Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λαμπη μου , Το ξερεις οτι σε ΣΕΒΟΜΑΙ πρωτα - πρωτα σαν ανθρωπο...και μετα σαν ιδιογομωτη!!!! :)

Εδω ομως μιλαμε για διαφορετικα πραγματα....εσυ για κλειστε;ς τουφεκιες....και εγω για σταθερη αποδοση
φιλε !!!
Μην το δεις σαν ''κοντρα''.....καθε αλλο....συζητηση κανουμε φιλαρα και ας το αφησουμε ετσι...:)
Σταθερότατη με τιμές 410 -409-410 -411 m/s VI.5
 
Τι να πρωτο δοκιμασουμε Ηλια ?? Εχεις δικιο.....απο την ''αλλη''....η οποια τροποποιηση σε ενα
σεταπ δινει διαφορετικα αποτελεσματα....Οι τροποποιησεις που μπορεις να κανεις ειναι ατελειωτες!!!
Αυτο το γνωριζεις πολυ καλα!!!
Απο περιεργια και μονο ρωτησα αυτο το σεταπ θεριζει σε υγρασια και μουχλα μεχρει τελος οκρωβριου το ριχνω στα παπια την εναρξη θανατος ...στο δικο μου οπλο παντα σε αλλον μπορι να μην αρεση
 
Απο περιεργια και μονο ρωτησα αυτο το σεταπ θεριζει σε υγρασια και μουχλα μεχρει τελος οκρωβριου το ριχνω στα παπια την εναρξη θανατος ...στο δικο μου οπλο παντα σε αλλον μπορι να μην αρεση


Oλα ''παιζουν'' Ηλια.....Μπορει να αρεσει....μπορει να ξερτελαθει αυτος που το θα ριξει...μπορει να σου
το πει και ''φολα''. Τα γουστα των κυνηγων διαφερουν....Ασε που το χειροτερο που εχουν....την αστοχια τους
ΠΑΝΤΑ το οπλο και φυσιγγιο την πληρωνει!!
Μακαρι να ειχα ς4 να στο μετρησω.....Δεν την εχω γμτ.
 
Oλα ''παιζουν'' Ηλια.....Μπορει να αρεσει....μπορει να ξερτελαθει αυτος που το θα ριξει...μπορει να σου
το πει και ''φολα''. Τα γουστα των κυνηγων διαφερουν....Ασε που το χειροτερο που εχουν....την αστοχια τους
ΠΑΝΤΑ το οπλο και φυσιγγιο την πληρωνει!!
Μακαρι να ειχα ς4 να στο μετρησω.....Δεν την εχω γμτ.
Δωστε μου ακριβως τα σεταπ να τα μπουμπουνισω αυριο .terror.
 
Δωστε μου ακριβως τα σεταπ να τα μπουμπουνισω αυριο .terror.

Γεια σου βρε Στελαρα!!! Γραφει ποιο πανω ο Ηλιας 686 1,45χ33 -SPARK- Δεν λεει νουμερο σκαγιων
ουτε υψος ρελιασματος...
Περιμενε ισως δει το μηνυμα και σου απαντήσει.
Εφοσον θα κανεις τον κοπο....κλεισε και με SIPE 1,50Χ33- SPARK....Την ιδια ταχυτητα θα εχουν πιστευω.
 
Βγενει η ογκομετρια με 22 ακουιλα

Οχι δεν βγαινει με AQUIL.22.....βγαινει με AQUIL.24 .....Αλλα πιστευω οτι Λαμπης το ειπε για την
φιλοσοφια του κλεισιματος....παρα για το συγκεκριμενο βυσμα Ηλια!!!
Ο AQUIL24 ειναι ποιο χαμηλο βυσμα απο τον SPARK.
 
Γεια σου βρε Στελαρα!!! Γραφει ποιο πανω ο Ηλιας 686 1,45χ33 -SPARK- Δεν λεει νουμερο σκαγιων
ουτε υψος ρελιασματος...
Περιμενε ισως δει το μηνυμα και σου απαντήσει.
Εφοσον θα κανεις τον κοπο....κλεισε και με SIPE 1,50Χ33- SPARK....Την ιδια ταχυτητα θα εχουν πιστευω.
Νικολα μου δεν εχω Sipe.
 
