Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι φίλε αυτό ήταν το πρώτο που δοκίμασα σε όλα τα τσοκ μου ,
Αν έχεις άλλο όπλο και φυσίγγι που εμπιστεύεσαι πήγαινε συγκριτικά.
Ρίξε με σκάγια που σε ενδιαφέρουν και δες βαθουλώματα - τρυπήματα σε τενεκέ (σε καλή κατάσταση) μπρος πίσω ή πάκο Α4.
Καταλόγους όχι ... Δεν έχουν τον ίδιο τύπο χαρτιού.

Βασικό: Άνοιξε τα φυσίγγια υπό σύγκριση και μέτρα με παχύμετρο διάμετρο σκαγιών.
Μερικοί βάζουν ότι να 'ναι ...

Είσαι κομπλέ και πες μας αποτελέσματα ...
 
Αν έχεις άλλο όπλο και φυσίγγι που εμπιστεύεσαι πήγαινε συγκριτικά.
Ρίξε με σκάγια που σε ενδιαφέρουν και δες βαθουλώματα - τρυπήματα σε τενεκέ (σε καλή κατάσταση) μπρος πίσω ή πάκο Α4.
Καταλόγους όχι ... Δεν έχουν τον ίδιο τύπο χαρτιού.

Βασικό: Άνοιξε τα φυσίγγια υπό σύγκριση και μέτρα με παχύμετρο διάμετρο σκαγιών.
Αν έχεις άλλο όπλο και φυσίγγι που εμπιστεύεσαι πήγαινε συγκριτικά.
Ρίξε με σκάγια που σε ενδιαφέρουν και δες βαθουλώματα - τρυπήματα σε τενεκέ (σε καλή κατάσταση) μπρος πίσω ή πάκο Α4.
Καταλόγους όχι ... Δεν έχουν τον ίδιο τύπο χαρτιού.

Βασικό: Άνοιξε τα φυσίγγια υπό σύγκριση και μέτρα με παχύμετρο διάμετρο σκαγιών.
Μερικοί βάζουν ότι να 'ναι ...

Είσαι κομπλέ και πες μας αποτελέσματα ...
Έχω όπλο δεύτερο ένα 682 αλλά δε νομίζω να βγάλω συμπέρασμα για το μπενελακι αν το συγκρίνω μαζί του
 
Γιατί ;
Γιατί έριξα σε τενεκέ λαδιού καινούριο, με το 682 και στα 36μετρα τον τρύπησε και στις δυο μεριές με 34 Γρ νο5 σκάγια ,δεν ξέρω αν η καραμπίνα μπορεί να το κάνει αυτό αλλά μόλις μπορέσω θα το δοκιμάσω και θα ανεβάσω φωτό
 
Τα 36 μετρα για Ν5 σκαγια ειναι λιγα....στα Ν5 σκαγια δοκιμη διατρησης στα 40 + μετρα τουλαχιστον.
Το σωστο ( για μενα ) ειναι τα 45 μετρα....αν δεν εχεις διατρηση στα 45 μετρα....αστο και διαλεξε
αλλο φυσιγγιο.
Θα κάνω και στα 45 μόνο μια είχα κάνει στα 36 γιατί μετά άρχισε να βρέχει ,μόλις κάνω θα ανεβάσω φωτό και από το δίκανο και από τη μπενελι
 
Θα κάνω και στα 45 μόνο μια είχα κάνει στα 36 γιατί μετά άρχισε να βρέχει ,μόλις κάνω θα ανεβάσω φωτό και από το δίκανο και από τη μπενελι
Η σειρά είναι συνδιασμός φυσιγγίου, όπλου που γνωρίζεις με όπλο που δοκιμάζεις και με διάφορα φυσίγγια (όχι μάπες) για να βρεις το καλύτερο φυσίγγι.
Προσοχή στο μέγεθος των σκαγιών αν θες να είσαι σχετικά σωστός.
 
Η σειρά είναι συνδιασμός φυσιγγίου, όπλου που γνωρίζεις με όπλο που δοκιμάζεις και με διάφορα φυσίγγια (όχι μάπες) για να βρεις το καλύτερο φυσίγγι.
Προσοχή στο μέγεθος των σκαγιών αν θες να είσαι σχετικά σωστός.
Με σκάγια νο5 είναι καλά τα 45 μέτρα ή να κάνω και πιο μακριά ;
 
Τι θα τουφεκίσεις με 5 και σε πόσα μέτρα μέσο όρο ;
Εγώ είμαι θεωρητικός ... Τον Νίκο θα ρωτάς για δοκιμές. :) :)
Τενεκέ λαδιού καινούριο ,σήμερα μου έφεραν στο μαγαζί αντί να τους πουλήσω θα τους πάρω για δοκιμή
 
Τενεκέ λαδιού καινούριο ,σήμερα μου έφεραν στο μαγαζί αντί να τους πουλήσω θα τους πάρω για δοκιμή
Έχουν ποιότητες και αυτοί μου φαίνεται.
Άλλοι τρυπιούνται εύκολα και άλλοι όχι.

Κανένας που να ξέρει από γκαζοντενεκέδες ;
 
Έχουν ποιότητες και αυτοί μου φαίνεται.
Άλλοι τρυπιούνται εύκολα και άλλοι όχι.

Κανένας που να ξέρει από γκαζοντενεκέδες ;
Επειδή τους φέρνω στο μαγαζί μια ποιότητα είναι οι πιστοποιημένοι για λάδι και είναι καλής ποιότητας
 
Φασσα ,παπί ,τσίχλα και στο χωριό κανα τρυγωνακι
Νο 4 στα 40 μ.σε γερό τενεκέ :).
Θα φανούν οι διαφορές διάτρησης.
Ανάλογα τα αποτελέσματα πράττεις.

Μην κολλάς στην διάτρηση αυτή καθαυτή.
Δεν σκοτώνει πάντα η διάτρηση και μόνο αυτή.
 
Νο 4 στα 40 μ.σε γερό τενεκέ :).
Θα φανούν οι διαφορές διάτρησης.
Ανάλογα τα αποτελέσματα πράττεις.

Μην κολλάς στην διάτρηση αυτή καθαυτή.
Δεν σκοτώνει πάντα η διάτρηση και μόνο αυτή.
Καλημερα και απο εδω! Το Νο.4 και το Νο.5 στα 40μ τον τρυπαει..τον τενεκε......ομως μου εχει τυχει σε εμπορικα να μην τον τρυπανε!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top