Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μια δοκιμουλα χθες το vmax mg2 36 no3 του Καραμανιδη με goose στα 36 μετρα,πολυ καλα πηγε αλλα μου εφυγε λιγο πανω η τουφεκια
20191202_072001-jpg.6871
 

Attachments

  • 20191202_072001.jpg
    20191202_072001.jpg
    524 KB · Προβολές: 701
Μια δοκιμουλα χθες το vmax mg2 36 no3 του Καραμανιδη με goose στα 36 μετρα,πολυ καλα πηγε αλλα μου εφυγε λιγο πανω η τουφεκια
20191202_072001-jpg.6871
Ετοιμος για τον Εβρο εισαι. Φαινεται αυτο το τσοκ οτι ειναι για πολυ χοντρα σκαγια. Ενδιαφερον θα ειχε το συνολικο ανοιγμα της τουφεκιας στα 50-55 μ γιατι ειναι δυσκολο να βαλει καποιος στο θηραμα εναν κυκλο (75εκ) που ειναι μικροτερος απο αυτο . Ενα ανοιγμα 1-1.2 και το 1/3 ή και 1/4 απο τα σκαγια της φωτο στον κυκλο θα ηταν ιδανικο για χηνες.
 
Μια δοκιμουλα χθες το vmax mg2 36 no3 του Καραμανιδη με goose στα 36 μετρα,πολυ καλα πηγε αλλα μου εφυγε λιγο πανω η τουφεκια
20191202_072001-jpg.6871
Εμένα μου φαίνεται ότι άνοιξε περισσότερο από άλλα που έχεις δοκιμάσει Αλεξ. Ίσως προορίζεται για χαμηλότερες θερμοκρασίες.
 
Ετοιμος για τον Εβρο εισαι. Φαινεται αυτο το τσοκ οτι ειναι για πολυ χοντρα σκαγια. Ενδιαφερον θα ειχε το συνολικο ανοιγμα της τουφεκιας στα 50-55 μ γιατι ειναι δυσκολο να βαλει καποιος στο θηραμα εναν κυκλο (75εκ) που ειναι μικροτερος απο αυτο . Ενα ανοιγμα 1-1.2 και το 1/3 ή και 1/4 απο τα σκαγια της φωτο στον κυκλο θα ηταν ιδανικο για χηνες.
Πεφτει μακρια Κωνσταντινε ο Εβρος, και τα 6αρια παντως φωτια τα παει το goose
 
Εμένα μου φαίνεται ότι άνοιξε περισσότερο από άλλα που έχεις δοκιμάσει Αλεξ. Ίσως προορίζεται για χαμηλότερες θερμοκρασίες.
Το 35 με psb2 του Ρουμελιωτη ειναι πιο συγκεντρωτικο και ειναι κι αυτο φορτωμενο για χαμηλες θερμοκρασιες αλλα και το vmax ειναι παρα πολυ καλο
 
Πεφτει μακρια Κωνσταντινε ο Εβρος, και τα 6αρια παντως φωτια τα παει το goose
Ειναι βεβαιο, το θεμα ειναι ποτε αρχιζει να ανοιγει για να μην υπαρχει ανασφαλεια στα καβαληματα της φασας.
Απο οτι ειχα δει σε αμερικανικα περιοδικα παντως αρχιζει να ανοιγει νωριτερα απο τα τρελα σφιχτα της γαλοπουλας. Δεν ξερω αν ισχυει.
 
Ειναι βεβαιο, το θεμα ειναι ποτε αρχιζει να ανοιγει για να μην υπαρχει ανασφαλεια στα καβαληματα της φασας.
Απο οτι ειχα δει σε αμερικανικα περιοδικα παντως αρχιζει να ανοιγει νωριτερα απο τα τρελα σφιχτα της γαλοπουλας. Δεν ξερω αν ισχυει.
Περυσι δοκιμασα ενα comp γαλοπουλας και απογοητευθηκα, μεχρι τα 50 μετρα ηταν στα ιδια περιπου με τα φρενατα kicks xfull και goose που το δινει για 70 γιαρδες, σε κατι μακρινες ομως δοκιμες απο 60 και πανω τα σκορπαγε εντελως το γαλοπουλας.
Παντως σιγουρα δεν ειναι για κοντινες τουφεκιες το goose γιατι σε δυσκολευει αρκετα, αλλα απο 40+ και πανω σε κανει μαγκα που ερχιζει να ανοιγει καπως η τουφεκια, στα 41 μετρα βαζει 225 νο6 στον κυκλο, στα 51 160+ 6αρια στον κυκλο, δοκιμασα και Λαμπρο κιτρινο διασπορας νο6 στα 25 μετρα και το αποτελεσμα ηταν 236 νο6 στον κυκλο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top