Καλημερα παιδες!!!! Χωρις να θελω να κανω τον ''δικηγορο''......και οι δυό σας δικιο εχετε!!!

Μητσαρα το σεταπ εαν στηθει σε αλλο καλυκα με διαφορετικο πυθμενα... οπως λεει ο Στελιος
αυτην την διαφορά θα εχει.

Γι'αυτο και στις δικες μου μετρησεις εγραψα με τι καλυκα ειναι στημενα τα σεταπ!!!
Εαν το 1,45χ30-gt24 - το στησεις σε καλυκα cheddite και οχι ΜΑΧΑΜ ΚΑΙ ρελιασεις στο ιδιο υψος....
εχεις χασει 20μ/δ για πλακα.

ΥΓ. Γνωριζω πολυ καλα τον Στελιο.....''Παπαριές'' δεν λεει....το ''ψαχνει'' πολυ.....και πολυ δυσκολα θα
κανει λαθος!!!
Εγω την εκανα την δοκιμη Νικο γιατι μου ειπαν σε σχολια τις συγγεκριμενης δοκιμης οτι δεν βγαζει πανω απο 370μ/δ , λεω δεν μπορει με τα σκοτωματα που κανει στα παπια να εχει τετοια ταχυτητα !! Αυτη ειναι νε 8 νο εγω την γεμηζω αποκλειστικα σε χοντρα 5-4 νο που θα εχει ακομα μεγαλητερη ταχ. Και το 34 αρι που φτιαχνω για τις παγωνιες με 5 βαθμους τον χειμωνα μου εδωσε 410μ/δ αυτα απλα για την δοκιμη ,δεν μαλωνουμε απλα μαθαινουμε αν εχουμε ανοιχτο μυαλο
 
Σε κάθε ράφι ιδιογομωτή πρέπει να υπάρχει S4 & Sipe όπως υπάρχει σε κάθε ράφι μάγειρα το αλάτι και το πιπέρι!

Oταν επανω στο ραφι υπαρχουν 14ρεις διαφορετικες μπαρουτες και αναμεσα τους ΤΕΚΝΑ - SIPE
δεν ''καιγεσαι'' για την ς4.....σε καλυπτουν οι αδελφες της....Ετσι το εχω δει εγω...
Πολλες οι μπαρουτες......αλλα ειναι σαν τα μπαχαρικα....το καθε ενα με την ξεχωριστη γευση και μυρωδια του!!!! :)
 
Βγενει η ογκομετρια με 22 ακουιλα
Επειδή μπήκαμε λιγάκι στα χρόνια o_Oo_Oτο σκεφτόμουν μπάς και δεν θυμόμουν το ύψος του βύσματος .
Όταν γύρισα σπίτι λοιπόν έκατσα και έστησα το set up .
Kενό 13 χιλ για κλείσιμο . Κάνει ναί μια μικρή λακουβίτσα αλλά δεν μ'ενοχλεί .Μ'ένα χαρτάκι 1χιλ καλ 20 στο βύσμα ισιώνει ;)

Δωστε μου ακριβως τα σεταπ να τα μπουμπουνισω αυριο .terror.
12/68.40 S4 cx 2000 1.45 x 32 n.7 aquila 22 + χαρτάκι καλ 20 1 χιλ 6* 57.80
Πολύ δυναμικό set up
 
Κ εγώ προσωπικά ακουίλα 22 θα έβαζα,λόγο που έχει πιο βαθύ ποτήρι κ προστατεύει παραπάνω σκάγια.


Κωστη η ιδια ποσοτητα σκαγιων μενει εξω απο το ποτηρι του aquila 22 εαν βαλεις χαρτακι cal20
με τον aquila24 χωρις χαρτακι....Το τσεκαρισα....ουτε μιση στιβαδα σκαγιων δεν παιρνει περισσοτερα
ο aquila 22.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top