Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καρτέρι και τα δυο Κωστή με το συγκεκριμένο οπλο η μια τουφεκιά ποιο ωραία από την άλλη δεν μπορώ να ξεχωρίσω .
Η αλήθεια είναι πως την τσίχλα την πάω πιο πολύ καρτέρι και λίγο περπατητό...(λόγο ωραρίου της δουλειάς δηλαδή)...
κωστα εμενα μου αρεσει πιο πολυ το μεσοταπο,για απογευματινο θα ειναι μανουλα!
Κώστα και εμένα μου έκανε κλικ πιο πολύ το Bior....ιδικά στο σούρουπο που χαμηλώνουν με πιο ανοιχτά τσοκ αν ριχτεί θα'ναι φωτιά....
Σήμερα θα ρίξω κ τα υπόλοιπα (Fanatic 30,Feltro 34,Creek 36, Hill 33..)..στο χαρτόνι να δούμε και να συγκρίνουμε όλοι μας....:)
 
πάρε μια ιδέα για το Fantom Creek No6 στα 40μ με Fabarm L4S και Kicks 5.5/10
45818908_10156134159251799_6197748347701297152_o.jpg
 
Δοκιμή λοιπόν του new Fantom Sporting Bior 28gr No:8,5

Όπλο Fabarm 2* (σταθερό)
Απόσταση Βολής 35m
Θερμοκρασία 19oC
Υγρασία 66%
Ανάκρουση....Να τουφεκάνε και οι πιτσιρικάδες...:D

url=https://postimg.cc/YvrqGTPT]
20190515-194403.jpg
[/url]


Το BIOR έχει ωραία κέντρα.....



Δοκίμασα και το κανονικό Fantom Sporting 28gr No:8,5 στις ίδιες αποστάσεις και καιρικές συνθήκες....(βέβαια ίσως το έχει ανεβάσει κάποιος από εσάς παλιότερα)....αλλά δν πειράζει...:D
Αυτό όμως μου φάνεικε λιιιίγο πιο μαλακό....
Άξια πάντος και τα δύο τους....:)

url=https://postimg.cc/4m5HSvRk]
20190515-195221.jpg
[/url]

Μαρεσει το σπορτινγκ,που να το έριχνες και με 930i;);).yel.
 
Ηλία τα δοκίμασα σε μια εξόρμηση λίγο πιο πάνω από Δομοκό πήραμε καμιά 15 πουλιά κατευθείαν για κατσαρόλα,πολύ καλό φυσίγγι

ανεβαίνει ο ξάδερφος Χριστούγεννα χωριό προλαβαίνει να κυνηγήσει με τον φίλο 3 μέρες γιατί μετά έβγαλαν απαγόρευση ,,,με παίρνει την επόμενη μου λεεί ο Βασίλης θέλει 2 κούτες από αυτά τρελάθηκε

αξίζει να το δοκιμάσεις είναι πολύ μαλακό σαν 36ρι μεταξύ 3-4 διαφορετικών που δοκίμασα
 
Ηλία τα δοκίμασα σε μια εξόρμηση λίγο πιο πάνω από Δομοκό πήραμε καμιά 15 πουλιά κατευθείαν για κατσαρόλα,πολύ καλό φυσίγγι

ανεβαίνει ο ξάδερφος Χριστούγεννα χωριό προλαβαίνει να κυνηγήσει με τον φίλο 3 μέρες γιατί μετά έβγαλαν απαγόρευση ,,,με παίρνει την επόμενη μου λεεί ο Βασίλης θέλει 2 κούτες από αυτά τρελάθηκε

αξίζει να το δοκιμάσεις είναι πολύ μαλακό σαν 36ρι μεταξύ 3-4 διαφορετικών που δοκίμασα
Εφόσον το προτείνεις θα δοκιμαστεί σίγουρα!
 
Έκανα τη δοκιμή λοιπόν από χθες αλλά δν πρόλαβα να ανεβάσω....
Με τη Fabarm 2* στα 35m όμως.
Όντως μαλακό.....

url=https://postimg.cc/qzDDsq2w]
20190515-163925.jpg
[/url]















pnc bank locations pnc bank locations

Θα δοκιμάσω στα 40m με τη Baikal...
Ωραίος Κωστή ! ά ξέρεις τι είναι το ''σφαξιμο'' των φυσιγγίων έ;; Το πρώτο σύμπτωμα ότι πας για ιδιογόμωση :p
 
Σήμερα ρίξαμε την Impala Plus.


Εμφανής η ανάγκη για cast off αφού το όπλο δεν ήταν στα μέτρα μου.

Φυσιγγι Ρουμελιώτης sporting n.8 στα 35 μετρα με anaconda mid.
Η 71 εκατοστά κάννη έχει υποβληθεί σε porting. Συμπερασματικά το όπλο δείχνει πολύ αξιόπιστο. Είναι το πρώτο όπλο αδράνειας που πιάνω στα χέρια μου και δεν θυμίζει benelli, έχει τον δικό του χαρακτήρα. Αν και με ξένισε η υπερβολικά για μένα υπεριψωμενη ρίγα, το όπλο δεν ψιλοτουφεκάει. Έριξα μια πούλα με φυσίγγια 24γρ 7,5 (trap) Ρουμελιωτης και το όπλο λειτούργησε απροβληματιστα. Η ανάκρουση του η οποία μειώθηκε αισθητά μετά το porting ήταν κάπως παρούσα αλλά όχι ενοχλητική, μπορεί να οφειλόταν και στο ακατάλληλο για μένα κοντάκι.
Η σκανδάλη πολύ άμεση και η συμπεριφορά της θύμιζε δίκαννο. Το κλείστρο κλείνει ακόμα και από απόσταση ενός εκατοστού, χωρίς να δημιουργεί προβλήματα "κλικ".
Για κάποιον που του αρέσουν οι υπεριψωμένες ρίγες το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Την εχω δει, την εχει ενας φίλος εδω κοντά,τη ξύλινη έκδοση.Στο πίνακα μου αρέσει πολύ.Εχω ήδη παραγείλει την Εlite (τη κόκκινη -πλαστικά μέρη).Θεωρώ οτι ειναι οτι πιο valley for money μπορείς να βρεις ,ελπίζω να μη διαψευσθώ :)
 
πάρε μια ιδέα για το Fantom Creek No6 στα 40μ με Fabarm L4S και Kicks 5.5/10
45818908_10156134159251799_6197748347701297152_o.jpg
Έκανα τη δοκιμή λοιπόν από χθες αλλά δν πρόλαβα να ανεβάσω....
Με τη Fabarm 2* στα 35m όμως.
Όντως μαλακό.....

url=https://postimg.cc/qzDDsq2w]
20190515-163925.jpg
[/url]















pnc bank locations pnc bank locations

Θα δοκιμάσω στα 40m με τη Baikal...
Ωραίες τουφεκιές τα φαμπαρμια!:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top