Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συνεχεια....με ς4.

View attachment 39985View attachment 39986View attachment 39987View attachment 39988

Οι δοκιμες εγιναν με 7 βαθμους και 75% υγρασια...
Αυτα για σημερα παλικαρια!!! :)
Aυτό στα 1.45 Χ31 με 24άρη Ζ2Μ 688 μούδωσε κι'εμένα φοβερή κ πολύ μαλακή ντουφεκιά .
Δέν το δοκίμασα ακόμα στα πουλιά τρυγόνι -τσίχλα διότι φυλάω την λιγοστή κ δυσεύρετη S4 εδώ για το 33άρι :)
 
ΜB x32 και S4 με 33γρ. Η mbx32 στους +24,5 ° c 396 m/ s, +55,5 °c. 410 m/s, -22°c. 357 m/ s. H S4. 395. ,385 ,353.
Ευχαριστώ Λευτέρη
Άρα στις πολύ υψηλες θερμοκρασίες η S4 δεν χαμπαριαζει.
Στις πολύ χαμηλές πέφτουν κ οι δύο.
Εκεί που σίγουρα κρατιέται πιο σταθερή η S4 είναι σε υγρασιες.
 
Ευχαριστώ Λευτέρη
Άρα στις πολύ υψηλες θερμοκρασίες η S4 δεν χαμπαριαζει.
Στις πολύ χαμηλές πέφτουν κ οι δύο.
Εκεί που σίγουρα κρατιέται πιο σταθερή η S4 είναι σε υγρασιες.
Στέλιο αν θεωρήσουμε ότι οι σημερινές "ξαδέλφες" Sipe n & S4 n "μοιάζουν" πάρα πολύ, κοίτα τι γραφεί ο Ιταλός(σε μετάφραση)...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Το Sipe n είναι η σκόνη που χρησιμοποιώ για τα φυσίγγια δοκιμής πάγκου και ξέρω ακριβώς τις τιμές των 3 φορτίων (δοκιμάστηκε από την Gualandi, από την B&P και για τη δική μου):
Cx2000 1,45x32 Gual. 25 58 620 bar και 405 of V0
Cx2000 1,55x32 Gual.25 58 700/425
Cx2000 1,65x32 Gual.25 58 765/435
Κατά τη γνώμη μου με λεπτό μόλυβδο (έως 8) η πρώτη δόση είναι η σωστή.
Γεια
Gianni
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Συμφωνώ με τον Γιάννη...

Προσωπικά, με πάνω από 25°C 30-31 γρ. στα ψιλά , άντε 32 στα χοντρά θα έριχνα στο 12αρι...

Υ.Γ: κάπου στους 20°C θα κάνανε την δοκιμή οι Ιταλοί...
 
Στέλιο αν θεωρήσουμε ότι οι σημερινές "ξαδέλφες" Sipe n & S4 n "μοιάζουν" πάρα πολύ, κοίτα τι γραφεί ο Ιταλός(σε μετάφραση)...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Το Sipe n είναι η σκόνη που χρησιμοποιώ για τα φυσίγγια δοκιμής πάγκου και ξέρω ακριβώς τις τιμές των 3 φορτίων (δοκιμάστηκε από την Gualandi, από την B&P και για τη δική μου):
Cx2000 1,45x32 Gual. 25 58 620 bar και 405 of V0
Cx2000 1,55x32 Gual.25 58 700/425
Cx2000 1,65x32 Gual.25 58 765/435
Κατά τη γνώμη μου με λεπτό μόλυβδο (έως 8) η πρώτη δόση είναι η σωστή.
Γεια
Gianni
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Συμφωνώ με τον Γιάννη...

Προσωπικά, με πάνω από 25°C 30-31 γρ. στα ψιλά , άντε 32 στα χοντρά θα έριχνα στο 12αρι...

Υ.Γ: κάπου στους 20°C θα κάνανε την δοκιμή οι Ιταλοί...
Κάτι σαν να μη πηγαίνει καλά με τα μπάρ στα παραπάνω σετ απ... ή κάνω λάθος;
Γιάννη ποια χρόνια έγιναν οι μετρήσεις;
Στο polveridosiecartucce είναι;
 
Κάτι σαν να μη πηγαίνει καλά με τα μπάρ στα παραπάνω σετ απ... ή κάνω λάθος;
Γιάννη ποια χρόνια έγιναν οι μετρήσεις;
Στο polveridosiecartucce είναι;
Ακριβώς τώρα δεν το βρίσκω Στράτο...Δυστυχώς...τι να πω...
Πάντως νομίζω δεν είναι παλιά...στις σημειώσεις μου το είχα...
 
