιλε ? :oops:

Αλεξ φιλικα ρωταω....μην το ''παρεις'' αναποδα.........:)
 
1η δημοτικου ιδιογομωσης, οι διασπορεις με σταυρό του Gualandi όπως αυτός δηλαδή που έχει το κίτρινο λαμπρο, συμπεριφέρονται σαν κανονικοί συγκεντρωτηρες, δίνουν πολλα μέτρα στην τουφεκια, ποσο μάλλον με XXfull στα 20 μετρα
 
Απο ''παιδικους'' χαρακτιρισμους...... και θεωρια.....εχω χορτασει.... τα λεγομενα μας τεκμηριωνονται
μονο με δοκιμες......και δοκιμες δεν βλεπω......και δεν εχω δει εστω και μία ποτέ.....μονο θεωρια διαβαζω
και βλεπω.
ΥΓ. Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης και παιδαριωδεις χαρακτηρισμους.....
 
Εχει κανενα κολπάκι ο γκουαλάντι για ανοιξει περισσοτερο; Καποιος μου ειπε κοψιμο τα προστατευτικά πτερυγια αλλα χαλάει εντελώς η ογκομετρία .
Ελαφρά πιο κάτω το τελικό πάτημα (πχ 57.50 στο 57.20)
 
Εχει κανενα κολπάκι ο γκουαλάντι για ανοιξει περισσοτερο; Καποιος μου ειπε κοψιμο τα προστατευτικά πτερυγια αλλα χαλάει εντελώς η ογκομετρία .
Ή κοψιμο τα πτερυγια του τελειως ή σπας τις ενωσεις και χωριζεις τα πεταλα του απο 2 που ειναι σε 4..με τον δευτερο τροπο χωριζουν τα νευρα που εχουν στην βαση τα πεταλα και κατα την τουφεκια ανοιγουν αρκετα γρηγορα
 
Δοκίμασα σήμερα σε 12/67.40 S4 cx2000 1.50 x33 n.10 για πρωινό τσιχλοφυσιγγάκι αντικαταστάτη
του 33γρ ν.10 με την παλιά psb2 καθότι τελειώνει και την φύλαξα για χοντρό κυνήγι .
Το δοκίμασα και με SG 22 καί με B&P diamante τάπα 22 .
Έδωσαν και τα δυό με τσόκ 3 στα 35 μ πολύ ενθαρρυντικές ντουφεκιές σε χαρτί Α4

Aυτή με το SG22
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top