Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κωστη η ιδια ποσοτητα σκαγιων μενει εξω απο το ποτηρι του aquila 22 εαν βαλεις χαρτακι cal20
με τον aquila24 χωρις χαρτακι....Το τσεκαρισα....ουτε μιση στιβαδα σκαγιων δεν παιρνει περισσοτερα
ο aquila 22.
Μηπως ηθελε να πει πανω στα σκαγια και οχι μεσα στο κυαθιο εχω ριξει καμποσα τετια ειτε με χαρτακι ειτε με διαφανο δισκακι πανο στα σκαγια και κλεισμενα σε αστερι ομολογο ηταν πολυ καλα
 
Μηπως ηθελε να πει πανω στα σκαγια και οχι μεσα στο κυαθιο εχω ριξει καμποσα τετια ειτε με χαρτακι ειτε με διαφανο δισκακι πανο στα σκαγια και κλεισμενα σε αστερι ομολογο ηταν πολυ καλα
Μην το ξανακάνεις ή τουλάχιστον μην το ξανά γράψεις! Πάρα πολλά μπαρ!
 
Μηπως ηθελε να πει πανω στα σκαγια και οχι μεσα στο κυαθιο εχω ριξει καμποσα τετια ειτε με χαρτακι ειτε με διαφανο δισκακι πανο στα σκαγια και κλεισμενα σε αστερι ομολογο ηταν πολυ καλα

Οπως σου ειπε και ο φιλος PPV ουτε να το ξανα πεις.....ουτε να το ξανα γραψεις !!!!

Ξερω οτι δεν γεμιζεις.....επρεπε ομως να ξερεις οτι αυτα ειναι λαθη και ταρζανιες.....ευτυχως που η
νεροσωληνα σου αντεξε τα bar!!!:p

Tολη εσυ με ''γνωριζεις''.....ξερεις οτι τα λεω φιλικα.....Περισσοτερο τα γραφω για τους νεους ιδιογομωτες
μην κανουν το ιδιο λαθος φιλε!!! :)
 
Οπως σου ειπε και ο φιλος PPV ουτε να το ξανα πεις.....ουτε να το ξανα γραψεις !!!!

Ξερω οτι δεν γεμιζεις.....επρεπε ομως να ξερεις οτι αυτα ειναι λαθη και ταρζανιες.....ευτυχως που η
νεροσωληνα σου αντεξε τα bar!!!:p

Tολη εσυ με ''γνωριζεις''.....ξερεις οτι τα λεω φιλικα.....Περισσοτερο τα γραφω για τους νεους ιδιογομωτες
μην κανουν το ιδιο λαθος φιλε!!! :)
Εγω θελω να σας ρωτησω εσενα και τον @PPV δεν υπαρχει περιπτωση το σετ απ να ηταν υπολογισμενο δηλαδη και ρωταω τελειος φιλικα για να μαθω δεν ειρωνευομαι γτ εμενα μια χαρα μου φανικανε
 
Εγω θελω να σας ρωτησω εσενα και τον @PPV δεν υπαρχει περιπτωση το σετ απ να ηταν υπολογισμενο δηλαδη και ρωταω τελειος φιλικα για να μαθω δεν ειρωνευομαι γτ εμενα μια χαρα μου φανικανε

Τολη μου απ'οτι ξερω....και το εχω διαβασει και απο αλλο ενα μελλος του σαιτ να γραφει οτι εβαζε χαρτακι
πανω απο τα σκαγια και εκλεινε σε αστερι.
Για μενα αυτο ειναι λαθος.....
Ανεβαζεις αχρηστα bar...xωρις κερδος......κέρατα φιλε!!!

Και πως να υπολογισει τα bar ?? Moνο σε κανονακι.....και ποιο ειναι το οφελος της τουφεκιας με
τζαμακι η χαρτακι πανω απο τα σκαγια και κλεισμενο σε αστερι???
Οποια σκαγια βρουν το χαρτακι η το τζαμακι κατα την εξοδο απο την καννη....ξεστρατιζουν....και αντε γεια!!!

Δεν το εχω κανει ΠΟΤΕ....βαση λογικης τα λεω αυτα.....

