Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δοκιμασα και εκλεισα με 206 πυριτιδα ενα σεταπ για τρυγονι με 8ρια σκαγια σε καλυκα 67,4 στα 56.
Σας γραφω το σεταπ....γιατι το φυσεκι ειχε πολυ καλα αποτελεσματα και σε συγκεντρωση...αλλα το
κυριοτερο και σε διατρηση!!!

CHEDDITE -T2 -CX2000- 1,55X31 -GT21-N8 - 67,4 -56 Με χρηση 3του σταδιου.

Το σεταπ εδωσε στα 30 μετρα με 3*** μαμα τσοκ και σε κυκλο 75 εκατοστων 82,5% συγκεντρωση δλδ
απο τα 465 σκαγια γομωσης τα 383 εντος κυκλου και πολυ ωραια και γεματη κατανομη!!!!! :)

ΥΓ, Εαν ''μπορεσω''........θα αναβασω φωτο.:)
 
Παιδια.....μην ''τρελαθουμε''....σαφως και εχει αλλο συγκεντρωτηρα....πως θα βγει η ογκομετρια
για 5διακο κλεισιμο στα 13 χιλιοστα ??
Στον καλυκα 67,4 ο κενος χωρος ( ογκομετρια ) ειναι στα 11,5 χιλιοστα...και κλεινουμε μονο με την χρηση
3του σταδιου......ωστοσο η δοσολογια παρεμενει η ιδια 1,55Χ31 με το ιδιο καψουλι.
Το 67,4 - 56 εδωσε 82,5% και ο 68,5 -56,5 - 89% με οτι αυτο συνεπαγεται!!!
 
Η αποτύπωση είναι πολύ καλή και μοιάζουν οι τουφεκιές ,με το 3* αυτό το σεταπ έχει σαφέστατα παραπάνω μέτρα ,εγώ θα το έριχνα και με 4* να το δω στα 30 μέτρα .


Ναι εχεις δικιο. Καλο θα ηταν να εχω και μια αποτυπωση με 4**** αστρα για ολους τους συναδελφους....
ωστε να εχουν καλυτερη εικονα.
Λευτερη κυναγαω με 3*** και γι'αυτο κανω και τις δοκιμες με αυτο το τσοκ και σε αυτα τα μετρα.
''Ακουγεται'' εγωιστηκο αυτο που λεω...και ζητω συγνωμη......... αλλα την επομενη φορα θα εχω και με 4**** αστρα
φιλε!!! :)
 
Ναι εχεις δικιο. Καλο θα ηταν να εχω και μια αποτυπωση με 4**** αστρα για ολους τους συναδελφους....
ωστε να εχουν καλυτερη εικονα.
Λευτερη κυναγαω με 3*** και γι'αυτο κανω και τις δοκιμες με αυτο το τσοκ και σε αυτα τα μετρα.
''Ακουγεται'' εγωιστηκο αυτο που λεω...και ζητω συγνωμη......... αλλα την επομενη φορα θα εχω και με 4**** αστρα
φιλε!!! :)
Νίκο ωραίες οι ντουφεκιες σου,βέβαια εάν είχαμε και ταχύτητες, η διατρηση θα είχαμε ολοκληρωμένη εικόνα! Τη σύγκριση ως προς τη συγκέντρωση κερδίζει το πεντασταδιακο.......όμως (με συγχωρείς κάνω το δικηγόρο του διαβόλου) μήπως αυτό σε 67αρι κάλυκα λόγω μικρότερου χώρου καύσης έχει σίγουρα και διαφορετική καμπύλη καύσης άρα και ταχύτητα και διάτρηση και τελικά δεν έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα????? Άλλωστε εσύ έγραψες ότι η συγκέντρωση είναι αντίθετη της ταχύτητας.......
 
Last edited:
Ναι εχεις δικιο. Καλο θα ηταν να εχω και μια αποτυπωση με 4**** αστρα για ολους τους συναδελφους....
ωστε να εχουν καλυτερη εικονα.
Λευτερη κυναγαω με 3*** και γι'αυτο κανω και τις δοκιμες με αυτο το τσοκ και σε αυτα τα μετρα.
''Ακουγεται'' εγωιστηκο αυτο που λεω...και ζητω συγνωμη......... αλλα την επομενη φορα θα εχω και με 4**** αστρα
φιλε!!! :)
Έτσι ρε φίλε σκέψου λίγο και εμάς τους τεμπέληδες ,βαριέμαι πολύ την διαδικασία και πραγματικά από εσάς βλέπουμε και μετά από την πράξη
 
Δοκιμασα και εκλεισα με 206 πυριτιδα ενα σεταπ για τρυγονι με 8ρια σκαγια σε καλυκα 67,4 στα 56.
Σας γραφω το σεταπ....γιατι το φυσεκι ειχε πολυ καλα αποτελεσματα και σε συγκεντρωση...αλλα το
κυριοτερο και σε διατρηση!!!

CHEDDITE -T2 -CX2000- 1,55X31 -GT21-N8 - 67,4 -56 Με χρηση 3του σταδιου.

Το σεταπ εδωσε στα 30 μετρα με 3*** μαμα τσοκ και σε κυκλο 75 εκατοστων 82,5% συγκεντρωση δλδ
απο τα 465 σκαγια γομωσης τα 383 εντος κυκλου και πολυ ωραια και γεματη κατανομη!!!!! :)

ΥΓ, Εαν ''μπορεσω''........θα αναβασω φωτο.:)
Γιατί δν την έκανες στα 36m με 3* όπως κάνεις συνήθως;;;
 
Νίκο ωραίες οι ντουφεκιες σου,βέβαια εάν είχαμε και ταχύτητες, η διατρηση θα είχαμε ολοκληρωμένη εικόνα! Τη σύγκριση ως προς τη συγκέντρωση κερδίζει το πεντασταδιακο.......όμως (με συγχωρείς κάνω το δικηγόρο του διαβόλου) μήπως αυτό σε 67αρι κάλυκα λόγω μικρότερου χώρου καύσης έχει σίγουρα και διαφορετική καμπύλη καύσης άρα και ταχύτητα και διάτρηση και τελικά δεν έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα????? Άλλωστε εσύ έγραψες ότι η συγκέντρωση είναι αντίθετη της ταχύτητας.......


Βαγγελα ακου φιλαρα!!! Δεν κανεις τον δικογορο του διαβολου.......και ειναι πολυ σωστη η παρατηρηση σου...
και βεβαια εχει αλλο χωρο καυσης το 67,4...οποτε σιγουρα δεν εχουμε ολοκληρωμενη εικονα....μην
φανταστεις ομως μεγαλες διαφορες....οτι ''χανει '' σε χωρο καυσης ο 68,5 το κερδιζει απο τα 13 χιλιοστα
ξερελιασματος.... μακαρι να ειχα ταχογραφο ( θα παρω και αμεσα μαλιστα ) Τωρα η διατρηση ειναι παντα
''δεμενη'' με τις μενουσες ταχυτητες....θεωρω οτι και οι δυο τουφεκιες ειναι κοντα σε ταχυτητα και διατρηση
ΟΛΑ αυτα θεωρητικα φιλε!! :)

ΥΓ. Καλα λεει ο Λευτερης.....πρεπει να σκεπτομαστε και τους αλλους συναδελφους!!! :)

ΥΓ2.Στα 36 μετρα δοκιμαζω τα χοντρα σκαγια Κωστα....απο 6 νουμερο και κατω δλδ 5ρια 4ρια φιλε.:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top