Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μια πρόχειρη δοκιμή σήμερα με λαμπρο 2% 28γρ νο8 στα 35μ με anaconda long και την κυρα Maxus.. μου έφυγε λίγο πάνω γιατί μας έπιασε η νύχτα και δεν άναψα τα πορείας.. .sarcastic. γύρω στο 70% αν δε κάνω λάθος...
Ενα γρήγορα συμπεράσμα.. η δύναμη που βγάζει δεν την έβγαζε η μ2... ξεκόλλησαν οι σανιδες από τη παλέτα... κλοτσιμα λιγότερο από αεροβόλο...
 
Μια πρόχειρη δοκιμή σήμερα με λαμπρο 2% 28γρ νο8 στα 35μ με anaconda long και την κυρα Maxus.. μου έφυγε λίγο πάνω γιατί μας έπιασε η νύχτα και δεν άναψα τα πορείας.. .sarcastic. γύρω στο 70% αν δε κάνω λάθος...
Ενα γρήγορα συμπεράσμα.. η δύναμη που βγάζει δεν την έβγαζε η μ2... ξεκόλλησαν οι σανιδες από τη παλέτα... κλοτσιμα λιγότερο από αεροβόλο...
Πολυ ωραια Γιωργο
 
Μια πρόχειρη δοκιμή σήμερα με λαμπρο 2% 28γρ νο8 στα 35μ με anaconda long και την κυρα Maxus.. μου έφυγε λίγο πάνω γιατί μας έπιασε η νύχτα και δεν άναψα τα πορείας.. .sarcastic. γύρω στο 70% αν δε κάνω λάθος...
Ενα γρήγορα συμπεράσμα.. η δύναμη που βγάζει δεν την έβγαζε η μ2... ξεκόλλησαν οι σανιδες από τη παλέτα... κλοτσιμα λιγότερο από αεροβόλο...

Σκεψου να ειχες τα πορείας αναμενα..... .sarcastic. Σφηγκοφωλιά ειναι .......πολυ καλο Γιωργο!!!:)
 
Σκεψου να ειχες τα πορείας αναμενα..... .sarcastic. Σφηγκοφωλιά ειναι .......πολυ καλο Γιωργο!!!:)
Ευχαριστώ πολύ νικ μου!! Δε βγαίνει τίποτα με μια.. θέλουμε δουλειά ακόμα... και δοκιμές δοκιμές δόκιμες.... εσυ ειδικά το ξέρεις... .shake hands.
 
Ωραία πράγματα βλέπω. Να σε ρωτήσω για σύγκριση μεταξύ των anaconda mid και του big game τι βλέπεις στα ίδια φυσίγγια? Το big game είναι 1 αστέρι η ακόμα πιο κλειστό?
Ευχαριστώ Αλέξανδρε! Δε μπορώ ακόμα να σου πω με σιγουριά φίλε μεταξύ των δύο στα ίδια φυσιγγια.. δεν έχω κάνει κάποια δοκιμή ακόμα.. το big game έχει στόμιο 18.2 και το όπλο 18.8 άυλο.. πάντως το mid μέχρι ώρας έχω δει να φτιάχνει αγιους... .pray to God.
 
Εχω short & mid range σε SX3 με κώνο. είναι πιο κλειστα απο ότι ήταν πρίν τον κώνο και τα έχω ευχαριστηθεί πολύ.
ΤΟ big game το χαλβαδιαζα αλλά δεν ξέρω τι και πως γιαυτό σε ρωτάω.
Περίμενε λίγο καιρό να το δω και θα σου πω τη γνώμη μου...
 
Χριστουγεννιάτικες βλητικές...
45 μέτρα με b&p long range no5 Maxus PM big game γύρω στο 56% αν δε κάνω λάθος..



Και έδω στα 35μ ένα ιδιογωμοση στα 30 γρ νο 8-1/2 με φίδι mid... μια βοήθεια... ποσα σκάγια έχουν τα 30γρ νο 8,5;
Εξαρτάται από το 8,5 ... Απόλυτα σίγουρος θα είσαι μόνο αν ζυγίσεις/μετρήσεις ... Πάντως το σωστό 8,5 είναι γύρω στα 16 σκάγια/γρ. Δηλαδή 16 x 30 = 480 ... Καπου εκεί πρέπει νά'σαι ...+/- 5 ...
 
Εξαρτάται από το 8,5 ... Απόλυτα σίγουρος θα είσαι μόνο αν ζυγίσεις/μετρήσεις ... Πάντως το σωστό 8,5 είναι γύρω στα 16 σκάγια/γρ. Δηλαδή 16 x 30 = 480 ... Καπου εκεί πρέπει νά'σαι ...+/- 5 ...
Σε ευχαριστώ πολύ Στέλιο! Τα έβαλα στη ζυγαριά για μέτρημα και τα έβγαλε 465... θα επαναλάβω πάλι όμως..
 
Εχω short & mid range σε SX3 με κώνο. είναι πιο κλειστα απο ότι ήταν πρίν τον κώνο και τα έχω ευχαριστηθεί πολύ.
ΤΟ big game το χαλβαδιαζα αλλά δεν ξέρω τι και πως γιαυτό σε ρωτάω.
Αλεξανδρε και εγω εχω sx3 με κωνο και την ιδια σκεψη....
Ειμαι αναμεσα στο goose και στο big game .think.
 
Σε ευχαριστώ πολύ Στέλιο! Τα έβαλα στη ζυγαριά για μέτρημα και τα έβγαλε 465... θα επαναλάβω πάλι όμως..
Πάντα υπάρχουν διακυμάνσεις από το θεωρητικό. Μπορεί τα δικά σου να είναι πράγματι τόσα. Κοντά είναι εξάλλου.
Το θέμα είναι ότι αν θέλουμε να βγάλουμε με ακρίβεια το ποσοστό συγκέντρωσης της τουφεκιάς πρέπει να ξέρουμε ακριβώς τον αριθμό σκαγιών του υπόψιν φυσιγγίου, και όχι με βάση τους πίνακες μεγεθών. ;)
 
Πάντα υπάρχουν διακυμάνσεις από το θεωρητικό. Μπορεί τα δικά σου να είναι πράγματι τόσα. Κοντά είναι εξάλλου.
Το θέμα είναι ότι αν θέλουμε να βγάλουμε με ακρίβεια το ποσοστό συγκέντρωσης της τουφεκιάς πρέπει να ξέρουμε ακριβώς τον αριθμό σκαγιών του υπόψιν φυσιγγίου, και όχι με βάση τους πίνακες μεγεθών. ;)
Ακριβώς
 
Εξαρτάται από το 8,5 ... Απόλυτα σίγουρος θα είσαι μόνο αν ζυγίσεις/μετρήσεις ... Πάντως το σωστό 8,5 είναι γύρω στα 16 σκάγια/γρ. Δηλαδή 16 x 30 = 480 ... Καπου εκεί πρέπει νά'σαι ...+/- 5 ...
Ακριβως , 16 σκαγια στο γρ με 2.2 χιλ διαμετρο το 8.5
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top