Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τότε γιατί εγώ κάνω μαλακίες τόσους μήνες και δοκιμάζω τα ψιλά στα 36m...;;; .yel. .sarcastic. .sarcastic.
Εσυ δοκιμαζε στα 15-20 που τουφεκαμε τις μπεκατσες..τα σεταπ μας περα απο το στανταρ στα 36.5 που πλεον δεν το λες και στανταρ καλο ειναι να τα δοκιμαζουμε στις πραγματικες αποστασεις που κυνηγαμε συνηθως..εκτος αν μετραμε ποσοστα και κατα ποσο ανταποκρινοντε στα τσοκ μας
 
Εσυ δοκιμαζε στα 15-20 που τουφεκαμε τις μπεκατσες..τα σεταπ μας περα απο το στανταρ στα 36.5 που πλεον δεν το λες και στανταρ καλο ειναι να τα δοκιμαζουμε στις πραγματικες αποστασεις που κυνηγαμε συνηθως..εκτος αν μετραμε ποσοστα και κατα ποσο ανταποκρινοντε στα τσοκ μας
Οι δοκιμές μου!!!!
Ορτυκοφύσιγγα με μισόταπες στα 30m....
Τσιχλοφύσιγγα τα μετράω από τα 36 ως 40m....
Παπιοφύσιγγα δοκιμάζονται από τα 36 ως 45m.....με λίγα λόγια για τις αποστάσεις που το προορίζω το κάθε ένα.....είτε είναι ψιλά σκάγια είτε χοντρά....οπότε όλα καλά και μια χαρά...;)
 
Μονος σου το ειπες...... .sarcastic. .sarcastic.
Ναι μόνος μου το λέω, γιατί έλεγες πως οι δοκιμές πρέπει να γίνονται στα 36m και τώρα τις κάνεις στα 30m... :oops: .και τώρα λες πως στα 30m μετράς μόνο τα ψιλά, ενώ τα χοντρά στα 36m.....γιατί όχι ΟΛΕΣ οι δοκιμές στα 36m..;;; (εκτός μισόταπες)
Τέλος πάντων ΕΓΩ στα 36m θα συνεχίσω τις δοκιμές....και πείτε με και μαλάκα.....yel..yel. .sarcastic. .sarcastic.
 
Οι δοκιμές μου!!!!
Ορτυκοφύσιγγα με μισόταπες στα 30m....
Τσιχλοφύσιγγα τα μετράω από τα 36 ως 40m....
Παπιοφύσιγγα δοκιμάζονται από τα 36 ως 45m.....με λίγα λόγια για τις αποστάσεις που το προορίζω το κάθε ένα.....είτε είναι ψιλά σκάγια είτε χοντρά....οπότε όλα καλά και μια χαρά...;)
Σωστοοοος..και γω καπως ετσι τα μετραω πανω κατω..χοντρα μονο για λαγο μ αρεσει να μετραω μακρυα ασχετα οτι μπορει να μην ριξω πανω απο τα 30 μετρα δοκιμες κανω στα 40+
 
Δοκιμασα και εκλεισα με 206 πυριτιδα ενα σεταπ για τρυγονι με 8ρια σκαγια σε καλυκα 67,4 στα 56.
Σας γραφω το σεταπ....γιατι το φυσεκι ειχε πολυ καλα αποτελεσματα και σε συγκεντρωση...αλλα το
κυριοτερο και σε διατρηση!!!

CHEDDITE -T2 -CX2000- 1,55X31 -GT21-N8 - 67,4 -56 Με χρηση 3του σταδιου.

Το σεταπ εδωσε στα 30 μετρα με 3*** μαμα τσοκ και σε κυκλο 75 εκατοστων 82,5% συγκεντρωση δλδ
απο τα 465 σκαγια γομωσης τα 383 εντος κυκλου και πολυ ωραια και γεματη κατανομη!!!!! :)

ΥΓ, Εαν ''μπορεσω''........θα αναβασω φωτο.:)
Θα είναι νομίζω πολύ καλό ,με ικανοποιητικές ταχύτητες για τρυγόνι - τσίχλα .
Μού είχε δώσει ο ξάδελφος 206 s 686 1.55 X32 6* που φαινομενικά είναι αδύνατο .
Ένα ζεστό απόγευμα με άπνοια σιδέρωνε τα τρυγόνια .
 