Λευτερη αυτο το 353 στο τελος τι ειναι ???
Απο το 395 επεσε στο 353 η ταχυτητα της ς4 ???
Στο ιδιο σεταπ ???
Είναι η ταχύτητα στους-22°c. Όχι θερμοκρασία περιβάλλοντος, αλλά θερμοκρασία φυσιγγίου αφού έχει μείνει σε θάλαμο με αυτή την θερμοκρασία για 12 ώρες.
 
Είναι η ταχύτητα στους-22°c. Όχι θερμοκρασία περιβάλλοντος, αλλά θερμοκρασία φυσιγγίου αφού έχει μείνει σε θάλαμο με αυτή την θερμοκρασία για 12 ώρες.

Με τι κλεισιμο τα φυσιγγια ???
Κλεισιμο paci ??
Mηπως εχεις σεταπ Λευτερη ???
Δικες σου μετρησεις η των Ιταλων ??
Τις δικες σου μετρησεις τις εμπιστευομαι περισσοτερο φιλε !!!

ΥΓ. Σε δικες μου δοκιμες στους μειον 7 βαθμους τα φυσιγγια και μηδεν βαθμους περιβαλλοντος...η Τεκνα
εχασε μονο 5μ/δ και η Μ92ς σχεδον 40μ/δ. γι'αυτο ρωταω. Μου φαινονται πολλα τα μετρα που εχασε
η ς4 .
 
Με τι κλεισιμο τα φυσιγγια ???
Κλεισιμο paci ??
Mηπως εχεις σεταπ Λευτερη ???
Δικες σου μετρησεις η των Ιταλων ??
Τις δικες σου μετρησεις τις εμπιστευομαι περισσοτερο φιλε !!!

ΥΓ. Σε δικες μου δοκιμες στους μειον 7 βαθμους τα φυσιγγια και μηδεν βαθμους περιβαλλοντος...η Τεκνα
εχασε μονο 5μ/δ και η Μ92ς σχεδον 40μ/δ. γι'αυτο ρωταω. Μου φαινονται πολλα τα μετρα που εχασε
η ς4 .
Όταν είχα γράψει ότι την ίδια μέρα είχα μετρήσει φυσίγγια μου κ είχα βρει μεγάλες διαφορές σε ταχυτητες, είχες πεταχτεί κ είχες γράψει ότι τα φυσιγγια μου δεν είναι σταθερά κ είναι στρακαστρουκες, τώρα για δευτερη γράφεις ότι φυσίγγια σου έχασαν 40 μ αρχικές σε κρυο, συγγνώμη φιλε αλλά τελικά τα φυσιγγια σου είναι άχρηστα
 
Νίκο από ένα βιβλίο ενός Ιταλού ειδικού στα εκρηκτικό που έχει έναν από τους πιο καλά εξοπλισμενους βλητικους σταθμούς. Τα δύο φυσίγγια είναι: cx2000 1,75 mbx32 sg22 33g αστεροειδες 6αρι στα 57,8. Και cx2000 1,50 s4 sg25 33gr αστεροειδες 6αρι στα 57,8.
 
Νίκο από ένα βιβλίο ενός Ιταλού ειδικού στα εκρηκτικό που έχει έναν από τους πιο καλά εξοπλισμενους βλητικους σταθμούς. Τα δύο φυσίγγια είναι: cx2000 1,75 mbx32 sg22 33g αστεροειδες 6αρι στα 57,8. Και cx2000 1,50 s4 sg25 33gr αστεροειδες 6αρι στα 57,8.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση Λευτερη !!!!
 
Όταν είχα γράψει ότι την ίδια μέρα είχα μετρήσει φυσίγγια μου κ είχα βρει μεγάλες διαφορές σε ταχυτητες, είχες πεταχτεί κ είχες γράψει ότι τα φυσιγγια μου δεν είναι σταθερά κ είναι στρακαστρουκες, τώρα για δευτερη γράφεις ότι φυσίγγια σου έχασαν 40 μ αρχικές σε κρυο, συγγνώμη φιλε αλλά τελικά τα φυσιγγια σου είναι άχρηστα

Μαθε πρωτα να διατυπωνεις σωστα τις ερωτησεις σου....Ωστε να καταλαβαινουμε τι θελεις να πεις.
Αυτο για την ερωτηση που εκανες...

Οσο για τα φυσιγγια μου.... οτι πεις...Στο χωριο μου λενε ...Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!!! ;)

Πηγαινε στην γωνια να δεις εαν ερχομαι....Μεγαλο ζορι τραβας....ευχομαι να σου περασει!!! :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top