Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όχι να το παινευτουμε αλλά εμείς οι κάτοχοι Πενελης είμαστε συνηθισμένοι σε τέτοια κεντήματα σταυροβελονια .my man. .cofee. .shake hands.

Ευτυχως...πηραν χαμπαρι τι νεροσωληνες ειναι....και εφτιαξαν τα εξτρα τσοκ...για να μπορεσουν οι
νεροσωληνες να βγαλουν τουφεκιες!!!.sarcastic..love.
 
[QUOTE="B425 WATERFOWL SPECIAL, post: 548895, member: ο
Με benelli crio κυνηγάω εδώ και 2χρονια.κοψτε επιτέλους τη μαλάκια για όπλα που δε σκοτώνουν.μονο από πίσω δε σκοτώνουν τα οπλα
[/QUOTE]
Φίλε από το 2009 που την πήρα έχω κυνηγήσει τσίχλα ,βάλτο ,τρυγόνια ,φασσες και ποτε δεν έχει κάνει εμπλοκή ,ποτε δεν έχασα πουλί αν σκόπευα σωστά
 
Με benelli crio κυνηγάω εδώ και 2χρονια.κοψτε επιτέλους τη μαλάκια για όπλα που δε σκοτώνουν.μονο από πίσω δε σκοτώνουν τα οπλα
Φίλε από το 2009 που την πήρα έχω κυνηγήσει τσίχλα ,βάλτο ,τρυγόνια ,φασσες και ποτε δεν έχει κάνει εμπλοκή ,ποτε δεν έχασα πουλί αν σκόπευα σωστά
[/QUOTE]
Φίλε έχω κυνηγισει με πολλά όπλα εδώ και 20 χρόνια (Έβρο) ποτέ δεν έχασα κυνήγι λόγο όπλου.
 
Φίλε από το 2009 που την πήρα έχω κυνηγήσει τσίχλα ,βάλτο ,τρυγόνια ,φασσες και ποτε δεν έχει κάνει εμπλοκή ,ποτε δεν έχασα πουλί αν σκόπευα σωστά
Φίλε έχω κυνηγισει με πολλά όπλα εδώ και 20 χρόνια (Έβρο) ποτέ δεν έχασα κυνήγι λόγο όπλου.
[/QUOTE]
Μας διαβαζουν και νέοι και βγάζουν λάθος συμπερασματα
 
Για 20 μέτρα Τόλη καλά είναι αχχαα
Πέρα από την πλακα το πενελι είναι αγάπης έρωτας!!!!View attachment 20532

Καλημερα Τελη , και του χρονου με υγεια φιλε μου!!! Βρες μου ΕΝΑΝ που θα κατηγορησει το οπλο του....οτι
οπλο και να εχει!!!!
Δεν υπαρχουν ''κακά'' οπλα....υπαρχουν ''κακά'' φυσιγγια......ΟΛΑ τα οπλα σκοτωνουν.....Τα φολα φυσιγγια
δεν σκοτωνουν.....Το εχω ξανα γραψει.....ενα ΚΑΛΟ φυσιγγιο δουλευει σε ΟΛΑ τα οπλα ....και οι αποκλισεις
απο οπλο σε οπλο θα ειναι πολυ μικρες σε αποδοση!!!

Απο την αλλη εαν θελουμε να δουμε τι φυσιγγιο εχουμε στην θαλαμη μας...δεν το δοκιμαζουμε ΠΟΤΕ
με εξτρα τσοκ.....Παντα δοκιμαζουμε με τσοκ μαμα ......και ο νοων νοειτο !!!

ΥΓ. Πειραζω καποιους καλους φιλους που εχουν μπενελι...και τους τα λεω νεροσωληνες....αυτο δεν
σημαινει οτι ειναι και αληθεια!!!
Ασχετα εαν ψαχνουν να βρουν καλο υδραυλικο για να τους φτιαξει οταν χαλασουν!!! .sarcastic.
 
Καλημερα Τελη , και του χρονου με υγεια φιλε μου!!! Βρες μου ΕΝΑΝ που θα κατηγορησει το οπλο του....οτι
οπλο και να εχει!!!!
Δεν υπαρχουν ''κακά'' οπλα....υπαρχουν ''κακά'' φυσιγγια......ΟΛΑ τα οπλα σκοτωνουν.....Τα φολα φυσιγγια
δεν σκοτωνουν.....Το εχω ξανα γραψει.....ενα ΚΑΛΟ φυσιγγιο δουλευει σε ΟΛΑ τα οπλα ....και οι αποκλισεις
απο οπλο σε οπλο θα ειναι πολυ μικρες σε αποδοση!!!

