Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ετσι για ζεσταμα μια απλη συνταγη να ξεκινησεις με S4 x 1.75 x 28 γρ , για πρωτη δημοτικου που λεμε , αυτες λεγονται contra dosi
Ρε δν ντρέπεσαι;;;;; .yel.
Εδώ μιλάμε για sipe κ εσύ μου λες για s4....;;;
Αφού ξέρεις πως απο διβασική ΜΟΝΟ SIPE.......
Χάλασες κ εσύ μου φένεται.....sarcastic.
 
Εχεις δικιο , παμε σε sipe σε 1.80 χ 28 γρ τοτε
Εκεί ναι.
Αν κ είχα στο μυαλό μου να ξέρεις το 1.75 για αρχή...αλλά τη 1.75 τη 1.80.....ένα πασπάλισμα παραπάνω είναι.... .sarcastic.
Όχι τώρα όμως αυτά τα πειράματα γιατί δν βρείσκω κ εύκολα ανταλλακτικά για τη Jupiter.....εκτός κ μου δωρίσεις την Ellegi που είναι ίδιες.....yel..sarcastic.
 
Εκεί ναι.
Αν κ είχα στο μυαλό μου να ξέρεις το 1.75 για αρχή...αλλά τη 1.75 τη 1.80.....ένα πασπάλισμα παραπάνω είναι.... .sarcastic.
Όχι τώρα όμως αυτά τα πειράματα γιατί δν βρείσκω κ εύκολα ανταλλακτικά για τη Jupiter.....εκτός κ μου δωρίσεις την Ellegi που είναι ίδιες.....yel..sarcastic.
Οτι θελει ο φιλος
 
Από χειμώνα φιλαράκι!!!! ;)
Με τη ζέστη δν το ρισκάρω γιατί θα πάει νωρίτερα η κάννη στην Ιθάκη....είναι κ ένα παλικάρι από κει που φοβάται.
Κωστα οι κοντρα δοσεις ειναι απολυτα ασφαλεις , σε λογικα πλαισια παντα , το μικρο φορτιο στα σκαγια κ η πιο μεγαλη προοδευτικοτητα της μπαρουτης δεν σηκωνουν πιεσεις , οι τερμα δοσεις ειναι επικυνδυνες κ αυτες οχι για την κανη
 
Από χειμώνα φιλαράκι!!!! ;)
Με τη ζέστη δν το ρισκάρω γιατί θα πάει νωρίτερα η κάννη στην Ιθάκη....είναι κ ένα παλικάρι από κει που φοβάται.
Θα την πιασω φιλαρακι και θα στην στειλω πισω..μην αγχωνεσαι δεν θα χαθει..φτιαξε εσυ τα πυραυλακια και γω τερματοφυλακας εδω να αποκρουσω
 
Ετσι για ζεσταμα μια απλη συνταγη να ξεκινησεις με S4 x 1.75 x 28 γρ , για πρωτη δημοτικου που λεμε , αυτες λεγονται contra dosi
Πες την εσύ Δημήτρη.... μπορεί να έχει κανένας άλλος......
Ρε δν ντρέπεσαι;;;;; .yel.
Εδώ μιλάμε για sipe κ εσύ μου λες για s4....;;;
Αφού ξέρεις πως απο διβασική ΜΟΝΟ SIPE.......
Χάλασες κ εσύ μου φένεται.....sarcastic.
Άστον άνθρωπο ρε φίλε, αμέσως εσύ δεν έχεις S4....... .yelling.
 
Εκεί ναι.
Αν κ είχα στο μυαλό μου να ξέρεις το 1.75 για αρχή...αλλά τη 1.75 τη 1.80.....ένα πασπάλισμα παραπάνω είναι.... .sarcastic.
Όχι τώρα όμως αυτά τα πειράματα γιατί δν βρείσκω κ εύκολα ανταλλακτικά για τη Jupiter.....εκτός κ μου δωρίσεις την Ellegi που είναι ίδιες.....yel..sarcastic.
Πολύ πιό χαμηλά bar από το sipe 1.65 x34
 
Εβγαλα καποιες δοκιμες με SIPE σε φυσιγγια διασπορας.....για τους φιλους και συναδελφους που κυνηγουν
τον Λαγο ''καβαλα'' στα σκυλια. ΟΙ δοκιμες εγιναν στα 20 μετρα ( μεζουρα ) με 4**** μαμα τσοκ και με δυο
διαφορετικα στησιματα και σκαγια Ν5 και Ν6 με BIOR 14 + Ελικα Θωδη 20 Και με ΝΤΙΑΝΑ πανω στην μπαρουτι
και αυτη με ελικα θωδη. Η Ντιανα εδωσε ( οπως ηταν αναμενομενο ) την διπλασια διασπορα απ'οτι ο BIOR
οπως επισεις αλλαξε η κατανομη οταν εβαλα τα 6ρια κατω και τα 5ρια επανω. Το σεταπ ειναι στα 34 γραμμαρια
και τα σκαγια απο 17 γραμμαρια το καθε νουμερο τοποθετημενα σε στρωσεις...και οχι αναμεικτα.
Πιστευω οτι εχουν καποιο ενδιαφερον για πρωτη και δευτερη τουφεκια...και γι'αυτο το αναφερω.

ΥΓ. Φωτο θα ανεβασει ενας φιλος για μενα....γιατι σε αυτο το θεμα ειμαι ''στούρνος''... Λαγαδες τα συμπερασματα
δικα σας!!! :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top