Ναι μόνος μου το λέω, γιατί έλεγες πως οι δοκιμές πρέπει να γίνονται στα 36m και τώρα τις κάνεις στα 30m... :oops: .και τώρα λες πως στα 30m μετράς μόνο τα ψιλά, ενώ τα χοντρά στα 36m.....γιατί όχι ΟΛΕΣ οι δοκιμές στα 36m..;;; (εκτός μισόταπες)
Τέλος πάντων ΕΓΩ στα 36m θα συνεχίσω τις δοκιμές....και πείτε με και μαλάκα.....yel..yel. .sarcastic. .sarcastic.


Δεν θα βρεις δικη μου δοκιμη με ψιλα σκαγια στα 35 μετρα... και αν βρεις θα ειναι μια εξαιρεση. Τις δοκιμες μου
τις κανω οπως προανεφερα. Τα ψιλα σκαγια στα 30 μετρα και τα χοντρα στα 35 παντα με 3*** αστρα.
Αυτος ειναι ο τροπος και το τσοκ που κυνηγαω...εκτος απο τσοκ φρενου IM 2** και φουλ τσοκ πολυ σπανια βαζω.
Εαν δεις δοκιμη μου με 2** η φουλ τσοκ. να ξερεις οτι την εχω κανει για ''εξυπηρετησω'' καποιον φιλο.
Ο καθε ενας δοκιμαζει συμφωνα με τα μετρα που κυνηγαει......κανεις δεν θα σε πει μαλάκα.....και αν σε πει...
τοτε ειναι ο ιδιος.
Αυτο βεβαια δεν βολευει τους φιλους και συναδελφους που κυνηγανε διαφορετικες αποστασεις.... ε' στις επομενες
δοκιμες....κατι θα κανουμε και για τεμπεληδες κατα την ορολογια του φιλου μας του Λευτερη!!! ;) :)
 
Ναι έχουμε εκπτώσεις λόγο ζέστης......sarcastic.....μου χαλάει το ποσοστό ρε γαμώτο μετά τα 52m......:cool::cool::cool::cool:


Τωρα περα απο την ''πλακα''.....το τρυγονι με κοντομανικο το κυνηγαμε...τα 25 μετρα τα βλεπω λιγα..... τωρα
εσυ κανεις κουμαντο στον εαυτο σου.....δοκιμαζε οπου εσυ νομιζεις καλυτερα!!! ;)
 
ΛΟΙΠΟΝ Παιδες...και ολους τους καλους φιλους και συναδελφους... Εκανα καινουργια δοκιμη παντα
στα 30 μετρα και με 3*** μαμα τσοκ. Το σεταπ αυτο με την 206 - CX2000 - 1,55X31-GRAGO20-N8- 68,5 -56,5.
Αυτη την φορα δοκιμασα και την διατρηση βαζοντας πισω απο τον στοχο βρεγμενο τηλεφωνικο καταλογο.
Ο καταλογος εχει 416 σελιδες συνολο....314 σελιδες τρυπησαν 18 σκαγια και στις 348 ηταν το τελευταιο
σκαγι. Αυτη ειναι η διατρηση του σεταπ. Εχω φωτο ισως μπορεσω να τις ανεβασω. ;) :)
 
Καλησπέρα παίδες!!!! Συνέχεια των προχθεσινων δοκιμών......δοκίμασα και διάτρηση και έκανα και σύγκριση με το φυσιγγι M SPEED της NSI . Μάλιστα για να είμαι αντικειμενικός εσφαξα φυσίγγια της NSI για να βάλω τα σκάγια στα δικά μου ούτως ώστε να έχουν ιδιο μέγεθος και σκληρότητα όλα!!!!!IMG_20200626_220107.jpg
 
Καλημερα Βαγγελη!!! Αυτες οι κολλες Α4 φωτοτυπικο χαρτι ειναι ?? Τι παχος εχουν ξερεις..??
Το εχεις μετρηση φιλε ??.think.
Καλημέρα Νίκο,όχι δεν της έχω μετρήσει αλλά έχει πάχος το χαρτί δεν είναι σαν τις σελίδες του τηλ καταλόγου!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top