Απο την αλλη εαν θελουμε να δουμε τι φυσιγγιο εχουμε στην θαλαμη μας...δεν το δοκιμαζουμε ΠΟΤΕ
με εξτρα τσοκ.....Παντα δοκιμαζουμε με τσοκ μαμα ......και ο νοων νοειτο !!!

ΥΓ. Πειραζω καποιους καλους φιλους που εχουν μπενελι...και τους τα λεω νεροσωληνες....αυτο δεν
σημαινει οτι ειναι και αληθεια!!!
Ασχετα εαν ψαχνουν να βρουν καλο υδραυλικο για να τους φτιαξει οταν χαλασουν!!! .sarcastic.
Χαχαχαα γνώμη μου καλό φυσίγγι καλό τσοκ ας είναι και after market και είσαι κομπλέ
Δεν βάζω τον παράγοντα κοντάκι επώμιση γιατί θα πρέπει να εννοείται αυτός!!!!
 
Καλημερα Τελη , και του χρονου με υγεια φιλε μου!!! Βρες μου ΕΝΑΝ που θα κατηγορησει το οπλο του....οτι
οπλο και να εχει!!!!
Δεν υπαρχουν ''κακά'' οπλα....υπαρχουν ''κακά'' φυσιγγια......ΟΛΑ τα οπλα σκοτωνουν.....Τα φολα φυσιγγια
δεν σκοτωνουν.....Το εχω ξανα γραψει.....ενα ΚΑΛΟ φυσιγγιο δουλευει σε ΟΛΑ τα οπλα ....και οι αποκλισεις
απο οπλο σε οπλο θα ειναι πολυ μικρες σε αποδοση!!!

Απο την αλλη εαν θελουμε να δουμε τι φυσιγγιο εχουμε στην θαλαμη μας...δεν το δοκιμαζουμε ΠΟΤΕ
με εξτρα τσοκ.....Παντα δοκιμαζουμε με τσοκ μαμα ......και ο νοων νοειτο !!!

ΥΓ. Πειραζω καποιους καλους φιλους που εχουν μπενελι...και τους τα λεω νεροσωληνες....αυτο δεν
σημαινει οτι ειναι και αληθεια!!!
Ασχετα εαν ψαχνουν να βρουν καλο υδραυλικο για να τους φτιαξει οταν χαλασουν!!! .sarcastic.
Γι αυτό σε πάω εσένα φίλε ...
Έχουμε τις ίδιες απόψεις ...

.shake hands.
 
Από κατανομές είμαι ευχαριστημένος πολύ ,από διάτρηση πως να δω που βρισκόμαστε ;οι πιο έμπειροι ας πουν αν βάλω τενεκέ λαδιού ας πούμε στα 40 μέτρα με τι νούμερο σκάγια πρπει να ρίξω και τι πρέπει να δω για ένα καλο αποτέλεσμα ;;;
Γιατί να μην έχει διάτρηση ;
Ρίξε βρε φίλε και μην ακούς διάφορα ...
 
Γι αυτό σε πάω εσένα φίλε ...
Έχουμε τις ίδιες απόψεις ...

.shake hands.

Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια Βασιλη μου ?? Ο γατος ειναι....και ψαχνει για γκομενα....και δεν επιλεγει
γκομενα....οποια του κατσει την κουτουπωνει......
Ετσι ειναι και το ΚΑΛΟ φυσεκι.....δεν επιλεγει οπλο...σε οποια θαλαμη μπει....θα .sex hard.
;):)
 
Γιατί να μην έχει διάτρηση ;
Ρίξε βρε φίλε και μην ακούς διάφορα ...
Κάνω δοκιμές να δω το όπλο μου φίλε μου δεν ακούω κανέναν και βγάζω συμπεράσματα μόνο από δικές μου εμπειριες ,αλλά λόγο καραντίνας κάπως πρέπει να περάσει και η ώρα μας
 
Κάνω δοκιμές να δω το όπλο μου φίλε μου δεν ακούω κανέναν και βγάζω συμπεράσματα μόνο από δικές μου εμπειριες ,αλλά λόγο καραντίνας κάπως πρέπει να περάσει και η ώρα μας
Πάκο Α4 80gr/m2 στα 30μ για να έχουμε συγκρίσιμες μετρήσεις και μέτρα φύλλα.
Το πρόβλημα με την διάτρηση είναι ότι ο καθένας την μετρά όπως νομίζει οπότε ή πας συγκριτικά με άλλο όπλο στον ίδιο στόχο ή κρατάς αρχείο με τις τουφεκιές σου.
Προσωπικά χρησιμοποιώ ζωντανό στόχο απευθείας αλλά δεν αλλάζω τα φυσίγγια που χρησιμοποιώ ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top