Αυτο πιστευω....Εαν υπαρχουν ατομα που κλεινουν ετσι....ας μας διαφωτισουν....τι οφελος εχει το χαρτακι
πανω απο τα σκαγια σε αστεροειδες κλεισιμο.

ΥΓ, ΟΚ σου φανηκαν καλα.....εριξες ενα σε στοχο να δεις την αποτυπωση ???
Το οτι σου φανηκαν καλα .....ειναι υποκειμενικο.....για εναν αλλον μπορει να ειναι η μεγα φολα Τολη μου !!!
 
Στην ιδιογομοση ειναι πολλα που γινονται και δεν γραφονται και πολλα που γραφονται και δεν γινονται........Υ.Γ.οποιος μπορι να ταχο.....την mb32 1,70*33 me ,diamante21 με 616 και cx2000 απο περιεργια το 616 σε καλυκα fiocchi 12/70/12 πατημα 57,8 και τα δυο
 
Στην ιδιογομοση ειναι πολλα που γινονται και δεν γραφονται και πολλα που γραφονται και δεν γινονται........Υ.Γ.οποιος μπορι να ταχο.....την mb32 1,70*33 me ,diamante21 με 616 και cx2000 απο περιεργια το 616 σε καλυκα fiocchi 12/70/12 πατημα 57,8 και τα δυο
Ανάλογα τις παρτίδες την Μβ32... Οι πιο παλιές ήταν πιο ζωηρές κ στο cx2000 μου έδιναν 415, οι τελευταίες 405-410... Με το 616 σε κάλυκα fiocchi 5 m/s πάνω από το αντίστοιχο cheditte... Το 616 ήταν το ασήμι, όχι το καινούριο το κόκκινο...
 
Εγω θελω να σας ρωτησω εσενα και τον @PPV δεν υπαρχει περιπτωση το σετ απ να ηταν υπολογισμενο δηλαδη και ρωταω τελειος φιλικα για να μαθω δεν ειρωνευομαι γτ εμενα μια χαρα μου φανικανε
Δεν έχει θέμα Τόλη, εγώ βάζω σε πολλες συνταγές που φτιάχνω χαρτάκι πανω στα σκάγια , καμια αυξηση σε ταχυτητες η πιέσεις, πιο σωστο κλείσιμο ειδικά σε 8 αστέρι κ σφράγισμα του φυσιγγιου ειδικά σε αλευρι κ καποια αλλα οφέλη, κ εντελώς πληροφοριακα οι κάνες της σωλήνας Benelli δεν σπανε ποτε
 
Τολη μου απ'οτι ξερω....και το εχω διαβασει και απο αλλο ενα μελλος του σαιτ να γραφει οτι εβαζε χαρτακι
πανω απο τα σκαγια και εκλεινε σε αστερι.
Για μενα αυτο ειναι λαθος.....
Ανεβαζεις αχρηστα bar...xωρις κερδος......κέρατα φιλε!!!

Και πως να υπολογισει τα bar ?? Moνο σε κανονακι.....και ποιο ειναι το οφελος της τουφεκιας με
τζαμακι η χαρτακι πανω απο τα σκαγια και κλεισμενο σε αστερι???
Οποια σκαγια βρουν το χαρτακι η το τζαμακι κατα την εξοδο απο την καννη....ξεστρατιζουν....και αντε γεια!!!

Δεν το εχω κανει ΠΟΤΕ....βαση λογικης τα λεω αυτα.....

Αυτο πιστευω....Εαν υπαρχουν ατομα που κλεινουν ετσι....ας μας διαφωτισουν....τι οφελος εχει το χαρτακι
πανω απο τα σκαγια σε αστεροειδες κλεισιμο.

ΥΓ, ΟΚ σου φανηκαν καλα.....εριξες ενα σε στοχο να δεις την αποτυπωση ???
Το οτι σου φανηκαν καλα .....ειναι υποκειμενικο.....για εναν αλλον μπορει να ειναι η μεγα φολα Τολη μου !!!
Εγω παντως νικο εχω δει 9βολο της trust με χαρτακι απο πανω για να κλεισει αστερι αυτος που τα δουλευε ελεγε οτι ειναι πολυ καλα και συγγεντρωτικα
 
Δεν έχει θέμα Τόλη, εγώ βάζω σε πολλες συνταγές που φτιάχνω χαρτάκι πανω στα σκάγια , καμια αυξηση σε ταχυτητες η πιέσεις, πιο σωστο κλείσιμο ειδικά σε 8 αστέρι κ σφράγισμα του φυσιγγιου ειδικά σε αλευρι κ καποια αλλα οφέλη, κ εντελώς πληροφοριακα οι κάνες της σωλήνας Benelli δεν σπανε ποτε
Τι κερδος υπαρχει μιτσο με το χαρτακι
 
Γιατί να ανεβάσει bar όμως ; Ποιός ο λόγος ;

Ο μόνος πιθανός λόγος είναι ότι οι μύτες του αστεριού πιέζουν το τζαμάκι και την γόμωση περισσότερο.
Αν τα υπολογίσεις δεν βλέπω να υπάρχει θέμα ... εσείς όμως ξέρετε καλύτερα ...
 
Εγω παντως νικο εχω δει 9βολο της trust με χαρτακι απο πανω για να κλεισει αστερι αυτος που τα δουλευε ελεγε οτι ειναι πολυ καλα και συγγεντρωτικα

Μητσαρα μου , στο χωριο μου λενε ''νοικουκυρ λουγαει''........Ο καθε ενας μπορει να κανει οτι θελει...και
να πορευεται συμφωνα με αυτα.... δικαιωμα του ειναι!!!! Απλα την γνωμη μου ειπα...και το τι πιστευω φιλε μου!!!!

ΥΓ. Να ξερεις....τα οπλα δεν σπανε τυχαια.....και δεν το λεω για το ''χαρτακι''.....γενικα μιλαω.....
 
Το αστεροειδές κλείσιμο ανεξαρτήτου αριθμών πτυχών έχει διαφορετικό τρόπο ξερελιάσματος από ότι το στρογγυλό ρέλι. Το χαρτάκι, φελός ή τζαμάκι πάνω από τα σκάγια σε κλεισμένο με αστεροειδες κλείσιμο το αναγκάζει να ξερελιαστεί σε μεγαλυτερο βαθμό, με διαφορετικό τρόπο και πιο βίαια. Αυτό έχει ως συναίπεια την αύξηση των πιέσεων.
Τώρα αν βγάζει καλές ή σφυκτές ή όπως νάναι τουφεκιές. Και αν αντέχουν οι κάννες ή οσο αντέξουν, δεν ανερεί την αύξηση των πιέσεων και τον μη σωστό τροπο κλεισίματος.
Αυτά είναι που γνωρίζουμε από τις δοκιμές που έχουν κάνει μέχρι τώρα. Εάν κάποιος ανερεί αυτά, ας δειξει το αντίθετο, γιατί είναι ωραίο και να μαθένουμε και να εξελιξόμαστε!
 
Στην ιδιογομοση ειναι πολλα που γινονται και δεν γραφονται και πολλα που γραφονται και δεν γινονται........Υ.Γ.οποιος μπορι να ταχο.....την mb32 1,70*33 me ,diamante21 με 616 και cx2000 απο περιεργια το 616 σε καλυκα fiocchi 12/70/12 πατημα 57,8 και τα δυο
Στο ιδιο υψος με 2000 και καλδαρα 25 1.75 /32.5 9αρι την γεμιζα εγω για χειμωνα
 
Μητσαρα μου , στο χωριο μου λενε ''νοικουκυρ λουγαει''........Ο καθε ενας μπορει να κανει οτι θελει...και
να πορευεται συμφωνα με αυτα.... δικαιωμα του ειναι!!!! Απλα την γνωμη μου ειπα...και το τι πιστευω φιλε μου!!!!

ΥΓ. Να ξερεις....τα οπλα δεν σπανε τυχαια.....και δεν το λεω για το ''χαρτακι''.....γενικα μιλαω.....
Νικο εγω σε ειπα οτι εχω δει και σε εμπορικο φυσιγγι οχι οτι ειναι σωστο τωρα φυσικα ο καθενας εχει την αποψη του σε αυτο εχεις δικιο ουτε εγω θα φτιαξω κατι τετοιο αλλα αλλοι μπορει !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top